Pasaulyje

2020.04.27 13:26

Saudo Arabija nebetaikys mirties bausmės žmonėms, kurie nusikaltimus padarė iki pilnametystės

LRT.lt 2020.04.27 13:26

Saudo Arabija nebetaikys mirties bausmės žmonėms, kurie nusikaltimus padarė būdami nepilnamečiai, skelbia šalies Žmogaus teisių komisija.

Kaip rašo BBC, šis pareiškimas padarytas praėjus dviem dienoms po to, kai šalis panaikino nuplakimo bausmę. Pasirašytoje Jungtinių Tautų (JT) vaiko teisių konvencijoje rašoma, kad už padarytus nusikaltimus mirties bausmė neturėtų būti taikoma nepilnamečiams.

Saudo Arabija linksniuojama kaip viena blogiausių šalių pasaulyje dėl žmogaus teisių pažeidimų. Aktyvistai sako, kad žodžio laisvė šalyje yra smarkiai suvaržyta, o Vyriausybės kritikai – areštuojami.

Remiantis žmogaus teisių grupės „Amnesty International“ duomenimis, 2019 m. buvo atliktas rekordinis mirties bausmių skaičius – 184. Iš jų – vyras, nuteistas už nusikaltimą, padarytą būnant dar nepilnamečiu, pranešė teisių grupė.

Tiesa, nėra aišku, kada įsigalios sprendimas, kuris nebuvo nedelsiant perduotas valstybinei žiniasklaidai.

Kritika Saudo Arabijos žmogaus teisių istorijai auga nuo tada, kai karalius Salmanas sosto įpėdiniu 2017-aisiais įvardijo savo sūnų karūnos princą Mohammedą.

2018-ųjų spalį įvykęs kritiko Jamalo Khashoggio nužudymas Saudo Arabijos konsulate Stambule ir vietos disidentų represija užgožė princo pažadus modernizuoti šalies ekonomiką ir visuomenę.