Pasaulyje

2020.04.27 14:08

Pietų Kalifornijoje žmonės patraukė į paplūdimius, nepaisydami koronaviruso grėsmės

LRT.lt 2020.04.27 14:08

Nepaisant dėl koronaviruso pandemijos įvestų apribojimų, šį savaitgalį tūkstančiai žmonių traukė į Pietų Kalifornijos paplūdimius, rašo CNN. Vis dėlto, anot pareigūnų, lankytojai laikėsi visų saugumo priemonių.

Nors Los Andželo ir San Diego paplūdimiai liko uždaryti, Venturos ir Orange apygardos paplūdimius paliko atvirus. Tačiau lankytojai privalėjo laikytis saugumo taisyklių, taip pat buvo uždarytos automobilių stovėjimo aikštelės, siekiant apriboti minias.

Būtent vasariškas oras buvo priežastis, dėl ko į paplūdimius miniomis ėmė traukti žmonės. Tiek Ventura, tiek Orange valdžios institucijos pranešė apie „puikų paplūdimio lankytojų elgesį“. Jų teigimu, žmonės laikėsi socialinio atsiribojimo taisyklių, įvestų siekiant sulėtinti viruso plitimą.

„Žmonės labai bendradarbiauja ir laikosi socialinio atsiribojimo taisyklių“, – CNN sakė Newporto paplūdimio gelbėtojų bataliono viršininkas Brianas O`Rourke`as.

Sekmadienį temperatūra šiame regione šiek tiek atvėso, tačiau tai neatbaidė žmonių, kurie mėgavosi saule. Deer Creeko paplūdimio lankytojai feisbuke dailijosi nuotraukomis, kaip žaidžia su savo šunimis, plaukioja banglentėmis. Atrodė, kad daugelis, mėgaudamiesi lauko užsiėmimais, laikosi rekomenduojamo atstumo.

„Aš ką tik pamačiau draugus, kurių nebuvau matęs šešias savaites ir mes pasiveikinome, tačiau per saugų atstumą“, – CNN pasakojo Malibu mieste gyvenantis Nickas Rosenfeldas.

Vis dėlto daugelis paplūdimių vis dar lieka uždaryti.

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyta 1 330 naujų mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo vėlų sekmadienį paskelbti Johnso Hopkinso universiteto skaičiai.

Šiuo metu šalyje užregistruotas 54841 mirties atvejis, infekcija patvirtinta 964 937 žmonėms, rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto kaupiami duomenys.

JAV yra smarkiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusi pasaulio valstybė tiek pagal užsikrėtusiųjų, tiek pagal mirusiųjų skaičių.

Šeštadienio duomenimis, per parą JAV virusas pareikalavo 2 494 gyvybių, o penktadienio – 1 258. Pastarasis skaičius buvo mažiausias per beveik tris savaites.