Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.26 17:04

Kinija konfiskavo per 89 mln. nekokybiškų apsauginių kaukių

BNS 2020.04.26 17:04

Pekinui pastaruoju metu sulaukus virtinės skundų dėl prastos eksportuotų apsaugos priemonių kokybės, šalies pareigūnai sekmadienį pranešė, jog Kinijoje buvo konfiskuota daugiau nei 89 mln. prastos kokybės veido kaukių.

Viso pasaulio šalims kovojant su mirtinu virusu, kuriuo visame pasaulyje užsikrėtė beveik 2,9 mln. žmonių, tokių priemonių paklausa smarkiai padidėjo.

Tačiau nemažai šalių skundžiasi, jog iš Kinijos gautos veido kaukės ir kiti produktai yra prastos kokybės. Šias priemones daugiausia naudoja medicinos sistemos darbuotojai ir pažeidžiamų grupių atstovai.

Penktadienio duomenimis, Kinijos rinkos priežiūros tarnyba patikrino beveik 16 mln. įmonių ir konfiskavo daugiau nei 89 mln. kaukių bei 418 tūkst. kitų apsaugos priemonių vienetų, per spaudos konferenciją pareiškė Valstybinės rinkos reguliavimo administracijos direktoriaus pavaduotoja Gan Lin.

Jos teigimu, taip pat buvo konfiskuota daugiau nei 7,6 mln. juanių (1,1 mln. JAV dolerių) vertės neveiksmingų dezinfekavimo priemonių. Kol kas neaišku, kiek konfiskuotų prekių buvo ketinama eksportuoti į užsienį.

Siekdama pašalinti iš rinkos prastos kokybės produktus, Kinija šeštadienį nustatė naujas taisykles, pagal kurias net nemedicininės kaukės privalo atitikti ir nacionalinius, ir tarptautinius kokybės standartus.

Eksportuotojai privalo pateikti rašytinę deklaraciją, kad jų medicininiai produktai atitinka šalies, į kurią eksportuojami, saugumo reikalavimus, nurodė Kinijos prekybos ministerija.

Taisyklės buvo sugriežtintos po to, kai kelios šalys, įskaitant Ispaniją, Nyderlandus, Čekiją ir Turkiją, buvo priverstos iš rinkos atšaukti šimtus tūkstančių prastos kokybės kaukių ir kitų apsaugos priemonių, kurias importavo iš Kinijos.

Kanados vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, jog maždaug milijonas iš Kinijos pirktų veido kaukių neatitinka sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų naudojamoms priemonėms nustatytų standartų.

Nyderlandų sveikatos sistemos pareigūnai praėjusį mėnesį iš rinkos atšaukė daugiau nei pusę milijono kiniškų kaukių, kurios buvo išdalytos ligoninėms, nes buvo gauta skundų, kad jos tinkamai neuždengia veido arba jose yra defektų turinčių filtrų.

Oficialūs Kinijos duomenys rodo, jog kaukių gamyba šalyje viršija 116 mln. vienetų per dieną.

Verslo duomenų platformos „Tianyancha“ duomenimis, per pirmus du šių metų mėnesius kaukes Kinijoje pradėjo gaminti net 8 950 naujų gamintojų.

Nepaisant priemonių, kurių šalies mastu imasi Kinijos valdžia, vis dar veikia nemažai nelegalia medicininių priemonių gamyba užsiimančių įmonių, nes tai yra lengvas ir greitas būdas užsidirbti, anksčiau šį mėnesį sakė vienas Kinijos muitinės pareigūnas.

Jo teigimu, iki balandžio vidurio šalies uostuose buvo konfiskuota daugiau nei 31,6 mln. defektų turinčių veido kaukių bei 509 tūkst. apsauginių kostiumų, kuriuos buvo ketinta eksportuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi