Pasaulyje

2020.04.27 06:50

Naujausia informacija. Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 3 milijonus

JK COVID-19 aukų skaičius viršijo 21 tūkst.
BNS, ELTA, LRT.lt2020.04.27 06:50

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, pirmadienį pasaulyje naujuoju koronavirusu jau užsikrėtė daugiau kaip 3 milijonai žmonių. Iš viso skaičiuojama 207,4 tūkst. mirčių ir 875 tūkst. pasveikusiųjų nuo COVID-19. JAV yra smarkiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusi pasaulio valstybė tiek pagal užsikrėtusiųjų, tiek pagal mirusiųjų skaičių.

Atnaujinta 22.55

Prancūzijoje per parą užregistruojamų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius padidėjo

Prancūzija pirmadienį vakare pranešė apie 437 per praėjusias 24 valandas užregistruotus naujus mirties nuo COVID-19 atvejus ligoninėse ir slaugos namuose – šis paros skaičius yra didesnis nei ankstesnėmis dienomis.

Naujausias paros skaičius bendrą mirties nuo koronaviruso atvejų skaičių Prancūzijoje padidino iki 23 293, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškime. Diena anksčiau buvo patvirtintas daug mažesnis per parą mirusių pacientų skaičius – 242.

Tuo pačiu matyti, kad tebesitęsia hospitalizuotų pacientų, įskaitant pacientus intensyviosios slaugos skyriuose, skaičių mažėjimo tendencija.

Pacientų, kuriems reikalinga intensyvioji slauga, skaičius sumažėjo 74 iki 4 608, o hospitalizuotų pacientų skaičius – 162 iki 28 055.

Nuo protrūkio pradžios Prancūzijoje užregistruoti 128 339 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

Atnaujinta 19.44

JK COVID-19 aukų skaičius viršijo 21 tūkst.

Jungtinės Karalystės (JK) ligoninėse nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirusių žmonių skaičius pirmadienį išaugo iki 21 092, per pastarąją parą užregistravus 360 naujų mirties atvejų.

Naujausius duomenis pranešė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas.

Pastarąją parą JK užfiksuotas mirčių nuo infekcijos skaičius yra mažiausias vienos paros aukų skaičius per keturias savaites.
Užsikrėtusiųjų skaičius išaugo 4 310, iki 157 149.

Atnaujinta 19.13

Irane per parą mirė dar 96 žmonės, bet užsikrėtusiųjų skaičius mažėja

Iranas pirmadienį pranešė, kad šalyje mirė dar 96 naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės, tačiau kasdien patvirtinamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pirmą kartą per daugiau kaip mėnesį nesiekė tūkstančio.

Iš viso šalyje registruoti 5 086 mirties nuo koronaviruso atvejai, nurodė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras (Kianušas Džahanpūras).

Jis pridūrė, kad buvo užregistruotas 991 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, o bendras koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius Irane pasiekė 91 472.

Irane užregistruotų mirtinų atvejų skaičius yra didžiausias Vidurio Rytuose.

K. Jahanpouras taip pat sakė, kad per mėnesį iki balandžio 19 dienos daugiau nei 700 žmonių mirė apsinuodiję alkoholiu, išplitus klaidingam įsitikinimų, kad alkoholis gali sunaikinti virusą.

Nors šioje šiitiškoje respublikoje alkoholį pardavinėti ir vartoti draudžiama, vietos žiniasklaida nuolat praneša apie mirtinus apsinuodijimus kontrabandiniu alkoholiu.

Iranas su koronaviruso protrūkiu kovoja nuo vasario 19 dienos, kai buvo pranešta apie du pirmus mirties nuo COVID-19 atvejus šventajame šiitų Komo mieste.

Per spaudos konferenciją sekmadienį K. Jahanpouras pranešė, kad nuo koronaviruso šalyje per parą mirė 60 žmonių. Šis skaičius buvo mažiausias nuo kovo 10 dienos.

Tačiau manoma, kad tikrasis COVID-19 aukų skaičius yra gerokai didesnis už oficialiai skelbiamą.

Vyriausybė nuo balandžio 11 dienos palaipsniui atidarinėja parduotuves ir panaikino judėjimo šalies viduje apribojimus.

Atnaujinta 18.00

Ispanijoje nuo koronaviruso pasveiko daugiau kaip 100 tūkst. žmonių

Ispanijoje nuo naujojo koronaviruso sukeliamos ligos (COVID-19) pasveiko jau mažiausiai 100 875 žmonės, pirmadienį nurodė Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija. Per pastarąją parą Ispanijoje nuo ligos pasveiko 2 144 pacientai.

Atnaujinta 17.59

Turkijoje dėl „provokuojamų“ žinučių apie virusą sulaikyta daugiau nei 400 žmonių

Turkijos pareigūnai sulaikė 402 asmenis dėl „nepagrįstų ir provokuojamų“ žinučių socialiniuose tinkluose apie koronaviruso pandemiją, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. Pasak vieno pareigūnų, kai kuriuose komentaruose teigiama, kad izoliacijos priemonės bus taikomos ilgiau nei savaitgaliais įvedamos komendanto valandos, apie kurias pranešė vyriausybė, ir kad pareigūnai esą neskelbia tikrojo mirusiųjų skaičiaus.

Atnaujinta 16.33

Irane mažėja naujų infekcijos atvejų

Iranas pirmadienį pranešė apie 96 naujus mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejus, tačiau pastarąją parą šalyje pirmą kartą per daugiau kaip mėnesį patvirtinta mažiau nei 1 000 naujų infekcijos atvejų.

Atnaujinta 16.32

Rusija tikisi, kad pasiekti piką po 3 savaičių

Rusijoje pastarąją parą užsikrėtusiųjų naująja koronavirusine infekcija skaičius padidėjo 6 198 ir dabar sudaro 87 147, infekuotųjų rasta visuose šalies regionuose. Tad Rusija pagal infekuotųjų skaičių pralenkė Kiniją, kur iki šiol nustatyta 84,5 tūkstančio užsikrėtimo atvejų.

Maskvoje pastarąją parą nustatytas 2 871 naujas užsikrėtimo atvejis. Iš viso Rusijos sostinėje koronavirusas jau diagnozuotas 45 351 žmogui. Pagal patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių Rusija pakilo į 9-ąją vietą pasaulyje.

Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusija tikisi, kad naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius nustos augti po 3 savaičių.

Atnaujinta 15.58

Nyderlanduose patvirtinta 400 naujų koronaviruso atvejų ir dar 43 mirtys

Nyderlanduose patvirtintų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius padidėjo 400 ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje dabar siekia 38 245, skelbia agentūra „Reuters“. Nyderlandų visuomenės sveikatos instituto duomenimis, šalyje užregistruotos 43 naujos mirtys nuo infekcijos, o bendras mirčių skaičius išaugo iki 4 518.

Atnaujinta 15.44

Portugalija kitą mėnesį švelnins karantino priemones

Portugalijos ministras pirmininkas pareiškė, kad valdžia kitą mėnesį pradės švelninti kai kurias apribojimo priemones, įvestas siekiant pažaboti naujojo koronaviruso plitimą.

Portugalija suskubo įvesti karantiną, todėl oficialiai mirusių nuo COVID-19 infekcijos skaičius šalyje yra 903 – gerokai mažiau nei kaimyninėje Ispanijoje, kur registruota per 23,5 tūkst. mirčių.

Atnaujinta 15.03

Turkija repatrijavo iš Švedijos koronavirusu užsikrėtusį savo pilietį

Turkija išsiuntė į Švediją greitosios pagalbos orlaivį ir repatrijavo koronavirusu užsikrėtusį savo pilietį, kuris, kaip teigiama, Švedijoje nesulaukė gydymo. 47 metų Emrullah Guluskenas sekmadienį buvo evakuotas iš savo namų Malmėje, jo dukrai Leylai paprašius pagalbos per socialinius tinklus. Pasak jos, tėvas buvo išsiųstas namo, nepaisant jo blogėjančios būklės, pranešė Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Atnaujinta 13.07

Baltarusijoje per parą nustatyti dar 826 COVID-19 atvejai, mirė trys žmonės

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti dar 826 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 11 289, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Be to, šalyje mirė dar trys žmonės, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, o bendras aukų skaičius išaugo iki 75. Ministerijos teigimu, iš viso šalyje atlikti 153 845 COVID-19 testai. Iš ligoninių jau išrašyti 1 740 pacientų, gydytų nuo COVID-19.

Atnaujinta 12.46

Ispanijoje – 331 naujas mirties nuo koronaviruso atvejis

Ispanija pirmadienį pranešė apie 331 naują mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejį, nors išvakarėse buvo užfiksuotas mažiausias naujų mirčių skaičius per daugiau kaip mėnesį. Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, iš viso Ispanijoje nuo koronaviruso mirė 23 521 žmogus. Daugiau COVID-19 aukų registruota tik Jungtinėse Valstijose ir Italijoje. Sekmadienį Ispanija pradėjo švelninti karantino sąlygas: vaikams po šešių savaičių draudimo leista išeiti į lauką prižiūrint suaugusiems.

Atnaujinta 12.24

Čekija dar labiau sušvelnino dėl koronaviruso įvestą karantiną

Čekijoje pirmadienį prasidėjo naujas dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino švelninimo etapas – šįkart, be kita ko, atidaromos ne didesnės kaip 2 500 kvadratinių metrų ploto parduotuvės. Be to, savo veiklą atnaujina vienas zoologijos sodas ir botanikos sodai, sveikatingumo centrai ir vairavimo mokyklos. Taip pat bus leidžiama rinktis 10 žmonių grupėmis, vietoje dabartinių dviejų. Reikalavimai laikytis socialinio atstumo ir dėvėti apsaugines kaukes kol kas neatšaukiami.

Atnaujinta 11.49

Skelbia, kad Uhanas įveikė koronavirusą

Kinija pirmadienį pranešė, kad koronaviruso pandemijos pradiniu epicentru tapusiame Uhano mieste ir jo apylinkėse per pastarąją parą neužfiksuota jokių naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 ar mirties atvejų. Pasak Sveikatos apsaugos komiteto, sekmadienį iš centrinės Hubėjaus provincijos ir joje esančio Uhano ligoninių buvo išrašyti paskutiniai 12 hospitalizuotų pacientų, o pirmadienį nebuvo aptikta nė vieno įtariamo infekuotojo.

Nuo gruodžio koronavirusas pareikalavo Hubėjuje 4 512 gyvybių (Uhane – 3 869); 68 128 žmonėms tame regione buvo nustatyta COVID-19 (Uhane – 50 333).

Viename Uhano gyvūnų turguje buvo nustatytas pirmasis pasaulyje žinomas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis.

Atnaujinta 11.46

Estijoje COVID-19 pareikalavo dar vienos gyvybės

Estijoje per praėjusią parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirus dar vienam žmogui, bendras aukų skaičius pasiekė 50, pirmadienį paskelbė Sveikatos departamentas.

Per praėjusias 24 val. Estijoje buvo ištirti 472 ėminiai, keturi COVID-19 testai buvo teigiami. Iš viso šalyje dėl koronaviruso atlikti 48 406 testai, 1 647 iš jų rezultatas buvo teigiamas. Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 95 pacientai, užsikrėtę COVID-19, septyni iš jų prijungti prie plaučių ventiliavimo aparatų. Iš gydymo įstaigų išrašyti 233 pacientai.

Atnaujinta 11.45

Latvijoje patvirtinti šeši nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai ir viena mirtis

Latvijoje per praėjusią parą mirė dar vienas pacientas, sirgęs koronavirusine infekcija COVID-19, užregistruoti šeši nauji užsikrėtimo atvejai. Iki šiol COVID-19 Latvijoje pareikalavo 13 gyvybių. Praėjusią parą patvirtinta užsienyje užsikrėtusio asmens, priklausiusio 50–55 metų amžiaus grupei, mirtis.

Per praėjusias 24 valandas šalyje ištirti 1 564 ėminiai, šešių COVID-19 testų rezultatai buvo teigiami. Bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 818, iš viso Latvijoje atlikti 49 235 testai. Iš 41 ligoninėse gydomo paciento, penkių būklė sunki. Iš gydymo įstaigų išrašyti 80 pacientų. 267 pacientai laikomi pasveikusiais.

Atnaujinta 10.56

Norvegijoje mokiniai sugrįžta į mokyklas

Norvegijos Vyriausybei skelbiant apie koronaviruso epidemijos suvaldymą, pirmadienį šalyje atidaromos pradinės mokyklos. Tai dar vienas žingsnis, kuriuo siekiama sugrįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Kai kurie tėvai vis dėlto išreiškė susirūpinimą.

Atnaujinta 10.10

Ukrainoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo 9 000, mirė 220 žmonių

Ukrainoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius pirmadienio rytą pasiekė 9 009, pasveikusiųjų – 864, o mirčių – 220, skelbia Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos centras (VSC). Per praėjusią parą užsikrėtimas COVID-19 buvo patvirtintas dar 392 žmonėms, mirčių skaičius padidėjo 11, o pasveikusių asmenų – 24.

Atnaujinta 09.47

Šanchajuje ir Pekine mokiniai sugrįžta į mokyklas

Pirmadienį Šanchajuje ir Pekine į mokyklas sugrįžo dešimtys tūkstančių mokinių. Mokymosi procesas atnaujintas po ilgų mėnesių suvaržymų, kuriais siekta riboti koronaviruso plitimą. Kinijos didieji miestai po truputį grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo. Šanchajuje į mokyklas sugrįžta vidurinių mokyklų ir gimnazijų paskutinių klasių mokiniai, Pekine mokytis vėl leidžiama tik mokyklą jau baigiantiems gimnazistams. Nuo pirmadienio jie pradeda ruoštis svarbiems stojimo į universitetus egzaminams.

Atnaujinta 09.37

Indijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius priartėjo prie 28 tūkstančių

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 1 396 ir išaugo iki 27 892. Tai pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija. Žinybos duomenimis, mirčių skaičius padidėjo 48 – iki 872.

Atnaujinta 09.33

Kanada perspėja žmones pačius nesigydyti koronaviruso infekcijos vaistais nuo maliarijos

Kanados sveikatos apsaugos institucijos perspėjo gyventojus pačius nesigydyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) vaistais nuo maliarijos chlorokvinu ir hidroksichlorokvinu.

„Health Canada“ yra susirūpinusi, kad kai kurie žmonės gali tiesiogiai pirkti ir naudoti chlorokviną ar hidroksichlorokviną COVID-19 gydymui ar profilaktikai“, – teigiama agentūros pranešime ir pabrėžiama, kad šie vaistai gali sukelti „rimtų širdies ritmo problemų“.

Atnaujinta 09.32

Pietų Korėjoje pastarąją parą nustatyta 10 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirusiųjų nėra

Pietų Korėjoje pastarąją parą nustatyta 10 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, tad bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 10 738. Kaip pranešė pirmadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, septyni atvejai yra įvežtiniai, o naujų pacientų skaičius neviršija 10 jau penktą dieną paeiliui. Pasak Pietų Korėjos medikų, pastarąją parą šalyje niekas nemirė nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių. Bendras mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios – 243. Iki šiol pasveiko 8 764 Pietų Korėjos gyventojai.

Atnaujinta 08.49

Premjerė: Naujoji Zelandija laimėjo kovą prieš koronaviruso plitimą

Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern pirmadienį paskelbė, kad valstybė laimėjo kovą prieš koronaviruso plitimą. Šalyje po truputį švelninamos karantino priemonės.

„Naujojoje Zelandijoje nebėra greito, nesusekamo viruso perdavimo bendruomenėse, – tvirtino J. Ardern.– Laimėjome šią kovą“.

Po beveik penkias savaites trukusio griežto ketvirtojo lygio karantino pirmadienį įsigaliojo švelnesni trečiojo lygio apribojimai. Veiklą leidžiama atnaujinti kai kurioms verslo įmonėms, maistą išsinešti tiekiantiems restoranams, atsidaro kai kurios mokyklos. Tačiau premjerė pabrėžė, kad kol lieka neaišku, kada užsikrėtimų pavyks visiškai išvengti ir šalies gyventojai galės sugrįžti į įprastą gyvenimą.

„Visi norime atnaujinti kontaktą su tais, kurių ilgimės, tačiau norėdami bendrauti saugiai, privalome veikti palengva ir neprarasdami atsargumo, – sakė J. Ardern. – Nenoriu rizikuoti visu proveržiu, kurį Naujosios Zelandijos gyventojams pavyko pasiekti. Kol kas privalome laikytis trečiojo lygio apribojimų“.

Atnaujinta 08.31

Japonija uždaro savo sienas dar 14 šalių piliečiams

Japonija ruošiasi uždaryti savo sienas dar 14 valstybių, įskaitant Rusiją, Peru ir Saudo Arabiją, piliečiams, siekdama apsisaugoti nuo tolesnio koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimo, pareiškė premjeras Shinzo Abe.

Japonija jau buvo uždraudusi atvykti užsieniečiams, per pastarąsias dvi savaites besilankiusiems per 70 pandemijos paveiktų šalių, o likusių valstybių piliečiams panaikino išduotas vizas. Papildomų 14 šalių įtraukimas į šį sąrašą įsigalios trečiadienį, nurodė Sh. Abe.

Draudimo atvykti ir vizų apribojimų galiojimas, iš pradžių turėjęs pasibaigti balandžio 30 dieną, pratęsiamas iki gegužės pabaigos. Japonijoje paskelbta mėnesio trukmės nepaprastoji padėtis, šiuo metu galiojanti iki gegužės 6 dienos. Pareigūnai ir ekspertai dabar vertina šios priemonės veiksmingumą ir svarsto, ar reikėtų ją ir toliau taikyti.

Atnaujinta 07.07

Prancūzijos policija konfiskavo 140 tūkst. juodajai rinkai skirtų veido kaukių

Prancūzijos policija sekmadienį pranešė konfiskavusi 140 tūkst. juodajai rinkai skirtų veido kaukių. Tai yra rekordinis konfiskuotų apsauginių priemonių kiekis nuo to laiko, kai Prancūzijos vyriausybė uždraudė perpardavinėti kaukes, teikiant prioritetą su koronaviruso pandemija kovojantiems sveikatos apsaugos darbuotojams.

Du asmenys buvo areštuoti bekraunantys dėžes Sen Deni mieste, esančiame į šiaurę nuo Paryžiaus, sekmadienį pranešė vienas policijos šaltinis. Vienas jų teigė esąs verslo savininkas ir Nyderlanduose už 80 000 eurų nusipirkęs kaukių, įskaitant 5 000 didesnės apsaugos respiratorių FFP2. Pasak policijos, šios kaukės turėjo būti brangiai parduotos statybininkams.

Kovą iš sandėlio netoli Paryžiaus buvo konfiskuota 32 500 kaukių iš Kinijos, o parduotuvėje, esančioje Kinijos didmenininkų rajone, taip pat Paryžiaus regione, buvo rasta 28 800 kaukių.

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyta 1 330 naujų mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo vėlų sekmadienį paskelbti Johnso Hopkinso universiteto skaičiai.

Šiuo metu šalyje užregistruotas 54841 mirties atvejis, infekcija patvirtinta 964 937 žmonėms, rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto kaupiami duomenys.

JAV yra smarkiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusi pasaulio valstybė tiek pagal užsikrėtusiųjų, tiek pagal mirusiųjų skaičių.

Šeštadienio duomenimis, per parą JAV virusas pareikalavo 2 494 gyvybių, o penktadienio – 1 258. Pastarasis skaičius buvo mažiausias per beveik tris savaites.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.