Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.15 22:58

Stabdomas JAV karių išvedimas iš Afganistano

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama ketvirtadienis turėtų paskelbti, kad 5,5 tūkst. Amerikos karių liks Afganistane ir po 2016 metų dėl didėjančios Talibano grėsmės.

Tuo metu Sirijoje Basharo al-Assado pajėgų puolimą parengęs paremti ir Iranas. Jungtinėms Valstijoms susirūpinus dėl savo pilotų Sirijos oro erdvėje saugumo, artėjama prie memorandumo su Rusija, esą liko suderinti kelis techninius klausimus.

Jau dvi savaitės, kai Rusijos naikintuvai bombarduoja Siriją, skrydžių vis daugiau, o kampanijos pobūdis pasikeitė, Rusijos naikintuvai remia Sirijos vyriausybinių pajėgų ir jų talkininkų sausumos puolimą. O B. al-Assado kariuomenė stengiasi susigražinti pernai prarastas teritorijas, bet svarbiausia užtikrinti saugų žiedą aplink Damaską ir koridorių tarp dviejų Damasko kontroliuojamų teritorijų.

Sirijos valstybinė televizija cituoja kariškius – armija pradėjo puolimą į šiaurę nuo Homso, užėmė vieną kaimą, ir tai buvo viena paskutinių bendrų operacijų, kuria norima užsitikrinti koridoriaus tarp Homso ir Hamos provinciją kontrolę. Abu miestus visiškai arba beveik visiškai kontroliuoja Sirijos vyriausybė, bet opozicijos pajėgos – ir nuosaikios, ir „Al-Qaedai“ artimo al-Nusros fronto – kontroliuoja tarp jų esančią teritoriją.

Sirijos vyriausybinių pajėgų puolimą pasirengusios paremti ir Irano pajėgos. Kaip pranešama, per pastarąsias dienas tūkstančiai kovotojų iš Irano atvyko į karinę bazę Latakijos provincijoje, Sirijoje jau yra Irano kariniai patarėjai ir jo palaikomos Libano karingos grupuotės „Hezbollah“ kovotojai. Damaske lankosi Irano parlamento saugumo ir užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

„Amerika ir jos sąjungininkės tokio įvykio posūkio nelaiko rimtu, tačiau nauja koaliciją pradėjo rimtą etapą. Tai gali iš dalies naujai paveikti padėtį regione“, – sako Irano parlamento Saugumo ir užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleddinas Boroujerdi.

Irano pajėgos planuoja paremti Sirijos pajėgas per Alepo puolimą.

Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų sąjungininkių naikintuvai atakuoja „Islamo valstybės“ taikinius ir Sirijoje, ir Irake, Vašingtonas atsisako bendradarbiauti su Rusija taktiniais operacijų Sirijoje klausimais, bet bando tartis dėl pilotų saugumo, vyko keli kariškių derybų raundai, artėjama prie memorandumo, kuris gali būti pasirašytas artimiausiomis dienomis.

JAV kariuomenės atstovai sako, kad Rusijos naikintuvai kelis kartus buvo priartėję prie JAV lėktuvo per vadinamąjį „Vizualinio kontakto“ atstumą, trukdo patruliuoti amerikiečių bepiločiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi