Pasaulyje

2020.04.27 18:08

LRT iš Italijos. Per 2 mėnesius beveik 27 tūkst. artimųjų netekę italai galės pagaliau juos palaidoti

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.27 18:08

Italija gegužės pradžios pradžioje pradės po truputį švelninti karantino sąlygas. Premjeras Giuseppe Conte sako, kad bus bandoma susigyventi su koronavirusu. Apie tai paskelbta sekmadienį šalyje užregistravus apie 26,6 tūkst. mirčių, susijusių su COVID19 – mažiausiai nuo kovo vidurio.

„Italijos premjeras Giuseppe Conte pranešė, kad nuo gegužės 4-osios italai galės laisviau judėti, aplankyti savo artimuosius, bet tik gyvenamame regione. Šalyje bus atnaujinta visa gamyba ir didmeninė prekyba, bet tik laikantis visų apsaugos priemonių. Duris galės atidaryti ir kavinės bei restoranai, tačiau tik maisto išsinešimui.

Per du mėnesius beveik 27 tūkstančių artimųjų netekę italai galės pagaliau juos palaidoti, nes šalyje bus leidžiamos privačios laidotuvės. Premjeras pabrėžė, kad toliau lieka galioti draudimas žmonių susibūrimui viešose ir privačiose erdvėse, visiems privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis minimalaus vieno metro atstumo tarp žmonių“, – kokia šiuo metu yra Italijoje pasakoja LRT bendradarbė Daiva Lapėnaitė.

„Laukia ilgas ir komplikuotas periodas, jo metu kiekvieno elgesys bus labai svarbus“, – sakė premjeras ir padėkojo du mėnesius griežtą karantiną stoiškai išgyvenantiems piliečiams, pasakoja D. Lapėnaitė.

Patyrusi daugiau kaip 22 tūkst. su koronavirusu susijusių mirčių ir išgyvenanti ilgesnį nei mėnesio karantiną, Italija skaudžiai pajuto ir socialines krizės pasekmes. Streso lygis šoktelėjo į neregėtas aukštumas.

Patyrusi daugiau kaip 26 tūkst. su koronavirusu susijusių mirčių ir išgyvenanti ilgesnį nei mėnesio karantiną, Italija skaudžiai pajuto ir socialines krizės pasekmes. Streso lygis šoktelėjo į neregėtas aukštumas. Karantinas neišvengiamai užaštrino įsisenėjusias problemas, tokias kaip smurtas artimoje aplinkoje ar perpildyti kalėjimai.

Remiantis Piepoli instituto ir Italijos psichologų asociacijos atliktu tyrimu, 8 iš 10 italų dėl karantino patiria stresą.

2020 metai Italijos ekonomikai bus annus horribilis (liet. siaubingi metai). Milijonai italų jau dabar susiduria su finansinėmis problemomis, o vietos laikraščiai rašo apie eiles, nusidriekusias prie lombardų. Žmonės užstato laikrodžius, apyrankes ir kitus juvelyrikos dirbinius, kad įsigytų būtiniausių maisto produktų.

Johnso Hopkinso unversiteto pirmadienio duomenimis, Italijoje užregistruota daugiau nei 26,6 tūkst. mirčių, susijusių su koronavirusu. Šalyje patvirtinta 197,6 tūkst. koronaviruso atvejų, taip pat užregistruota 64,9 tūkst. pasveikusių nuo COVID-19 asmenų.