Pasaulyje

2020.04.24 19:58

Trumpas sako apie dezinfekavimo priemonių injekcijas kalbėjęs sarkastiškai

atnaujinta 21.24
BNS 2020.04.24 19:58

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį nesureikšmino kritikos lavinos ir tvirtino kalbėjęs sarkastiškai, kai pareiškė, jog gydant koronavirusine infekcija COVID-19 sergančius pacientus jiems galėtų būti suleidžiama dezinfekavimo skysčio. Baltieji rūmai teigia, kad žiniasklaidoje prezidento pareiškimas buvo ištrauktas iš konteksto.

„Sarkastiškai uždaviau klausimą tokiems reporteriams kaip jūs, vien tam, kad pamatyčiau, kas nutiks“, – pareiškė prezidentas žurnalistams Baltuosiuose rūmuose.

Ketvirtadienį per televiziją transliuotoje spaudos konferencijoje dėl koronaviruso pandemijos D. Trumpas spėliojo, kad mokslininkai galėtų ištirti galimybę suleisti pacientams dezinfekavimo priemonės gydant juos nuo COVID-19. Tokie prezidento komentarai išprovokavo ekspertų pasipiktinimą.

„Ir dar turime dezinfekcijos priemones, per minutę sunaikinančias [virusą], – kalbėjo valstybės vadovas. – Ar yra būdas padaryti kažką panašaus: suleidžiant į vidų, arba tarsi atliekant valymą?“

„Nes, matote, jeigu tai patenka į plaučius, tai daro didžiulį poveikį plaučiams, – pridūrė D. Trumpas, tikriausiai turėdamas omeny dezinfekavimo priemones. – Būtų įdomu tai išnagrinėti.“

Kiek anksčiau penktadienį Baltieji rūmai tvirtino, kad šis pareiškimas buvo ištrauktas iš konteksto.

Bent dvi JAV parduodamų valymo priemonių gamintojos, reaguodamos į prezidento teiginius, išplatino pareiškimus, kuriais perspėjo žmones nenaudoti šių skysčių gydantis.

JK pareigūnai perspėja dėl Trumpo pareiškimų apie dezinfekavimo priemones

D. Trumpo ketvirtadienio spėlionės apie tai, ar būtų galima suleisti pacientams dezinfekavimo priemonės gydant juos nuo COVID-19 ir ar įmanoma ultravioletiniais ar kitais „spinduliais apdoroti kūną“, papiktino ekspertus ir medicinos profesionalus.

Paklausta apie šiuos komentarus, Anglijos vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotoja Jenny Harries sakė neturinti „konkrečios žinios“ JAV prezidentui.

„Turėčiau konkrečią žinią visiems, siūlantiems ko nors jiems suleisti. Akivaizdu, kad iš medicinos profesionalų perspektyvos tam nepritartume“, – sakė ji, per eilinę spaudos konferenciją informuodama apie vyriausybės atsaką į ligos protrūkį.

„Labai svarbu, kad žmonės naudotų tinkamus gydymo būdus, pagrįstus įrodymais ir išbandytus... Tokius, kurie, kaip žinome, bus saugūs“, – pridūrė ji.

Britų mokslininkai šią savaitę pradėjo galimos vakcinos nuo COVID-19 bandymus su žmonėmis, be to, aiškinamasi, ar kokie nors esami vaistai gali padėti gydyti šią ligą.