Pasaulyje

2020.04.27 14:20

Po gaisro migrantų stovykloje Graikijoje pora šimtų žmonių liko benamiai

BNS 2020.04.27 14:20

Po gaisro migrantų stovykloje Graikijos Samo saloje pora šimtų prieglobsčio prašytojų liko benamiai, pirmadienį pranešė Migracijos ministerijos pareigūnas.

„Maždaug 200 žmonių liko benamiai“, – naujienų agentūrai AFP sakė ministerijos sekretorius Manas Logotetis.

Pranešimų apie sužeistus žmones nebuvo. Gaisras sekmadienį vakare kilo „vykstant vidaus ginčams“ tarp stovyklos gyventojų, pridūrė M. Logothetis. Samo stovykla yra labai perpildyta, joje gyvena beveik 7 tūkst. žmonių, nors ji buvo pastatyta priimti mažiau nei 650.

Graikijos vyriausybė planavo perkelti į žemyninę dalį daugiau kaip 2,3 tūkst. prieglobsčio prašytojų iš stovyklų salose, įskaitant pagyvenusius ir sergančius asmenis, bet ši operacija buvo atidėta kilus nuogąstavimams dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

Lesbo, Chijo, Samo, Lero ir Koso salose esančiose stovyklose oficialiai neužregistruotas nė vienas COVID-19 atvejis.Tačiau užfiksuoti protrūkiai dviejose stovyklose ir viename migrantų viešbutyje žemyninėje Graikijos dalyje.

Per kitą gaisrą migrantų stovykloje Chijo saloje anksčiau šį mėnesį buvo sunaikinti Europos prieglobsčio tarnybos objektai, stovyklos valgykla, sandėlio palapinės ir daug žmonėms gyventi pritaikytų konteinerių. Gaisras kilo per riaušes, kurias išprovokavo ten gyvenusios 47 metų irakietės mirtis.

Stovyklos gyventojai jos mirtį aiškino koronavirusu, bet pareigūnai tai paneigė.