Pasaulyje

2020.04.26 16:00

Lukašenka ir toliau spyriojasi įvesti karantiną Baltarusijoje

BNS 2020.04.26 16:00

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka tvirtina, jog karantino priemonių dėl šalyje plintančio koronaviruso dabar įvesti nereikia.

„Priėmiau sprendimą veikti atsižvelgiant į situaciją. Reikia izoliuotis – izoliuosimės. Reikės įvesti karantiną – įvesime karantiną. Reikės komendanto valandos – įvesime komendanto valandą. Tačiau ar to mūsų žmonėms reikia? Dabar to nereikia. Mus kažkas stumia į nugarą. Duokite karantiną? Lukašenka yra toks ir anoks? Nėra tokios būtinybės“, – lankydamasis Gomelio srityje, pareiškė A. Lukašenka, kuri cituoja susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalas „Pul Pervogo“.

„Nors mes gi neneigiame, jog turime sergančių žmonių. Mes neuždarėme šalies, mes nesustabdėme gamybos. Per Velykas aš ir žmonės ėjome į cerkvę. Kaip aš galiu per Radonicą (mirusiųjų pagerbimo šventę) uždrausti žmonėms nueiti nusilenkti tėvams? Tik galiu rekomenduoti ir prašyti: pasisaugokite“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

Jis paragino šalies gyventojus sekti savo sveikatos būklę ir laiku kreiptis į gydytojus.

„Susirgote, kažkas ten prasideda, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojai jau žino, ką daryti. Arba jums lieps izoliuotis ir jus gydys namuose, arba nuveš į ligoninę. Viską reikia daryti laiku. Ir kiekvienas žmogus turi pasisaugoti“, – Narovliansko rajono gyventojams sakė A. Lukašenka, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Prezidentas taip pat paaiškino, kodėl nusprendė nemažinti ekonominio aktyvumo šalyje.

„Tarkime, sustabdome ekonomiką, viską sustabdome. Kas greičiau pakils? Tas, kas spausdina dolerius ir kas turi išteklių. O kur bus kiti? Todėl priėmiau sprendimą nestabdyti ekonomikos. Įmonės turi dirbti“, – pareiškė Baltarusijos vadovas.