Pasaulyje

2015.10.15 22:57

Vokietijoje viešinti L. Graužinienė aptarė pabėgėlių krizę

Vokietijoje viešinti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė su vietos politikais daugiausiai aptarė pabėgėlių krizę.

L. Graužinienė pripažįsta, kad prieš vizitą Vokietijoje planavo daugiau dėmesio skirti Ukrainai, tačiau būtent į Europą plūstantys pabėgėliai užgožė kitas temas.

Vokietija, kaip teigiama, susiduria su didžiausiu iššūkių nuo Berlyno sienos griūties. Vien rugsėjį į šalį atvyko du šimtai tūkstančių migrantų. Iš viso šiemet planuojama iki milijono atvykstančiųjų. Su tokiu kieku žmonių nespėja tvarkytis pabėgėlių registravimo tarnybos, trūksta vietos, kur jiems apsistoti.

Penktadienį Vokietijos parlamentas ketina priimti visą įstatymų paketą, kaip spartini pabėgėlio statuso suteikimą, kaip atskirti karo pabėgėlį nuo ekonominio ir pastaruosius greičiau išsiųsti iš šalies. Po mėnesio Lietuvos atstovai planuoja važiuoti į Vokietiją stebėti, kaip vyksta pabėgėlių integravimas.

„Mums pavyko sutarti, ir tai buvo labai svarbus teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitarimas po sudėtingų diskusijų ir sudėtingo balsavimo paskirstyti 160 tūkstančių pabėgėlių. Šį susitarimą jau pradėta įgyvendinti, praėjusios savaitės pabaigoje pirmieji pabėgėliai iš Eritrėjos, buvę Italijoje, atvežti į Švediją. Vėliau daugiau bus atvežta iš Graikijos į Liuksemburgą. Žinau, tai tik pirmi maži žingsniai, bet tai – didelio plano pradžia“, – sako Vokietijos kanclerė Angela Merkel.