Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.27 11:33

Po ligos į darbą sugrįžęs JK premjeras: jaučiamas pagerėjimas, bet kol kas karantino sąlygos nebus švelninamos

LRT.lt, ELTA 2020.04.27 11:33

Dėl koronaviruso sukelto plaučių uždegimo savaitę ligoninėje praleidęs Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas grįžo darbą ir pirmadienį surengė spaudos konferenciją.

Kalbėdamas Dauningo gatvėje, jis patikino, kad Jungtinė Karalystė „pradeda proveržį“ kovoje su COVID-19, tačiau nepaskelbė apie karantino apribojimų švelninimą.

Premjeras teigė, kad koronaviruso pandemija yra didžiausias iššūkis nuo Pirmojo Pasaulinio karo laikų. Tačiau jis sako, kad Britanija daro pažangą – ligoninių intensyvios terapijos skyriuose yra kur kas mažiau pacientų, kovojančių su COVID-19.

„Tačiau tiesa tokia, kad mes darome pažangą – mažiau žmonių, gydomų ligoninėse, mažiau COVID-19 pacientų intensyvios terapijos skyriuose. Yra tikrų ženklų, kad mes jau pasiekėme piką“, – Dauningo gatvėje sakė B. Johnsonas.

Nepaisant gerų žinių, anot jo, šiuo metu gresia didžiausias pavojus, todėl laikas spręsti. Premjeras pareiškė, kad žino, jog daugelis žmonių galvoja, kad jau laikas sušvelninti socialinio atsiribojimo priemones, tačiau tai padaryti dar anksti. Kadangi, jo manymu, artėjama prie pirmojo etapo pabaigos.

Taip pat jis kreipėsi į britų verslininkus: „Aš suprantu jūsų nekantrumą ir pritariu jūsų nerimui, tačiau be privataus sektoriaus ir šios šalies turto kūrėjų įsipareigojimo nebus nei ekonomikos, nei pinigų viešosioms paslaugoms.“

B. Johnsonas į savo biurą Dauningo gatvėje grįžo pirmadienį. Spaudos konferencijoje jis pirmiausia atsiprašė, kad atitrūko nuo pareigų ilgiau nei būtų norėjęs. Jis taip pat padėkojo jį pavadavusiam Dominicui Raabui.

Koronavirusu užsikrėtęs premjeras iš ligoninės buvo išrašytas balandžio 12 dieną ir nuo tada leido laiką užmiesčio rezidencijoje netoli Londono. Kol buvo gydytas ligoninėje, B. Johnsonas tris dienas praleido intensyviosios terapijos skyriuje.

Šeštadienį paskelbti oficialūs duomenys parodė, jog koronavirusas Didžiojoje Britanijoje pasiglemžė dar 813 gyvybių, o bendras aukų skaičius padidėjo iki 20 319.

Tai, kad mirusiųjų skaičius viršijo 20 tūkst. ribą, vidaus reikalų sekretorė Priti Patel pavadino „itin tragišku momentu“.

Kovo 23 dieną B. Johnsonas visoje šalyje paskelbė karantiną, kuris balandžio 16 dieną buvo pratęstas. Ar dar pratęsti karantiną, ar sušvelninti apribojimus, bus svarstoma gegužės 7-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi