Pasaulyje

2020.04.25 23:29

Užsienio žiniasklaidoje – spekuliacijos apie Šiaurės Korėjos diktatoriaus mirtį

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.25 23:29

Užsienio žiniasklaidoje pasirodė spekuliacijų, kad Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas mirė. Pranešimai apie sunkią diktatoriaus būklę pasirodė po to, kai jis nedalyvavo savo velionio senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo, gimimo metinių minėjime.

Anksčiau šį mėnesį kai kurios žiniasklaidos priemonės, tarp jų CNN, pranešė, kad Kim Jong Unui, jų duomenimis, atlikta širdies operacija ir dabar jo būklė yra sunki. Vienas JAV pareigūnas televizijai CNN tvirtino, yra žvalgybinių duomenų, jog Kim Jong Unas „po operacijos yra rimtame pavojuje“.

Pietų Korėjos suvienijimo ministerija, kuruojanti Korėjos pusiasalio reikalus, sakė nekomentuosianti CNN paskelbtos informacijos, taip pat interneto leidinio „Daily NK“ straipsnio, kuriame, remiantis anoniminiais šaltiniais, rašoma, kad Kim Jong Unas sveiksta po Pchenjane jam atliktos širdies operacijos.

Anot „Daily NK“ šaltinių, Šiaurės Korėjos lyderio sveikatos būklė gerėja.

Pietų Korėjos prezidentūros atstovas nurodė: „Neturime ko patvirtinti, o Šiaurės Korėjoje kol kas nebuvo jokių ypatingų įvykių.“

Kinijos remiamas žurnalistas teigia, kad Šiaurės Korėjos diktatorius mirė, tuo metu Japonijos žiniasklaidos pranešime sakoma, kad diktatoriui buvo atlikta širdies operacija ir dabar jis yra vegetacinės būklės.

Informaciją apie Kim Jong Uno mirtį skelbia „Forbes“, „New York Post“, Japonijos žiniasklaida ir kiti, remdamiesi šaltiniais Šiaurės Korėjoje.

Kai kuriose žiniasklaidos priemonėse taip pat pasirodė pranešimai, kad Šiaurės Korėjos diktatorius susigriebė už širdies ir parklupo, tada gydytojai jam atliko širdies gaivinimo procedūrą ir nuvežė jį į ligoninę. Manoma, kad Kinija į Šiaurės Korėją nusiuntė medikų komandą, kuri turėtų padėti gydant Kim Jong Uną.

„Daily NK“, Pietų Korėjos portalas, anksčiau šią savaitę paskelbė, kad Kim Jong Unas atsigauna po širdies ir kraujagyslių procedūros. Portalas citavo neįvardintą šaltinį Šiaurės Korėjoje.

Tačiau Pietų Korėjos vyriausybės pareigūnai ir Kinijos pareigūnas užginčijo vėlesnius pranešimus, kuriuose teigiama, kad Kim Jong Unui po operacijos iškilo rimtas pavojus. Pietų Korėjos pareigūnai teigė, kad Šiaurės Korėjoje neaptiko jokių neįprastos veiklos požymių.

Ketvirtadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas taip pat sumenkino ankstesnius pranešimus, kad Kim Jong Unas sunkiai serga, tačiau atsisakė pasakyti, ar palaikė ryšius su Šiaurės Korėjos pareigūnais.

Pastarąjį kartą Kim Jong Unas Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje pasirodė balandžio 11 d.

Pranešimai apie sunkią diktatoriaus būklę pasirodė po to, kai jis balandžio 15-ąją nedalyvavo savo velionio senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo, gimimo metinių minėjime. Tai svarbiausia nacionalinė šventė komunistinėje Šiaurės Korėjoje.

Kim Jong Unui nebuvo nė 30 metų, kai 2011-ųjų pabaigoje jis paveldėjo valdžią iš savo tėvo Kim Jong Ilo. Bėgant metams jis sustiprino savo įtaką, valdydamas geležiniu kumščiu.

Diktatorius ir anksčiau yra dingęs iš viešojo gyvenimo. 2014 m. jis dingo daugiau nei mėnesį, vėliau Šiaurės Korėjos valstybinė televizija parodė, kad jis vaikšto pasiramsčiuodamas ramentu. Kai 2008 m. Kim Jong Uno tėvas Kim Jong Il patyrė insultą, Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad jo gydyme dalyvavo kinų gydytojai kartu su prancūzų gydytojais.