Pasaulyje

2015.10.16 10:43

D. Cameronas lapkritį paskelbs D. Britanijos reikalavimus ES

BNS2015.10.16 10:43

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį nurodė, kad ateinančio mėnesio pradžioje atskleis ilgai lauktus reikalavimus, dėl kurių Londonas ketina derėtis su Europos Sąjunga, didėjant nekantrumui tarp jo partnerių Europoje.

D. Cameronas išdėstys tuos reikalavimus lapkritį savo laiške ES prezidentui Donaldui Tuskui, o gruodį turėtų įvykti didelės diskusijos dėl šių planų su kitais Europos lyderiais.

Kalbėdamas po susitikimo Briuselyje su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude‘u Junckeriu, D. Cameronas sakė, kad derybos prieš referendumą, kurį jis prižadėjo surengti 2017 metais, vyksta gerai.

„Tempas dabar paspartės, o aš vėl įvardysiu keturias gyvybiškai svarbias sritis, kuriose mums reikia pokyčių. Kokie tie pokyčiai – išdėstysiu lapkričio pradžioje“, – D. Cameronas sakė žurnalistams.

„Taigi mes paspartinsime tempą ir paspartinsime tas derybas, ruošiantis pasitarimui gruodį“, – pridūrė jis.

„Esu tikras, kad galima gauti gerą sutartį D. Britanijai. Galime pataisyti tuos dalykus, kuriuos reikia pataisyti, ir esu tikras, kad šis procesas įsibėgėjo bei dar gerą pažangą“, – aiškino premjeras.

Britanija iki šiol tėra atskleidusi, kad jos reikalavimai bus susiję su keturiomis pagrindinėmis sritimis: galimybe neprisidėti prie bloko pastangų kurti „vis glaudesnę sąjungą“, ekonominiu konkurencingumu, šalių, kurios nėra euro zonos narės, apsauga ir socialinių garantijų atvykėliams į D. Britaniją iš ES šalių suvaržymu.

Vienas britų pareigūnas sakė, kad D. Cameronas savo planus pristatys laiške, kurį lapkritį išsiųs D. Tuskui, Europos Vadovų Tarybos pirmininkui, kuris ketvirtadienį pirmininkavo D. Camerono ir 27 kitų ES lyderių susitikimui Briuselyje.

„Jame bus išdėstyti pokyčiai, kuriuos norime pamatyti“, – žurnalistams sakė pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Laiškas D. Tuskui bus paskelbtas viešai, kitas pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt