Pasaulyje

2020.04.26 08:11

Naujausia informacija. Pasaulyje – 85 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

atnaujinta 22.05
ELTA, BNS2020.04.26 08:11

Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų virusu SARS-CoV-2 pasaulyje padaugėjo 84,9 tūkst. – 8 tūkst. mažiau nei para anksčiau, sekmadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Atnaujinta 22.05

Balandžio 26-ąją pasaulyje buvo 2,804 mln. oficialiai patvirtintų COVID-19 atvejų, 193,7 tūkst. mirčių nuo šios ūminės kvėpavimo takų ligos.

Per parą koronaviruso aukų padaugėjo 6,02 tūkstančio.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų ir su šia liga siejamų aukų užfiksuota Europoje – atitinkamai 1,351 mln. ir 122,2 tūkstančio. Augimas per parą – atitinkamai 27,2 tūkst. ir 2,76 tūkstančio.

Abiejuose Amerikos žemynuose užsikrėtusiųjų per parą padaugėjo 47,34 tūkst. iki 1,095 mln., o mirusiųjų – 2,96 tūkst. iki 56,06 tūkstančio.

Trečias šioje liūdnoje statistikoje – Viduržemio jūros rytinis regionas – 160,59 tūkst. užkrėtusiųjų, 6,9 tūkst. mirčių.

Maskvoje koronavirusas per parą pasiglemžė 31 gyvybę

Rusijos sostinėje per pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė 31 žmogus, o bendras protrūkio aukų skaičius Maskvoje išaugo iki 435, pranešė operatyvinis štabas, koordinuojantis šalies atsaką į pandemiją.

Visoje Rusijoje su šia liga siejamų mirčių per parą padaugėjo 66 iki 747, o patvirtintų susirgimų šia liga – 6361 iki 80,95 tūkstančio.

Taip pat skelbiama, jog 6767 Rusijos gyventojai įveikė šią ligą, tačiau 2300 dėl šios lygos hospitalizuotųjų būklė – kritinė.

Rusijoje testai dėl COVID-19 atlikti 2,878 mln. gyventojų.

Rusija turi beveik 150 mln. gyventojų.

JAV papildė COVID-19 simptomų sąrašą

JAV federaliniai ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) papildė koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamos COVID-19 ligos simptomų sąrašą.

Aksčiau skelbti šios ligos simptomai – karščiavimas, kosulys ir dusulys – papildyti šaltkrėčiu, drebulio lydimu šaltkrėčiu, raumenų skausmais, galvos skausmais, gerklės skausmais, taip pat kvapo ar skonio pojūčių sumažėjimu.

Skelbiama, jog visi šie požymiai gali atsirasti per 2-14 dienų po užsikrėtimo naujuoju koronavirusu.

CDC rekomenduoja nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei kamuoja dusulys, krūtinės skausmai, nebūdingas sumišimas, melsvą atspalvį įgyjančios lūpos ar visas veidas.

Italijoje – 260 mirčių nuo COVID-19, mažiausias skaičius per pusantro mėnesio

Italija pranešė, kad sekmadienį šalyje užfiksuotas mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius per daugiau nei mėnesį.

Civilinės saugos tarnyba pažymėjo, kad 260 mirties atvejų per parą rodiklis buvo mažiausias nuo kovo 14 dienos.

Iš viso šalyje nuo koronaviruso jau mirė 26 644 žmonės.

Šiuo metu Italijos institucijos rengiasi palaipsniui švelninti karantino priemones.

Atnaujinta 20.50

Prancūzijoje naujų infekcijų toliau mažėja

Prancūzija sekmadienį paskelbė, kad per praėjusią parą užfiksuotas 461 naujas naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos atvejis – jų skaičius toliau mažėja.

Patvirtintų šios ligos atvejų šalyje padaugėjo iki 124,57 tūkstančio.

Koronaviruso SARS-CoV-2 aukų per pastarąją parą padaugėjo 242 iki 22,86 tūkst., pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktoratas.

Taip pat skelbiama, jog intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 4 682 pacientai, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19.

Prancūzijoje karantino dėl COVID-19 pandemijos priemonės buvo įvestos kovo 17 dieną, siekiant sulėtinti jos plitimą. Prezidentas Emmanuelis Macronas praeitą savaitę sakė, kad suvaržymai gali būti pradėti švelninti nuo gegužės 11-osios.

Atnaujinta 19.20

Britanijoje – 413 mirčių nuo COVID-19

Didžiosios Britanijos sveikatos ministerija sekmadienį pranešė, kad šalyje užfiksuota 413 naujų mirčių nuo koronaviruso.

Bendras COVID-19 aukų skaičius pasiekė 20 732.

Jungtinė Karalystė pažymėjo, kad tai yra mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius nuo kovo 31 dienos.

Atnaujinta 18.35

Irane pranešamas užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 90 000

Irane užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 90 tūkst., rodo oficialūs duomenys, nors Teheranas paskelbė apie mažiausią naujų mirčių nuo viruso rodiklį per kelias savaites.

Sveikatos institucijos nuo šeštadienio vidurdienio užregistravo 1 153 naujus susirgimo COVID-19 atvejus, taigi užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 90 481, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Jis pridūrė, kad buvo užregistruota 60 naujų mirčių, o bendras mirčių skaičius pasiekė 5 710.

Tai mažiausias šalyje oficialiai paskelbtų mirčių rodiklis per parą nuo kovo 10 dienos.

Iranas yra labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis Viduriniuose Rytuose.

K. Jahanpouras pažymėjo, kad iraniečiai privalo ir toliau išlikti budrūs bei laikytis apsaugos ir socialinio atsiribojimo priemonių, nepaisant mažėjančio mirčių skaičiaus.

Visgi užsienyje pasigirdo spėliojimų dėl to, kad Iranas gali skelbti mažesnius skaičius, nei yra iš tiktųjų.

Irane nuo balandžio 11 dienos leista palaipsniui atidaryti kai kuriuos verslus ir sušvelninta dalis vidaus kelionių apribojimų, nustatytų siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

Visgi mokyklos, universitetai, mečetės, šiitų šventyklos, kino teatrai ir sporto stadionai išlieka uždaryti.

Ispanai galės eiti pasivaikščioti

Nuo kito savaitgalio Ispanijos gyventojams bus leista išeiti į lauką pasimankštinti ar pasivaikščioti, šeštadienį pareiškė šalies ministras pirmininkas Pedro Sanchezas, pranešęs apie vieno griežčiausių pasaulyje dėl koronaviruso įvestų karantinų švelninimą.

Antradienį Ispanijos vyriausybė taip pat pristatys išsamesnį išėjimo iš karantino planą, kuris, tikėtina, bus pradėtas įgyvendinti antroje gegužės pusėje, sakė jis.

„Jeigu pandemija ir toliau rutuliosis teigiama linkme, kaip tai darė iki šiol, nuo gegužės 2 dienos bus leidžiama individuali fizinė veikla ir pasivaikščiojimai su žmonėmis, su kuriais gyvenate“, – pranešė Ispanijos vyriausybės vadovas.

Skirtingai nuo kitų pasaulio šalių, karantiną kovo 14 dieną įvedusi Ispanijos valdžia neleido žmonėms eiti pasivaikščioti, bėgioti ar važinėtis dviračiais ir leido išeiti iš namų tik nusipirkti maisto, vaistų, trumpai pavedžioti šunį ar įvykus medicininiam atvejui.

Vaikams nebuvo leidžiama išeiti iš namų jokiomis aplinkybėmis, tačiau nuo šio sekmadienio tai pasikeitė, nes vieno iš tėvų lydimam vaikui nuo šiol leidžiama ne ilgiau kaip valandai išeiti į lauką pasivaikščioti, pabėgioti ar pažaisti nenutolstant nuo namų daugiau nei vieną kilometrą.

Nepaprastoji padėtis Ispanijoje anksčiau šią savaitę buvo pratęsta iki gegužės 9-osios vidurnakčio. P. Sanchezas pranešė, jog grįžimas į tam tikrą įprastą gyvenimą bus „laipsniškas“.

„Privalome elgtis itin protingai. Mes daug ką paaukojome, ... tad negalime rizikuoti ir judėti per greitai, – pareiškė Ispanijos vyriausybės vadovas. – Neturime paprastų instrukcijų, neturime aiškių gairių. Nė viena šalis pasaulyje dar nėra visiškai praėjusi deeskalacijos proceso link naujos realybės. Neketiname staiga atnaujinti visų ekonominių ir socialinių veiklų, tai darysime etapais.“

Sveikatos apsaugos sistemos pareigūnai sako, jog epidemijos pikas Ispanijoje buvo užfiksuotas balandžio 2 dieną, kai per 24 valandas mirė 950 žmonių. Tai įvyko praėjus beveik trims savaitėms po to, kai šalies vyriausybė įvedė visuotinį karantiną ir beveik 47 mln. žmonių nurodė likti namuose, kad būtų sulėtintas viruso plitimas.

Atnaujitna 16.40

Danijoje – 8 500 infekcijų

Karantino apribojimus švelninančioje Danijoje per pastarąją parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo 130 iki 8 575 žmonių. Tuo tarpu nuo COVID-19 mirė dar keturi žmonės, praneša Danijos valstybinis infekcinių ligų institutas.

Iš viso Danijoje COVID-19 nusinešė 422 žmonių gyvybes. Šiuo metu ligoninėse gydomi 285 COVID-19 pacientai, iš jų 70 – intensyvios terapijos skyriuose.

Dėl koronaviruso protrūkio kovo 14 d. Danijos vyriausybė įvedė visuotinį karantiną ir uždarė sienas užsieniečiams bei uždraudė daugiau nei 10 žmonių susibūrimus. Taip pat buvo uždarytos visos švietimo įstaigos ir verslo įmonės.

Balandžio 15 d. pradėtas pirmasis karantino užbaigimo etapas ir atidaryti vaikų darželiai bei mokyklas pradinių klasių mokiniams. Balandžio 20 d. atsidarė kirpyklos, grožio salonai ir kitos paslaugas teikiančios įstaigos. Tiesa, kavinės, barai ir restoranai Danijoje bus uždaryti iki gegužės 10 d. Iki tada uždrausti ir dideli žmonių susibūrimai.

Atnaujinta 15.25

Afrikoje patvirtinta per 30 tūkst. koronaviruso atvejų

Penkiasdešimt keturiose Afrikos šalyse patvirtinta daugiau kaip 30 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, sekmadienį pranešė Afrikos ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Centrų duomenimis, nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 žemyne mirė 1 374 žmonės.

Nė vieno užsikrėtimo atvejo iki šiol nebuvo patvirtinta tik dviejose Afrikos šalyse – Lesoto karalystėje pietinėje žemyno dalyje ir Komoruose.

Daugiausia COVID-19 atvejų – 4 361 – nustatyta Pietų Afrikos Respublikoje.

Nuo jos nedaug atsilieka trys Šiaurės Afrikos šalys – Egiptas, Marokas ir Alžyras. Šiose šalyse naujuoju koronavirusu užsikrėtė atitinkamai 4 319, 3 897 ir 3 256 žmonės.

Atnaujinta 14.59

Kinija praneša, kad Uhano ligoninėse neliko COVID-19 pacientų

Kinijos miesto Uhano, kur prasidėjo koronaviruso pandemija, ligoninėse nebėra koronaviruso infekcija (COVID-19) sergančių pacientų, visi jie esą pasveiko, skelbia „Reuters“.

Manoma, kad koronavirusas pradėjo pernai gruodį pradėjo plisti iš vieno Uhano turgaus. Šiuo metu koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje siekia daugiau nei 2,9 mln., o koronaviruso aukų – per 200 tūkst.

„Naujausios žinios yra tokios, kad dėka bendrų Uhano ir visos šalies medikų pastangų, koronaviruso pacientų skaičius Uhane yra lygus nuliui“, – spaudos konferencijoje teigė Nacionalinės sveikatos komisijos atstovas Mi Fengas.

Uhane ir aplinkinėje Hubėjaus provincijoje sausio pabaigoje įvestas griežtas karantinas, o miesto gyventojams daugiau nei 2 mėnesius buvo uždrausta laisvai judėti.

Šiuo metu dėmesys Kinijoje sutelktas į šiaurės rytinę Heilongdziango provinciją, kur pastaruoju metu registruojamas padidėjęs įvežtinių iš Rusijos užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius.

Pastarąją parą Kinijoje užfiksuota 11 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Iš viso šalyje užsikrėtimo atvejų skaičius siekia daugiau nei 82 tūkst., iš jų 4 632 žmonės mirė.

Belgijoje COVID-19 aukų skaičius viršijo 7 000

Belgijoje per pastarąją parą mirė 178 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, o bendras šios ligos aukų skaičius šalyje padidėjo iki 7 094, sekmadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos administracija.

Paskutiniais duomenimis, Belgijos ligoninėse šiuo metu gydomi 3 959 koronavirusu užsikrėtę pacientai. Iš jų, 891 ligonis gydomas intensyviosios terapijos skyriuose.

Per pastarąją parą į ligonines buvo paguldyti 204 nauji pacientai, o 368 žmonės buvo iš jų išrašyti kaip pasveikę.

Iš viso nuo epidemijos pradžios į ligonines buvo paguldyti 14 639 žmonės, o išrašyti – 10 785.

Patvirtintas užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius per pastarąją parą padidėjo 809-iais iki 46 134.

Baltijos šalyse iki sekmadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 3893 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, 41 mirtis užfiksuota Lietuvoje, 49 – Estijoje, 12 – Latvijoje, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinti 1438 atvejai, atlikti 104 tūkst. 488 tyrimai, mirė 41 žmogus.

Latvija: patvirtinti 812 atvejų, atliktas 47 tūkst. 671 tyrimas, mirė 12 žmonių.

Estija: patvirtinti 1643 atvejai, atlikti 47 tūkst. 933 tyrimai, mirė 49 žmonės.

Atnaujinta 14.31

Dviejuose audinių ūkiuose Nyderlanduose gyvūnams nustatyta COVID-19

Dviejuose audinių ūkiuose Nyderlanduose gyvūnams nustatyta koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

Šalies žemės ūkio ministerija sekmadienį pranešė, jog keliems darbuotojams dviejuose ūkiuose anksčiau pasireiškė ligos simptomų, „todėl manoma, kad tai yra žmonių gyvūnams perduota infekcija“.

Vietos tarnybos prevenciškai uždaro kelius 400 metrų spinduliu aplink ūkius Šiaurės Brabante – labiausiai nuo koroviruso nukentėjusiame Nyderlandų regione.

Audinės nėra pirmieji gyvūnai, užsikrėtę koronavirusu. Niujorke virusas nustatytas dviem naminėms katėms bei keliems tigrams ir liūtams Bronkso zoologijos sode. Nedidelis skaičius gyvūnų yra užsikrėtęs koronavirusu visame pasaulyje.

Atnaujinta 14.03

Baltarusijoje per parą nustatyti dar 873 COVID-19 atvejai, mirė 5 žmonės

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti dar 873 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 10 463 žmonių, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Be to, šalyje mirė dar penki žmonės, kuriems buvo nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, o bendras infekcijos COVID-19 aukų skaičius išaugo iki 72 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 1 695 žmonės, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, pasveiko ir buvo išrašyti iš gydymo įstaigų.

Šalyje nuo protrūkio pradžios atlikti iš viso 147 525 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 8 230 – per pastarąją parą.

Atnaujinta 13.22

Užsikrėtusiųjų koronavirusu JAV karo laive „USS Kidd“ padaugėjo beveik dukart

Užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius JAV karinio jūrų laivyno eskadriniame minininke „USS Kidd“ padidėjo iki 33, pranešė JAV karinis jūrų laivynas.

Dar penktadienį užsikrėtusiųjų buvo 18. Iš viso laive yra 350 įgulos narių.

„USS Kidd“ dalyvauja kovos su narkotikais misijoje Karibų jūroje. Pentagono atstovas Jonathanas Hoffmanas sakė, kad laivas rengiasi grįžti į uostą.

„Įgulos dalis išlips į sausumą. Kai visi pasveiks, laivas vėl išplauks į jūrą“, – sakė jis ir nurodė, kad į „USS Kidd“ išskrido aštuonių karo medikų komanda.

„USS Kidd“ yra antras JAV karo laivas, kuriame, jam esant jūroje, kilo COVID-19 protrūkis.

Anksčiau didelis protrūkis nustatytas lėktuvnešyje „USS Theodore Roosevelt“; jam kovo pabaigoje prasidėjus laivui buvo nurodyta plaukti į bazę Ramiojo vandenyno vakaruose esančiame Guame. Paskutiniais turimais duomenimis, koronavirusinė infekcija COVID-19 nustatyta mažiausiai 840 lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ įgulos narių.

Šiuo metu užsikrėtimo koronavirusu atvejų taip pat yra 26-iuose JAV karinio jūrų laivyno laivuose, kurie stovi uostuose ir laivų statyklose. COVID-19 atvejų būta dar 14-oje laivų, bet tie žmonės jau yra pasveikę.

Atnaujinta 13.01

COVID-19 paros aukų skaičius Ispanijoje – mažiausias per mėnesį

Ispanijoje per parą patvirtintų mirčių nuo COVID-19 atvejų skaičius sekmadienį sumažėjo iki 288 ir buvo mažiausias nuo kovo 20 dienos.

Penktadienį vienos paros aukų šalyje skaičius buvo sumažėjęs iki 367, tačiau šeštadienį jis vėl padidėjo – mirė 378 žmonės.

Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, iš viso Ispanijoje nuo koronaviruso mirė 23 190 žmonių.

Daugiau COVID-19 aukų registruota tik Jungtinėse Valstijose ir Italijoje.

Rusijoje per parą nustatyta per 6 300 naujų COVID-19 atvejų, 66 žmonės mirė

Rusijoje per pastarąją parą nustatyta daugiau kaip 6 300 naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius priartėjo prie 81 tūkst., sekmadienį pranešė Informacijos centras koronaviruso padėčiai stebėti.

„Per pastarąją parą Rusijoje patvirtintas 6 361 naujas COVID-19 atvejis 83-uose regionuose. Kaip kontaktiniai ir be klinikinių simptomų užregistruoti 2 920 atvejų (45,9 proc.)", – rašoma centro pranešime.

Vien Maskvoje per parą nustatytas 2 971 naujas infekcijos atvejis, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius sostinėje išaugo iki 42 480.

Per pastarąją parą taip pat buvo patvirtinti 66 su koronaviruso infekcija susiję mirties atvejai, įskaitant 38 atvejus Maskvoje. Per visą laikotarpį Rusijoje mirė 747 žmonės.

Atnaujinta 12.06

Latvijoje per parą nustatyti 8 nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti aštuoni nauji koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 812, sekmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Nuo protrūkio pradžios Latvijoje atliktas 47 671 testas dėl koronaviruso, o vien per praėjusią parą – 1 874 testai.

COVID-19 protrūkis šalyje iki šiol pareikalavo 12 žmonių gyvybių.

Nuo COVID-19 šalyje visiškai pasveiko 267 žmonės, arba maždaug trečdalis užsikrėtusiųjų.

Per pastarąją parą į ligoninę buvo paguldytas vienas pacientas, kuriam buvo diagnozuota COVID-19.

Iš viso šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 39 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš jų šešių būklė – sunki.

Vyriausybė praėjusią savaitė pranešė, jog dėl koronaviruso protrūkio praeitą mėnesį įvesta ekstremali padėtis pratęsiama iki gegužės 12 dienos.

Atnaujinta 11.56

Estijoje per parą nustatyti dar 9 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, mirė du žmonės

Estijoje per pastarąją parą mirė du koronavirusu užsikrėtę pacientai, o koronavirusinė infekcija COVID-19 buvo nustatyta dar devyniems žmonėms, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Pranešime nurodoma, jog šalyje iki šiol buvo atlikti 47 933 testai dėl COVID-19, iš jų 3,4 proc. buvo teigiami.

Sekmadienio ryte Estijos ligoninėse tebebuvo gydomi 94 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš jų šešiems buvo reikalingos intensyviosios terapijos priemonės.

Iš viso 233 pacientai persirgo COVID-19 ir buvo išrašyti.

Nuo COVID-19 epidemijos pradžios Estijoje mirė 49 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Be dviejų ligoninėse mirusių pacientų, į jų skaičių buvo įtrauktas namuose anksčiau miręs asmuo, kuriam koronavirusas buvo nustatytas jau po mirties.

Italijos premjeras G. Conte žada mokyklas atidaryti tik rugsėjį

Italijos premjeras Giuseppe Conte teigia, kad mokyklos šalyje bus atidarytos tik rugsėjį, tačiau daugeliui verslo įmonių bus leista atnaujinti veiklą jau kitą savaitę, Italijai atsigaunant po visuotinio karantino.

Dienraščiui „La Repubblica“ G. Conte tikino artimiausiomis dienomis paskelbsiantis, kaip Italija ketina švelninti dėl koronaviruso protrūkio įvesto karantino apribojimus.

Žiniasklaidos žiniomis, Italijos vyriausybė svarsto planą, pagal kurį apribojimai būtų atšaukiami palaipsniui visą gegužės mėnesį.

Italijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė 26 384 žmonės. Tai yra didžiausias koronaviruso aukų skaičius Europoje ir antras pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Tačiau naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastaruoju metu stabiliai mažėja ir šiuo metu koronaviruso užkrečiamumas įvairiuose šalies regionuose siekia 0,2–0,7. Manoma, kad toks rodiklis leidžia švelninti karantino apribojimus.

G. Conte tikino, kad jo vyriausybė „leis dideliam skaičiui bendrovių, nuo gamybos iki statybų sektoriaus, atnaujinti veiklą gegužės 4 d.“

„Negalime daugiau tęsti šio karantino, nes rizikuojame pernelyg smarkiai pažeisti šalies socioekonominę struktūrą“, – sakė jis.

Pasak jo, mokyklų atidarymas kelia daug problemų, nes dauguma mokytojų yra vyresnio amžiaus, todėl koronavirusas jiems kelia didelę grėsmę.

„Mokyklos yra mūsų dėmesio centre, jos atsidarys rugsėjį“, – teigia premjeras.

G. Conte tvirtino, kad mokyklų atidarymas anksčiau sukeltų „labai didelę užsikrėtimo grėsmę“.

Daugelis italų nerimauja dėl to, ar galės pagaliau išeiti pasivaikščioti ir pabėgioti į lauką. Italijoje visuotinis karantinas buvo įvestas kovo 9 d., gyventojams uždrausta be priežasties išeiti iš namų.

Dauguma italų išėjo ant namų stogų ir ten įsirengė savadarbius sporto klubus ir net teniso kortus, taip bandydami išvengti sąstingio.

„Dar negalime atkurti visiškos judėjimo laisvės, tačiau svarstome sušvelninti dabartinį griežtą režimą. Darysime viską, kad leistume žmonėms judėti, tuo pačiu užtikrindami užkrato prevenciją“, – teigė Italijos premjeras.

Italijos žiniasklaida skelbia, kad vyriausybė gali leisti žmonėms judėti viduje miestų, tačiau vis dar ribos judėjimo tarp šalies regionų.

Atnaujinta 11.38

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pasveiko nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) ir į darbą sugrįš jau pirmadienį, britų žiniasklaidos priemonėms patvirtino šaltiniai vyriausybėje.

JK naujienų agentūros „Press Association“ žiniomis, penktadienį B. Johnsonas dalyvavo trijų valandų trukmės posėdyje su aukštais Ministrų Kabineto nariais, tarp jų – užsienio reikalų sekretoriumi Dominicu Raabu, kuris pavadavo B. Johnsoną.

Nuo balandžio 12 d., kai buvo išleistas iš ligoninės, B. Johnsonas gyveno JK premjero užmiesčio rezidencijoje.

„Sky News“, remdamasi šaltiniais vyriausybėje, taip pat paskelbė, kad B. Johnsonas „nekantrauja sugrįžti“ į Dauningo gatvę jau pirmadienį.

55 metų COVID-19 susirgęs B. Johnsonas balandžio 5 d. buvo paguldytas į ligoninę, intensyvios terapijos skyriuje jis praleido tris paras ir balandžio 12 d. buvo išrašytas iš ligoninės.

Naujausiais duomenimis, nuo koronaviruso protrūkio pradžios Jungtinės Karalystės (JK) ligoninėse mirė 20 309 COVID-19 sirgusių žmonių. Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius šalyje siekia daugiau nei 148 tūkst.

Atnaujinta 10.24

Ukrainoje per parą užregistruoti 492 nauji COVID-19 atvejai, aštuoni žmonės mirė

Ukrainoje iki sekmadienio ryto buvo užregistruota iš viso 8 617 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 840 asmenų nuo šios ligos pasveiko, o 209 – mirė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos centras.

„Balandžio 25 dieną buvo gauti 492 pranešimai apie naujus patvirtintus [užsikrėtimo] atvejus“, – pažymima centro pranešime.

Centro duomenimis, mirties atvejų per praėjusią parą padaugėjo aštuoniais, o pasveikusiųjų – 58.

Prancūzijos premjeras antradienį pristatys karantino užbaigimo strategiją

Prancūzijos premjeras Edouard'as Philippe antradienį pristatys nacionalinę dėl koronaviruso protrūkio įvesto karantino užbaigimo strategiją, naujienų agentūrai AFP patvirtino premjero biuras.

Po premjero pranešimo Nacionalinėje Asamblėjoje vyks diskusija ir balsavimas. Antradienį taip pat bus pristatyta Prancūzijos patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų sekimo programėlė.

Strategijoje numatomi 17 prioritetų, kurie po gegužės 11 d. leis palaipsniui užbaigti karantiną.

Tarp prioritetų yra mokyklų atidarymas, darbuotojų sugrįžimas į darbo vietas, įprasto viešojo transporto darbo atnaujinimas, veido kaukių ir dezinfekantų tiekimas, tyrimų dėl koronaviruso politika ir parama senyvo amžiaus gyventojams.

Pirmadienį šias priemones posėdyje kartu su regionų atstovais aptars Prancūzijos ministrai.

Prancūzijoje karantinas buvo įvestas kovo 17 d., o vyriausybei šiuo metu tenka nelengva užduotis atgaivinti sustingusią ekonomiką ir neleisti atsigauti epidemijai.

„Ifop“ apklausos duomenimis, tik 39 proc. prancūzų pasitiki vyriausybės sugebėjimu veiksmingai susitvarkyti su koronaviruso krize.

Naujausiais oficialiais duomenimis, nuo kovo pradžios Prancūzijoje koronaviruso infekcija (COVID-19) nusinešė 22 614 žmonių gyvybes, o užsikrėtusiųjų skaičius siekia daugiau nei 161 tūkst.

Atnaujinta 10.10

Žiniasklaida: Trumpas svarsto galimybę pakeisti sveikatos apsaugos sekretorių

Jungtinėse Valstijose sparčiai plintant koronavirusui, šalies administracija gali pakeisti sveikatos apsaugos ir socialinio aprūpinimo sekretorių Alexą Azarą, praneša JAV žiniasklaida.

Pasak leidinių „The Wall Street Journal“ ir „Politico“ šaltinių, ankstyvajame koronaviruso plitimo Jungtinėse Valstijose etape A. Azaras padarė nemažai klaidų. Jis, be kita ko, tikino JAV prezidentą Donaldą Trumpą, jog COVID-19 Jungtinėms Valstijoms nekelia ypatingos grėsmės.

Svarstoma, jog A. Azarą galėtų pakeisti Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu darbo grupės koordinatorė Deborah Birx, „Medicaid“ centrų administratorė Seema Verma arba sveikatos apsaugos ir socialinio aprūpinimo sekretoriaus pavaduotojas Ericas Harganas.

Paprašytas pakomentuoti šiuos pranešimus, Baltųjų rūmų atstovas juos pavadino „spekuliacijomis ir pramanais“.

Atnaujinta 09.59

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje Pekine uždraustas „necivilizuotas“ elgesys

Siekiant pagerinti visuomenės higienos padėtį Pekine koronaviruso protrūkio metu, miesto valdžia uždraudė „necivilizuotą“ elgesį, pavyzdžiui, burnos ir nosies neprisidengimą kosint ar čiaudint.

Su koronaviruso, kuriuo Kinijoje užsikrėtė daugiau nei 82 tūkst. žmonių, plitimo užkardymu susijusiomis taisyklėmis siekiama skatinti „civilizuotą elgesį“.

Taisyklių nesilaikantiems žmonėms bus skiriamos baudos, savo tinklalapyje pranešė Pekino miesto savivaldybė.

Naujosios taisyklės taip pat įpareigoja viešosiose vietose įrengti žymas kas 1 metrą, o maitinimo įstaigos turės gyventojams suteikti atskiras valgymo lazdeles ir šaukštus.

Gyventojai taip pat viešumoje privalės būti „tvarkingai apsirengę“ ir nevaikščioti be viršutinės rūbų dalies. Teigiama, kad taip Kinijos sostinės valdžia bando užkirsti kelią vadinamiesiems „Pekino bikiniams“, kai vyrai karštomis atsiraitoja savo marškinėlius ir vaikšto nuogais pilvais.

Valstybinio naujienų portalo „Global Times“ teigimu, taip viešumoje „visiškai uždraudžiama“ šis vyrų pomėgis.

Pekine jau dabar draudžiama virtinė „necivilizuoto elgesio“ apraiškų viešumoje, įskaitant spjaudymąsi, šiukšlinimą, šunų be pavadėlio vedžiojimą, daiktų mėtymą nuo aukštų pastatų, tuštinimąsi ir rūkymą tam nepritaikytose vietose.

Vis dėlto, naujausios taisyklės apibrėžia ir atitinkamas nuobaudas už tokį elgesį.

Už šiukšlinimą, spjaudymąsi ir tuštinimąsi viešoje vietoje gyventojai turės sumokėti iki 200 juanių (apie 26 eurų) baudą. Anksčiau baudos galėjo siekti vos iki 50 juanių (apie 6 eurų).

Anksčiau šie draudimai nebuvo tinkamai įgyvendinami, todėl netinkamais laikomi gyventojų įpročiai vis dar pastebimi Kinijos sostinėje.

Iki 200 juanių baudos gali sulaukti ir netinkamai atliekas rūšiuojantys gyventojai, o triukšmaujantys ir šunis be pavadėlio vedžiojantys žmonės susilauks iki 500 juanių baudos (apie 65 eurų).

Taip pat minima, kad policijos pareigūnai naujomis taisyklėmis yra skatinami pranešti apie sunkius nusikaltimus, kurie gali paveikti Kinijos gyventojo socialinio kredito reitingą, tačiau daugiau detalių nepateikiama.

Atnaujinta 09.13

COVID-19 aukų skaičius pasaulyje viršijo 202 tūkst., užsikrėtusiųjų – beveik 2,9 mln.

Koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius pasaulyje per pastarąją parą padidėjo 6 960 ir iki sekmadienio 8 val. Lietuvos laiku pasiekė 202 880, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje, universiteto skaičiavimais, iki sekmadienio 8 val. ryto pasiekė 2 897 883 – per pastarąją parą jis padidėjo 106 897 atvejais.

Visiškai pasveiko daugiau kaip 817 tūkst. žmonių.

Jungtinėse Valstijose užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 939 053, o mirė – 53 789 žmonės.

Antroje vietoje pagal užsikrėtusiųjų skaičių yra Ispanija – čia COVID-19 iki sekmadienio 8 val. ryto buvo diagnozuota 223 759 žmonėms, o mirė – 22 902 žmonės.

Trečioji yra Italija – užsikrėtusiųjų skaičius šioje šalyje pasiekė 195 351, o mirusiųjų – 26 384.

Po daugiau kaip 100 tūkst. užsikrėtusiųjų taip pat patvirtinta Prancūzijoje (161 664), Vokietijoje (155 513), Didžiojoje Britanijoje (149 569) ir Turkijoje (107 773).

Šiose šalyse koronavirusas pasiglemžė atitinkamai 22 614, 5 877, 20 381 ir 2 706 gyvybes.

Iš viso koronavirusas buvo užfiksuotas beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

JAV per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 2 494 žmonės

Jungtinėse Valstijose per pastarąsias 24 val. užregistruotos 2 494 mirtys nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19), rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Universiteto renkamais duomenimis, iš viso šalyje koronaviruso aukų skaičius pasiekė 53 511, o užsikrėtusiųjų – 936 293.

Jungtinės Valstijos yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta šalis pasaulyje, vertinant tiek pagal užsikrėtimo atvejų, tiek ir pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių.

Šeštadienį užfiksuotos 2 494 mirtys nuo COVID-19 žymi šuolį, palyginti su penktadieniu, kai buvo užregistruotas mažiausias vienos paros mirčių skaičius per pastarąsias 3 savaites – 1 258.

Ispanijos premjeras: nuo kito savaitgalio gyventojams bus leidžiama sportuoti ir pasivaikščioti lauke

Nuo kito savaitgalio ispanai galės išeiti į lauką pasportuoti ar pasivaikščioti, paskelbė premjeras Pedro Sanchezas, pradėdamas švelninti karantiną Ispanijoje, kur galioja vieni griežčiausių ribojimų žmonių judėjimui pasaulyje.

Kaip šeštadienio vakare pranešė premjeras, antradienį jo vyriausybė pristatys karantino nutraukimo planą, kuris veikiausiai bus pradėtas įgyvendinti antroje gegužės pusėje.

„Jei pandemijos eiga ir toliau gerės, kaip buvo iki šiol, nuo gegužės 2 d. bus leidžiami individualūs fiziniai užsiėmimai ir pasivaikščiojimai su žmonėmis, su kuriais gyvenate“, – sakė P. Sanchezas.

Kitaip nei dauguma kitų šalių, nuo karantino įvedimo kovo 14 d. Ispanija neleido gyventojams net pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu. Ispanams leista namus palikti tik įsigyjant maisto ar vaistų ir trumpam pavedžioti šunį.

Vaikams nebuvo leista visai išeiti iš namų, tačiau nuo sekmadienio jaunieji Ispanijos gyventojai galės ne ilgiau nei 1 val. praleisti lauke su vienu iš tėvų 1 km spinduliu nuo namų.

Šią savaitę nepaprastoji padėtis Ispanijoje buvo pratęsta iki gegužės 9 d., o P. Sanchezas patikino, kad sugrįžimas prie normalaus gyvenimo bus laipsniškas.

„Turime elgtis kuo apdairiau. Paaukojome per daug, kad rizikuotume imdamiesi pernelyg staigių judesių“, – sakė P. Sanchezas.

„Neturime niekad neklystančių gairių, neturime jau išbandyto plano. Nė viena šalis pasaulyje neužbaigė deeskalacijos proceso, kuris atneš naują realybę. Visų ekonominių ir socialinių veiklų neatnaujinsime staiga, darysime tai etapais“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.