Pasaulyje

2020.04.25 12:21

Milijonas iš Kinijos į Kanadą atgabentų kaukių – netinkamos naudoti

BNS2020.04.25 12:21

Kanados Vyriausybė penktadienį pareiškė, kad milijonas iš Kinijos importuotų apsauginių veido kaukių KN95 neatitinka griežtų standartų ir todėl negali būti paskirstytos kovos su COVID-19 priešakinėse gretose dirbantiems medikams.

Kanados visuomenės sveikatos agentūra „nustatė, kad maždaug vienas milijonas KN95 kaukių neatitinka specifikacijų, taikomų sveikatos priežiūros įstaigoms“, – naujienų agentūrai AFP sakė jos atstovas.

„Šios prekės nebuvo paskirstytos provincijoms ir teritorijoms naudojimui priešakinėse kovos (su COVID-19) linijose, svarstoma galimybė jas panaudoti ne sveikatos priežiūros įstaigose“, – pridūrė jis.

Kinijoje gaminamas KN95 modelis yra panašus į N95 apsaugines kaukes ir į Europoje naudojamą FFP2 modelį.

„Didžioji dalis pasaulio atsargų gaminama Kinijoje, o medžiagų išvežimas iš šios šalies yra labai sudėtingas," – pažymėjo Kanados viešųjų paslaugų ir viešųjų pirkimų ministrė Anita Anand.

Otavos ir Pekino santykiai yra smarkiai pašliję nuo 2018 metų gruodžio, kai Vankuveryje buvo suimta Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ finansų vadovė ir įmonės įkūrėjo dukra Meng Wanzhou.

Pasak A. Anand, Kanados visuomenės sveikatos agentūra šiuo metu vertina milijonus kitų respiratorių ir N95 kaukių.

Tuo tarpu šalyje „auga“ kaukių ir kitų medicinos priemonių gamyba: šią savaitę pasirašytos sutartys su dar trimis Kanados bendrovėmis dėl 16 milijonų „medicininių veido skydelių“.

„General Motors“ pranešė, kad nuo praėjusių metų gruodžio uždaryta automobilių surinkimo gamykla Ošavoje vyriausybės užsakymu per mėnesį pagamins milijoną kaukių.

Ošavos gamyklos profsąjungos vadovas Jerry Diasas pareiškė esąs „sužavėtas“, kad 50 darbuotojų „bus pašaukti grįžti“ gaminti kaukių. Uždarius gamyklą, maždaug 2 tūkst. automobilių gamybos darbuotojų prarado darbą.

Balandžio pradžioje į Kanadą buvo pristatyta daugiau nei 10 milijonų kaukių, šalis iš viso užsakė daugiau nei 60 milijonų N95 kaukių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt