Pasaulyje

2020.04.25 08:50

Naujausia informacija. Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 200 tūkst.

Europoje naujasis koronavirusas pražudė jau daugiau nei 120 tūkst. žmonių. Daugiau nei trys ketvirtadaliai visų mirčių užfiksuoti Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys. Su 120 140 mirčių ir 1 344 172 atvejais Europa išlieka sunkiausiai viruso pandemijos paveiktu žemynu. Daugiausiai mirčių fiksuojama Italijoje (25 969), Ispanijoje (22 902), Prancūzijoje (22 245) ir Didžiojoje Britanijoje (19 506).

Atnaujinta 20.49

Kaip skelbia BBC, pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 200 tūkst.

Atnaujinta 20.30

Argentinos sostinės kalėjime kilo riaušės, kai buvo užfiksuotas pirmasis viruso atvejis šioje įkalinimo įstaigoje. Kaliniai išardė stogą, degino plakatus, sargyba į juos šaudė guminėmis kulkomis.

Kaliniai reikalavo, kad šioje įkalinimo įstaigoje būtų pagerintos higienos sąlygos, dalis – kad pandemijos metu jų bausmė būtų pakeista į namų areštą.

Prieš kelias dienas Aukščiausiasis Argentinos teismas išleido rekomendaciją žemesnės instancijos teismas ieškoti kitų būdų apriboti laisvę žmonių, kurie nepadarė didelių nusižengimų. Mažiausiai keli tūkstančiai kalinių aštuoniuose kalėjimuose rengia bado akcijas reikalaudami švelnesnių bausmių.

Atnaujinta 17.22

Pakistano gydytojai dėl viruso apsaugos priemonių trūkumo pradėjo bado streiką

Dešimtys Pakistano gydytojų ir slaugytojų pradėjo bado streiką, reikalaudami tinkamų apsaugos priemonių priešakinėse koronaviruso fronto linijose dirbančiam personalui, šeštadienį sakė pagrindinis protesto organizatorius.

Sveikatos priežiūros darbuotojai jau keletą savaičių skundžiasi, kad šalies ligoninėse nuolatos trūksta apsaugos priemonių. Kvetos mieste praėjusį mėnesį buvo suimta per 50 gydytojų, pareikalavusių gausesnių atsargų.

Priešakinio fronto personalas išlieka pažeidžiamas. Pasak Jaunųjų gydytojų asociacijos (YDA), smarkiausiai paveiktoje Pandžabo provincijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 150 medicinos darbuotojų.

Protestuotojai tęsia darbą ligoninėse, o demonstracijoje šalia Lahoro mieste įsikūrusio sveikatos apsaugos institucijos biuro jie dalyvauja pakaitomis.

„Neketiname liautis, kol vyriausybė išklausys mūsų reikalavimus. Jie nuolat atsisako paisyti mūsų reikalavimų“, – teigė gydytojas Salmanas Haseebas.

S. Haseebas vadovauja provincijos Didžiajam sveikatos aljansui, kuris organizuoja protestą. Gydytojas teigė, kad nieko nevalgo nuo balandžio 16 dienos.

„Su virusu kovojame priešakiniame fronte, ir jei mes nebūsime apsaugoti, tuomet rizika iškils visai populiacijai“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

Apie 30 gydytojų ir slaugytojų vienijantis aljansas teigė, kad ėmėsi bado streiko, o prie kasdienių demonstracijų prisijungia apie 200 medicinos darbuotojų.

Pandžabo sveikatos darbuotojų profsąjunga sakė, kad palaiko aljansą ir reikalauja tinkamų karantino sąlygų medicinos darbuotojams.

Vienoje Multano miesto ligoninėje virusu užsikrėtė beveik trys dešimtys gydytojų, slaugytojų ir paramedikų, o Lahoro mieste virusu užsikrėtė septyni vieno gydytojo šeimos nariai, pridūrė profsąjunga.

„Mes paprasčiausiai reikalaujame teisingumo mūsų bendruomenei“, – teigė gydytojas ir YDA pirmininkas Khizeras Hayatas.

Ligoninių personalas neeskaluos protesto ir neišeis iš darbo, pridūrė jis.

Provincijos sveikatos departamento pareigūnai agentūrai AFP teigė, kad ligoninėms jau suteikta tinkamų apsaugos priemonių, išsprendus ankstesnius „trikdžius“.

Anksčiau šį mėnesį Pandžabo vyriausybė paskelbė, kad priešakinio fronto darbuotojams bus išmokamos premijos ir suteikiamas gyvybės draudimas.

Beveik pusė visų Pakistane fiksuotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, kurių yra beveik 12 tūkst., yra registruoti būtent Pandžabe.

Manoma, kad užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje yra aukštesnis, nei skaičiuojama dabar, kadangi skurdžioje 215 mln. gyventojų turinčioje šalyje atliekama labai mažai testų.

Šeštadienį Pakistane oficialiai prasidėjo šventasis ramadano mėnuo, tačiau baiminamasi, kad dėl mečetėms taikomų švelnių apribojimų virusas galimai išplis plačiau.

Priešakinio fronto medicinos darbuotojai visame pasaulyje kovoja su itin svarbių atsargų trūkumu. Ši problema opi nuo pat karantino pradžios.

Atnaujinta 16.48

Tadžikistanas uždaro mokyklas, nors šalyje nenustatyta COVID-19 atvejų

Tadžikistano vyriausybė dviem savaitėms uždaro šalies mokyklas ir atšaukia sporto renginius, šeštadienį nurodė prezidentas Emomalis Rahmonas.

Tokio nurodymo sulaukta netikėtai, kadangi Tadžikistane iki šiol neužfiksuota užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Tačiau ekspertai įtaria, kad šalyje vis dėlto yra registruojama COVID-19 susirgimų. Humanitarinė organizacija „Human Rights Watch“ neseniai pasmerkė apsaugos priemonių šalyje nebuvimą.

Tadžikistanas pastaruoju metu patekdavo į pirmuosius pasaulio žiniasklaidos puslapius, kadangi žmonės pandemijos metu toliau plūdo stebėti futbolo rungtynių.

Šalyje nuo šiol nevyks ne tik sporto renginiai, tačiau duris taip pat užvers ir teatrai bei kino teatrai. Tadžikistanas jau uždarė šalies sienas.

Keletui tūkstančių iš užsienio grįžtančių piliečių nurodyta karantinuotis.

Atnaujinta 16.11

Japonijoje prisišvartavusiame kruiziniame laive koronainfekcijų skaičius artėja prie 150

Vakarinėje Japonijoje prisišvartavusiame kruiziniame laive koronavirusas nustatytas beveik ketvirčiui iš 623 įgulos narių, šeštadienį pranešė vienas pareigūnas.

Italijos „Costa Atlantica“ laive nėra keleivių. Jis sausį atvyko remontui į Nagasakį.

Laivo operatorė apie įtariamus užsikrėtimo atvejus vietinėms valdžios institucijoms pranešė praėjusį savaitgalį.

Koronaviruso testas buvo atliktas visiems įgulos nariams, o šeštadienį testų duomenys parodė, kad virusu užsikrėtė dar 57 asmenys, tad atvejų skaičius laive padidėjo iki 148, reporteriams sakė vietos pareigūnas.

Jis teigė, kad kol kas nėra pateikiama detalių apie įgulos narių tautybę ar amžių.

Kai kurie įgulos nariai izoliavosi kajutėse, tačiau daugumai tenka judėti, kad išlaikytų pagrindines laivo funkcijas, Japonijos valdžios institucijoms sakė laivo operatorė.

„Daugumos žmonių testai buvo teigiami, tad kitas mūsų iššūkis yra išsiaiškinti, kaip jiems denyje įrengti medicininių priemonių sistemą“, – teigė operatorė.

Visi įgulos nariai yra ne japonų tautybės, išskyrus vieną vertėją, kuris yra Japonijos pilietis.

Vietos pareigūnai bendradarbiauja su Tokijuje įsikūrusia šalies vyriausybe, siekiant leisti neužsikrėtusiems žmonėms vykti namo ir bandant suteikti sąlygas laivui palikti regioną, kai tai bus saugu.

Iki šiol hospitalizuotas tik vienas įgulos narys, o tie nariai, kuriems pasireiškia lengvi simptomai, liko laive.

Japonijai jau teko tvarkytis su vienu viruso protrūkiu kruiziniame laive – Jokohamoje švartavosi „Diamond Princess“ laivas, vienam keleiviui nustačius koronavirusą.

Valdžios institucijos laive įvedė karantiną, tačiau virusu galiausiai užsikrėtė per 700 žmonių ir 13 mirė.

Atnaujinta 13.46

Serbija Italijai siunčia medicininių priemonių siuntą

Serbija šeštadienį rengiasi Italijai išsiųsti medicininių ir apsauginių prekių siuntą, taip rodydama solidarumą kovojant su COVID-19 pandemija.

Atnaujinta 13.45

Baltarusijoje nustatyta dar 817 COVID-19 atvejų, bendras skaičius – daugiau kaip 9 500

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyta dar 817 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 9 590 žmonių. Be to, šalyje mirė dar keturi žmonės, kuriems buvo nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, o bendras infekcijos COVID-19 aukų skaičius išaugo iki 67 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 1 573 žmonės, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, pasveiko ir buvo išrašyti iš gydymo įstaigų. Šalyje nuo protrūkio pradžios atlikta iš viso 139 295 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 8 471 – per pastarąją parą.

Atnaujinta 13.27

Taivanas: daugumai kariniame laive virusu užsikrėtusių žmonių pasireiškia lengvi simptomai

Taivanas šeštadienį pranešė, kad daugumai asmenų, viename šalies karinių laivų užsikrėtusių naujuoju koronavirusu, pasireiškia tik lengvi simptomai. Paskelbus apie dar vieną užsikrėtimo atvejį laive, bendras jų skaičius pasiekė 31, teigia Centrinis epidemijos valdymo centras (CECC).

Atnaujinta 12.27

Baltijos šalyse – 3865 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Lietuva: patvirtinti 1426 atvejai, atlikti 98 tūkst. 948 tyrimai, mirė 41 žmogus. Latvija: patvirtinti 804 atvejai, atlikti 45 tūkst. 743 tyrimai, mirė 12 žmonių. Estija: patvirtinti 1635 atvejai, atliktas 47 tūkst. 331 tyrimas, mirė 46 žmonės.

Atnaujinta 12.06

Garsus australų šefas nubaustas už koronavirusą „gydančio“ prietaiso reklamavimą

Garsus australų virtuvės šefas Pete`as Evansas nubaustas tūkstančių dolerių bauda už tai, kad reklamavo „šviesos aparatą“, neva galintį padėti gydyti koronavirusą. P. Evansui 25 tūkst. Australijos dolerių (beveik 14,8 tūkst. eurų bauda) penktadienį skirta už teiginį, kad „BioCharger“ – prietaisas, primenantis virtuvinį kombainą su jame įstatyta lavos lempa – gali būti panaudotas įveikiant „Uhano koronavirusą“.

Atnaujinta 11.52

Estijoje iki gegužės 17 dienos pratęsiama nepaprastoji padėtis

Estija dviem savaitėmis nuo gegužės 1 dienos iki gegužės 17 dienos pratęsė nepaprastąją padėtį, įvestą dėl naujojo koronaviruso pandemijos. Šalis taip pat paskelbė apie pirmąjį karantino priemonių švelninimo etapą.

Atnaujinta 10.41

Ukrainoje per parą užregistruoti 478 nauji COVID-19 atvejai

Ukrainoje iki šeštadienio ryto buvo užregistruoti iš viso 8 125 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 782 asmenys nuo šios ligos pasveiko, 201 – mirė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos centras.

Atnaujinta 10.35

Latvijoje – 20 naujų atvejų

Latvijoje šeštadienio rytą pranešta apie dar 20 naujų koronaviruso atvejų. Bendras atvejų skaičius per parą išaugo nuo 784 iki 804. Iš viso nuo vasario 29 dienos buvo atlikti 45 743 tyrimai. Ligoninėje yra 39 pacientai, kurių dauguma jaučia vidutinio sunkumo ligos simptomus, tačiau 6 iš jų – sunkios būklės. Iki šiol užregistruota 12 mirčių nuo COVID-19.

Atnaujinta 10.34

Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įvyko protestų prieš COVID-19 karantino priemones

Šimtai žmonių, gyvenančių prie Lenkijos ir Vokietijos sienos, penktadienį išėjo į gatves protestuoti prieš karantino priemones, neleidžiančias jiems patekti į darbovietes kaimyninėje šalyje. Dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos abi šalys yra įvedusios reikalavimą, kad visi atvykusieji dviem savaitėms izoliuotųsi. Vis dėlto Vokietija daro išimtį žmonėms, kasdien važinėjantiems į darbą iš kaimyninių šalių. Tačiau Lenkija tokios išimties netaiko.

Atnaujinta 10.12

Argentinos kalėjime patvirtinus užsikrėtimo koronavirusu atvejį, kilo riaušės

Kelios dešimtys kalinių Argentinos sostinėje Buenos Airėse esančiame kalėjime penktadienį sukėlė riaušes, reikalaudami imtis skubių sveikatos apsaugos priemonių, objekte patvirtinus vieną užsikrėtimo koronavirusu atvejį.

Vilja Devoto kalėjimą, kuriame kalinami 2,2 tūkst. asmenų, apsupo policija, kadangi buvo išgirsta sprogimų, praneša įvykio vietoje buvę naujienų agentūros AFP reporteriai. Vienai kalinių grupei pavyko užlipti ant stogo. Kaliniai degino čiužinius ir į apsaugos darbuotojus, bandančius numalšinti neramumus, mėtė įvairius daiktus. Valdžios institucijos įvykio dar nekomentavo, tad nėra aišku, ar yra sužeistųjų.

Kaliniai rėkaudami reikalavo, kad jų bylą išklausytų teisėjas ir geresnės apsaugos nuo pandemijos, praėjus vos keletui dienų po to, kai vienam prižiūrėtojui buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas. Kaliniai, be to, reikalauja, kad būtų išnagrinėti paleidimų į laisvę prašymai, turėję būti išnagrinėti dar prieš pandemiją.

Atnaujinta 08.39

JAV užfiksuotas daug mažesnis per parą mirusių COVID-19 pacientų skaičius

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė apie 1 258 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis, ir šis skaičius yra mažiausias per beveik tris pastarąsias savaites, rodo Johnso Hopkinso universiteto skelbiami nuolat atnaujinami duomenys.

Iki penktadienio 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku bendras koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemijos aukų skaičius JAV išaugo iki 51 017, nurodė Baltimorėje įsikūręs universitetas.

Jungtinės Valstijos yra smarkiausiai COVID-19 pandemijos paveikta valstybė – tiek vertinant pagal užsikrėtusių žmonių, tiek pagal mirusių pacientų skaičių. Ketvirtadienį buvo skelbta apie 3 176 per parą mirusius žmones. Nepaisant penktadienį užfiksuoto sumažėjimo, sveikatos apsaugos ekspertai sako, kad epidemijos silpnėjimo faktas galės būti patvirtintas tik esant tvariai užsikrėtimų ir mirčių skaičiaus mažėjimo tendencijai.

Europa – žemynas, kuriame yra daugiausiai šalių, paveiktų koronaviruso, vienoje vietoje. Naujus susirgimus vis dar tūkstančiais fiksuoja Ispanija. Šeštadienio duomenimis, šalyje yra 219,7 tūkst. užsikrėtimo atvejų, užregistruota 92,3 tūkst. pasveikusių nuo COVID-19 ir fiksuojama 22,5 tūkst. mirčių. Vietos valdžia sako, kad skaičiai – dideli, bet paskutinėmis dienomis pasveikimo nuo COVID-19 atvejų buvo fiksuojama daugiau nei naujų atvejų.

Jau kurį laiką Italija buvo akiratyje, kaip labiausiai koronaviruso paveikta šalis. Dabar ji pagal koronaviruso atvejų skaičių yra antra Europoje ir trečia pasaulyje. Šalies vietos žiniasklaida pranešė, kad galbūt bus švelninamos karantino priemonės. Čia apribojimai – trunkantys ilgiausiai ir griežčiausi iš visų Europos šalių. Tiesa, valdžia kol kas švelninimo sąlygų nepatvirtina.

Jungtinėje Karalystėje paskelbta apie daugiau nei 5 tūkst. naujų atvejų, beveik 800 mirčių. Pranešama, kad šalies medicinos darbuotojams itin trūksta medicinos apsaugos priemonių. Baiminamasi, kad medicinos sistema artimiausiomis savaitėmis gali ir neatlaikyti. Be to, paaiškėjo, kad valdžia apie tokią padėtį buvo įspėta dar praėjusių metų pabaigoje.

Vokietija šiek tiek atlaisvino karantiną: atsidarė mažos parduotuvėlės, kai kur ir mokyklos. Vis dėlto vietos ekspertai teigia, kad toliau karantino švelninti nereikėtų, nes šalis esanti labai jautrioje padėtyje. Tikėtina, kad dar labiau sušvelninus karantino priemones užsikrėtimo atvejų skaičius vėl kiltų. Tiesa, Vokietijoje ir toliau išlieka mažas mirčių nuo COVID-19 atvejų skaičius – virš 5 tūkst. Tai 4–5 kartus mažiau negu labiausiai paveiktose pandemijos šalyse.

Savo ruožtu Švedija su virusu kovoja kur kas švelnesnėmis priemonėmis. Vis dėlto penktadienį šioje šalyje buvo fiksuojami didžiausi koronaviruso užsikrėtimo skaičiai nuo protrūkio pradžios – 812.

Belgijos bendrovės ir mokyklos nuo gegužės vidurio palaipsniui ims atverti duris – šalis švelnina kovo viduryje įvestas karantino priemones, skirtas suvaldyti koronaviruso pandemiją.