Pasaulyje

2020.04.24 11:52

JAV paruošė šalies lyderystės branduolinėje energikoje atkūrimo strategiją

BNS2020.04.24 11:52

JAV energetikos departamentas paruošė strategiją, kaip atkurti Jungtinių Valstijų lyderystę tarptautinėje branduolinės energetikos rinkoje, pranešė energetikos sekretorius Danas Brouillette`as.

„Per pastaruosius kelerius dešimtmečius nusilpusios Amerikos pramonės pozicijos branduolinio kuro ciklo priešakinėse gretose kelia grėsmę mūsų nacionaliniams interesams ir nacionaliniam saugumui“, – departamento pranešime cituojamas jo vadovas.

„Amerika perleido konkurencingos pasaulinės branduolinės energetikos rinkos lyderės pozicijas šalims, kurias atstovauja valstybinės įmonės, įskaitant Rusijai ir Kinijai“, – teigiama Energetikos departamento ataskaitoje prezidentui Donaldui Trumpui.

„JAV yra atsidūrusios ant pralaimėjimo slenksčio, praranda branduolinio kuro gamybos pajėgumus, ir tai kelia grėsmę mūsų nacionaliniams interesams ir nacionaliniam saugumui“, – akcentuojama ataskaitoje.

Departamentas planuoja, jog siekdamos ištaisyti tokią padėtį „JAV žengs į rinkas, kuriose šiuo metu dominuoja Rusijos ir Kinijos valstybinės įmonės, ir atkurs savo, kaip geriausių savo klasėje branduolinės energetikos technologijų eksportuotojos, pasaulinės lyderės pozicijas“.

Departamentas taip siūlo apriboti JAV įmonių galimybes importuoti Rusijos ar Kinijos gamybos branduolinį kurą, kad šios dvi valstybės netaptų dominuojančiomis šioje rinkoje, nes tai sukeltų „geopolitinių iššūkių Jungtinėms Valstijoms“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.