Pasaulyje

2020.04.24 07:03

Naujausia informacija. JAV nuo koronaviruso mirė daugiau nei 50 tūkst. žmonių

beveik pusė Italijos COVID-19 užsikrėtimų yra susiję su globos namais
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.24 07:03

JAV nuo COVID-19 mirė daugiau nei 50 tūkst. žmonių, skelbia Johnso Hopkinso universiteto duomenys. O Italijoje beveik pusė visų žmonių, kuriems pastarąjį mėnesį buvo patvirtinta COVID-19 liga, virusu užsikrėtė senelių globos namuose, rodo penktadienį paskelbti tyrimo rezultatai.

Atnaujinta 22.35

Su COVID-19 siejamų mirties atvejų skaičius Maskvoje per pastarąsias 24 valandas padidėjo nuo 325 iki 366, paskelbė operatyvinis padėties sostinėje kontrolės ir stebėsenos štabas.

„Maskvoje mirė 41 pacientas, kuriam patvirtintas plaučių uždegimas ir gauti teigiami testų dėl koronavirusinės infekcijos rezultatai. Mirę pacientai buvo nuo 34 iki 92 metų amžiaus“, – sakoma pranešime.

Taip pat nurodoma, kad dauguma šių pacientų turėjo gretutinių ligų.

Atnaujinta 21.44

JAV karinio jūrų laivyno eskadriniame minininke „USS Kidd“ nustatyta mažiausiai 18 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, remdamasi kariškių atstovu penktadienį pranešė televizija CNN.

Pentagonas patvirtino, kad laive daugiau kaip vienas jūreivis susirgo COVID-19. Iš viso laive yra maždaug 330 įgulos narių. „USS Kidd“ dalyvauja kovos su narkotikais misijoje Karibų jūroje. Pentagono atstovas Jonathanas Hoffmanas sakė, kad laivas rengiasi grįžti į uostą.

„Įgulos dalis išlips į sausumą. Kai visi pasveiks, laivas vėl išplauks į jūrą“, – sakė jis ir nurodė, kad į „USS Kidd“ išskrido aštuonių karo medikų komanda.

„USS Kidd“ yra antras JAV karo laivas, kuriame, jam esant jūroje, kilo COVID-19 protrūkis. Anksčiau didelis protrūkis nustatytas lėktuvnešyje „USS Theodore Roosevelt“; jam kovo pabaigoje prasidėjus laivui buvo nurodyta plaukti į bazę Ramiojo vandenyno vakaruose esančiame Guame. Atplaukus į uostą dauguma įgulos narių buvo evakuoti ir laikomi karantino sąlygomis.

Trečiadienį JAV karinis jūrų laivynas pranešė, kad mažiausiai 840 lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ įgulos narių nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19.

Šiuo metu užsikrėtimo koronavirusu atvejų taip pat yra 26-iuose JAV karinio jūrų laivyno laivuose, kurie stovi uostuose ir laivų statyklose. COVID-19 atvejų būta ir dar 14-oje laivų, bet tie žmonės jau yra pasveikę.

Atnaujinta 20.11

Italijoje COVID-19 aukų skaičius artėja prie 26 tūkst. Per pastarąją parą iš ligoninių išrašytų ar kitaip pasveikusiais nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pripažintų žmonių skaičius penktadienį beveik susilygino su naujų užsikrėtimo atvejų skaičiumi.

Italijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per praėjusią parą buvo užfiksuotas 3 021 naujas užsikrėtimo atvejis. Tuo metu naujai pasveikusiais laikomi 2 922 asmenys, įskaitant tiek ligoninių pacientus, tiek namuose besiizoliavusius infekuotuosius.

Atnaujinta 19.11

Jungtinės Karalystės (JK) sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad šalies ligoninėse per parą mirė 684 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Nuo COVID-19 protrūkio pradžios JK mirė iš viso 19 506 žmonės.

Penktadienį per parą ligoninėse užregistruotų mirčių nuo COVID-19 skaičius buvo didesnis nei ketvirtadienį, kai paskelbta apie 616 naujų mirčių. Vyriausybė tvirtina, kad viruso protrūkis JK jau pasiekė piką ir dabar slūgsta.

Atnaujinta 18.26

JAV nuo COVID-19 mirė daugiau nei 50 tūkst. žmonių, skelbia Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

JAV nustatyta daugiausiai mirčių nuo koronaviruso, o užsikrėtusiųjų skaičius viršija 869 tūkst.

JAV gyvena 330 mln. gyventojų, o tai yra žymiai daugiau nei kitose, labiausiai paveiktose viruso valstybėse – Italijoje ar Ispanijoje

Atnaujinta 18.19

Izraelyje švelninamos kovos prieš COVID-19 priemonės, nuo sekmadienio veiklą atnaujins visos parduotuvės, išskyrus prekybos centrus, penktadienį paskelbė šalies vyriausybė.

Vis dėlto parduotuvėse bus ribojamas į patalpas galėsiančių patekti klientų skaičius, reikės laikytis griežtų atstumo ir higienos taisyklių. Lankytojai taip pat turės dėvėti kaukes. Atsidaryti leista ir kirpykloms bei grožio salonams. Sušvelninti apribojimai galios iki gegužės 3 d., kuomet vyriausybė galimai paskelbs apie dar vieną švelninimo etapą, rašoma pranešime.

Tačiau piliečiams vis dar neleidžiama be pateisinamos priežasties nuo namų nutolti daugiau nei 100 m. Sportuoti Izraelio gyventojai gali 500 m spinduliu nuo namų.

Atnaujinta 17.56

Lenkijos mokyklos, universitetai ir vaikų darželiai liks uždaryti dar mėnesį, penktadienį pranešė britų transliuotojas BBC, remdamasis lenkų švietimo ministru.

Šalies valdžia mokyklų uždarymą pratęsė dar mėnesiui: kol kas tokia priemonė, įvesta dėl koronaviruso, galiojo iki balandžio 26 dienos.

Baigiamieji mokyklų egzaminai perkeliami į birželį, nors paprastai jie prasideda gegužę.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje užfiksuoti 10 759 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai ir 463 mirtys.

Netrukus lenkų valdžia planuoja pradėti švelninti tam tikrus apribojimus, įvestus dėl COVID-19 pandemijos: ketinama leisti atidaryti viešbučius, bibliotekas, muziejus ir meno galerijas.

Atnaujinta 17.50

Nacionalinio sveikatos instituto mokslininkai ištyrė 4 500 atvejų, kurie buvo užregistruoti balandžio 1–23 dienmis. 44,1 proc. šių žmonių užsikrėtė būtent slaugos namuose, teigiama pranešime. Kiti 24,7 proc. žmonių užsikrėtė namuose, 10,8 – ligoninėje, 4,2 proc. – darbo vietoje.

Italija yra viena iš Europos šalių, kur senelių globos namuose virusas plito itin intensyviai. Manoma, kad tai nulėmė ir valdžios abejingumas.

Koronaviruso stipriai paveiktame Lombardijos regione pasigirdo kaltinimų, kad senelių globos namuose buvo smarkiai taupoma ir todėl neperkama specialių apsaugos priemonių. Italijos prokurorai jau pradėjo tyrimą šiuo klausimu.

Didžiausių senelių globos namų Milane darbuotojai tvirtino, kad protrūkio pradžioje jiems buvo draudžiama dėvėti kaukes, esą tai būtų sukėlę gyventojų paniką.

Taip pat bus tiriama, ar regiono valdžios pareigūnai neskatino COVID-19 pacientų perkelti į slaugos namus, kad ligoninėse būtų daugiau laisvų vietų.

Atnaujinta 17.10

Baltarusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 751 – iki 8 773, nuo epidemijos pradžios jau mirė 63 pacientai. Tokius duomenis penktadienį pateikė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Balandžio 24 d. duomenimis, Baltarusijoje užregistruoti 8 733 žmonės, kuriems atliktas testas dėl COVID-19 buvo teigiamas. Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 63 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgę pacientai, kuriems buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija“, – sakoma žinybos pranešime. Daugiausia infekuotųjų nustatyta Minske – 4090.

„Apskritai padėtis yra kontroliuojama. Antiepideminės priemonės, kurių imamasi, leidžia užkirsti kelią staigiam sergamumo didėjimui“, - sakė per spaudos konferenciją sveikatos apsaugos ministro pavaduotoja Jelena Bogdan.

Atnaujinta 16.29

Švedijoje per parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo nuo 16 755 iki 17 567 (175 infekuotieji 100 tūkstančių gyventojų). Nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirusių pacientų skaičius padidėjo 131 ir pasiekė 2 152. Tai penktadienį pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Švedijoje intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 1 256 žmonės, tarp jų – 927 vyrai. Daugiausia infekuotųjų (6 967) ir mirusiųjų (1 192) užregistruota sostinės regione.

„Kreivė vėl šiek tiek pakilo į viršų. Tatai susiję su tuo, kad pradėtas testuoti medicinos personalas, tyrimai atliekami senelių namuose, taip pat didėja hospitalizuotųjų skaičius“, - sakė penktadienį per spaudos konferenciją šalies vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellis, komentuodamas tą faktą, kad Švedijoje per parą buvo užfiksuota iškart 812 naujų Covid-19 atvejų. Ketvirtadienį šis rodiklis buvo lygus 701, trečiadienį – 682, antradienį – 185.

„Tai dar tikrai ne pabaiga, mes tai matome ir iš to, kad Stokholme vėl nustatytas nedidelis prieaugis“, - pridūrė specialistas. Švedijos sostinėje per pastarąsias septynias dienas išaiškinta 1 316 naujų užsikrėtimo atvejų.

Švedijos vyriausybė uždarė sienas užsieniečiams, negyvenantiems ES šalyse, paragino piliečius neorganizuoti renginių, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 50 žmonių. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos tebedirba.

Atnaujinta 15.44

Nyderlanduose koronavirusas nustatytas daugiau kaip 36,5 tūkstančio žmonių, pastarąją parą infekuotųjų skaičius padidėjo 806. Tai penktadienį pranešė Nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.

Jo duomenimis, iki šiol koronavirusas patvirtintas 36 535 žmonėms. Infekcijos aukomis tapo 4 289 žmonės, 112 mirčių užregistruota per pastarąsias 24 valandas. Duomenų apie pasveikusius pacientus institutas nepateikė.

Pasak instituto atstovų, kelių pastarųjų dienų skaičiai leidžia teigti, kad priemonės, kurių ėmėsi vyriausybė, siekdama užkirsti kelią koronaviruso plitimui, duoda rezultatų. Hospitalizuojamų pacientų skaičius kasdien mažėja, mirštančiųjų – taip pat.

Atnaujinta 15.39

Latvijoje pastarąją savaitę fiksuojami augantis COVID-19 aukų skaičius ir palyginti nesikeičiantis hospitalizacijų bei sunkių atvejų skaičius gali būti ženklas, kad koronavirusinės infekcijos epidemija šalyje artėja prie piko, pranešė vienas Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas.

„Tai nereiškia, kad tai yra pikas ir kad nuo šiol kreivė kris žemyn“, – naujienų agentūrai BNS penktadienį sakė ministerijos vyriausiasis infektologas Uga Dumpis ir prognozavo, kad „ji tikriausiai kurį laiką išliks dabartiniame lygyje, jei naujų [užsikrėtimo] atvejų skaičius nemažės“.

Ekspertas taip pat perspėjo, kad jei dabartinė tyrimų strategija nebus visiškai sėkminga, gali šiek tiek padidėti hospitalizuotųjų skaičius.

Komentuodamas COVID-19 tendencijas, pastebėtas šią savaitę, U. Dumpis pažymėjo, kad naujų pacientų skaičius yra toks pat kaip ir ankstesnę savaitę, o tai esą rodo, kad užkratas ir toliau plinta, bet kontroliuojamai.

Ekspertas pripažino, jog tebekelia susirūpinimą faktas, kad koronavirusu užsikrečia vis daugiau medikų.

„Tyrimų apimtį ir geografiją reikia išplėsti, norint įsitikinti, jog nustatomi dauguma pacientų“, – pareiškė U. Dumpis, teigdamas, kad toks požiūris leis tiksliau prognozuoti hospitalizavimo atvejų skaičių ir paruošti papildomas ilgalaikės prevencijos priemones.

Latvijoje per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė dar vienas pacientas – taigi, bendras aukų skaičius padidėjo iki 12, rodo naujausi Ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

Miręs pacientas priklausė 75–80 metų amžiaus grupei ir sirgo keliomis lėtinėmis ligomis.

Iš 2 039 tyrimų dėl COVID-19, atliktų Latvijoje per praėjusią parą, šešių rezultatai buvo teigiami.

Tai reiškia, kad bendras atliktų tyrimų skaičius šalyje pasiekė 43 080, o užsikrėtimo virusu atvejų skaičius – 784.

Atnaujinta 15.09

Belgijoje pastarąją parą mirė 190 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, nustatyti 1 497 nauji infekcijos atvejai. Tai penktadienį pranešė karalystės Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos atstovai patvirtino mirčių skaičiaus mažėjimo tendenciją. Pagal užsikrėtimų skaičių padėtis nepastovi – dvi pastarąsias dienas naujų atvejų skaičius neviršijo tūkstančio, bet penktadienį jis vėl išaugo.

Iš viso šalyje nuo pandemijos pradžios mirė 6 679 žmonės, nustatyti 44 294 užsikrėtimo atvejai. Belgijoje gyvena 11,5 milijono žmonių. Šalyje testai dėl koronaviruso atliekami tik tiems žmonės, kuriems pasireiškia akivaizdūs ligos simptomai.

Italija švelnins karantiną?

Italija per artimiausias keturias savaites ketina sušvelninti dėl koronaviruso pandemijos paskelbtą visuotinį karantiną – ilgiausią ir griežčiausią Europoje, penktadienį pranešė žiniasklaida, nors valdžia dar nepatvirtino tokių planų.

„Ateinančius keturis pirmadienius šalis bus atidaroma“ po praėjusį mėnesį įvesto karantino, skirto apriboti koronaviruso plitimą, informavo dienraštis „Corriere della Sera“.

Koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija pareikalavo jau mažiausiai 25,5 tūkst. žmonių gyvybių Italijoje – tai yra antras pagal dydį pasaulyje aukų skaičius.

„Viskas priklauso nuo užkrečiamumo kreivės, – pabrėžė populiarus leidinys ir pridūrė, kad jeigu šis rodiklis nebeaugs, „žemės ūkio ir miškininkystės įrangą gaminantys fabrikai galėtų būti atidaryti balandžio 27-ąją (pirmadienį)“.

Gegužės 4 dieną galėtų atnaujinti veiklą statybvietės, taip pat tekstilės ir mados pramonė, o dar po savaitės – drabužių, avalynės ir kitų prekių parduotuvės.

Galiausiai, barai, restoranai ir kirpyklos galėtų vėl atverti duris gegužės 18 dieną, nurodė laikraštis.

Kiti Italijos leidiniai pranešė, kad barai ir restoranai galėtų atsidaryti kurią nors „gegužės antros pusės“ dieną.

Nepaisant laipsniško atidarymo, šalyje tebegalios griežtos higienos priemonės ir reikalavimas laikytis socialinio atstumo.

Parduotuvėms, kurių plotas yra 40 kvadratinių metrų ar mažesnis, vienu metu bus leidžiama aptarnauti tik vieną klientą.

Barai ir restoranai turės užtikrinti vieno metro atstumą tarp klientų, kurie, esant galimybei, neturėtų sėdėti vietose su kondicionuotu oru, kur lengviau plinta virusai.

Italijos visuotinis karantinas yra ilgiausiai šiuo metu galiojantis pasaulyje.

Nurodymą likti namuose šalis paskelbė kovo 9 dieną, o Italijos pavyzdžiu nuo to laiko pasekė ir kitos Europos valstybės.

Atnaujinta 14.53

Austrijoje gegužę vėl bus atidarytos mokyklos

Austrija penktadienį pranešė, kad nuo gegužės 4 dienos vėl atsidarys mokyklos, šaliai palaipsniui švelninant dėl koronaviruso epidemijos įvestus suvaržymus. Maždaug 100 tūkst. abiturientų gegužės 4-ąją sugrįš į mokyklas, per spaudos konferenciją sakė švietimo ir mokslo ministras Heinzas Fassmannas.

Nuo gegužės 15-osios į mokyklas sugrįš moksleiviai nuo šešerių iki 14 metų amžiaus, o 15 metų ir vyresni – nuo gegužės 29 dienos, jei nekils nauja susirgimų banga, sakė ministras.

Atnaujinta 14.19

Irane mirė dar 93 COVID-19 užsikrėtę pacientai

Irane per parą mirė dar 93 koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtę pacientai, o bendras mirusiųjų skaičius išaugo iki 5 574, penktadienį pranešė televizijos kanalas „Al Arabia“, cituodamas Irano sveikatos apsaugos ministerijos atstovą Kianoushą Jahanpourą. Jis pridūrė, kad bendras Irane registruotų COVID-19 pacientų skaičius išaugo iki 88 194. Anksčiau buvo skelbta, kad šalyje patvirtinti 87 026 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 13.48

Ispanijoje užfiksuotas mažiausias per pastarąjį mėnesį COVID-19 paros aukų skaičius

Ispanijoje per parą mirė 367 naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės, bet šis vienos dienos aukų skaičius yra mažiausias per pastarąsias keturias savaites, penktadienį pranešė Vyriausybė. Ankstesnis mažiausiais koronavirusinės infekcijos COVID-19 paros aukų skaičius šalyje buvo užfiksuotas kovo 22 dieną, kai mirė 394 pacientai.

Atnaujinta 12.38

Estijoje per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė dar vienas žmogus

Estijoje per pastarąją parą mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs pacientas, o bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje padidėjo iki 46, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas. Liga per pastarąsias 24 val. diagnozuota 16 naujų pacientų. Iš viso pastarąją parą buvo atlikti 1 108 testai, 1,4 proc. jų rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 12.36

Rusijoje per parą mirė 60 žmonių

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta daugiau kaip 5,8 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 68,6 tūkst., penktadienį pranešė Informacijos centras koronaviruso padėčiai stebėti.

Maskvoje per parą nustatyti 2 957 nauji infekcijos atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius sostinėje išaugo iki 36 897. Per praėjusią nuo COVID-19 šalyje mirė 60 žmonių, iš jų 37 – Maskvoje. Bendras mirties atvejų skaičius šalyje padidėjo iki 615. Nuo koronaviruso infekcijos per parą Rusijoje pasveiko 677 žmonės, o nuo protrūkio pradžios – 5 568.

Atnaujinta 12.35

Latvijoje užregistruotas 12-as mirties nuo COVID-19 atvejis

Latvijoje praėjusią parą mirus dar vienam ligoninėje gydytam COVID-19 pacientui, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 12, rodo naujausi Ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

Miręs pacientas priklausė 75–80 metų amžiaus grupei ir sirgo keliomis lėtinėmis ligomis. Iš 2 039 per praėjusią parą atliktų COVID-19 testų šešių rezultatai buvo teigiami. Iš viso Latvijoje jau atlikta 43 080 testų, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų yra 784.

Kaip rodo Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenys, per pastarąsias 24 valandas buvo hospitalizuotas vienas COVID-19 pacientas. Iš 40 šiuo metu ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų 34 būklė vidutinio sunkumo, o šešių – sunki. Iš ligoninių jau išrašyti 74 pacientai, 133 COVID-19 sirgę žmonės pasveiko.

Atnaujinta 11.46

COVID-19 diagnozuota 840 JAV lėktuvnešio „Theodore Roosevelt“ jūreivių

Mažiausiai 840 amerikiečių lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ įgulos narių nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19, trečiadienį pranešė JAV karinis jūrų laivynas. Šiuo metu COVID-19 testai atlikti jau visiems iš beveik 5 tūkst. įgulos narių; 4 098 tyrimų rezultatai buvo neigiami. Mažiausiai 88 koronavirusu užsikrėtę jūreiviai jau pasveiko, bet vienas įgulos narys mirė.

Atnaujinta 10.55

Indijoje užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų paros skaičius

Užsikrėtimo naujuoju koronavirusu skaičiaus padidėjimas Indijos centrinėje Maharaštros valstijoje nulėmė rekordinį per parą šalyje užregistruotų atvejų skaičių musulmonų šventojo Ramadano mėnesio išvakarėse.

Sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį pranešė, kad Maharaštroje ketvirtadienį buvo užregistruoti 778 nauji užsikrėtimo atvejai, kurie bendrą Indijos patvirtintų COVID-19 atvejų skaičių padidino iki 22 930. Bendrai Indijoje ketvirtadienį patvirtinta 1 680 naujų ligos atvejų – tai didžiausias paros skaičius nuo balandžio 19 dienos.

Atnaujinta 10.54

Norvegijoje ligos atvejų skaičius išaugo iki 7,4 tūkst.

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 63 – iki 7 408. Tai penktadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas.

Atnaujinta 10.44

Suomijos premjerei atlikto testo rezultatas – neigiamas

Suomijos premjerei Sannai Marin atlikto testo dėl koronaviruso rezultatas buvo neigiamas, ji vėl dirbs įprastu režimu. Tai penktadienį pranešė šalies Vyriausybės kanceliarija.

Atnaujinta 10.20

Niujorke gali būti užsikrėtę daugiau nei 2,5 mln. gyventojų

Niujorko valstijoje koronavirusu gali būti užsikrėtę beveik 14 procentų arba daugiau nei 2,5 milijono gyventojų. Tokia išvada daroma ištyrus 3 tūkstančių Niujorko valstijos gyventojų kraują, tirta, ar jie turi antikūnių šiam virusui. Pasak Niujorko valstijos gubernatoriaus, tai gali reikšti, kad virusas į Jungtines Valstijas atkeliavo gerokai anksčiau nei nustatytas pirmasis atvejis. Be to, tirti nebuvę izoliacijoje žmonės.

Atnaujinta 10.17

JAV koronavirusas nustatytas 4 tigrams ir 3 liūtams

Viename Niujorko zoologijos sode prieš kurį laiką nustačius koronavirusą tigrei, dabar infekcija patvirtinta dar keturiems tigrams ir trims liūtams. Teigiami rezultatai gauti ištyrus gyvūnų išmatas, pranešė Bronkso zoologijos sodas. Visi aštuoni plėšrūnai esą jaučiasi gerai, jų elgesys normalus.

Atnaujinta 10.16

Ukrainoje – 7647 atvejai

Remiantis Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, balandžio 24 d. Ukrainoje oficialiai patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius pasiekė 7 647. Iš viso nuo ligos mirė 193 žmonės, o 601 pasveiko.

Atnaujinta 09.34

Johnsonas grįš į darbą

Jungtinės Karalystės Vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas planuoja pirmadienį grįžti į darbą, kad galėtų efektyviau vadovauti kovai su koronaviruso epidemija šalyje, pranešė laikraštis „Тhe Telegraph“. Šiuo metu atgaunantis jėgas užmiesčio rezidencijoje netoli Londono, yra „labai geros formos“, penktadienį pareiškė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas.

Dėl koronaviruso sukelto plaučių uždegimo ligoninėje savaitę praleidęs premjeras šiuo metu izoliacijoje atgauna jėgas savo užmiesčio rezidencijoje netoli Londono. Jį pavaduoja užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

„Тhe Telegraph“ žiniomis, B. Johnsonas pavedė savo patarėjams ateinančią savaitę suplanuoti jo susitikimus su kabineto ministrais, kad geriau susipažintų su padėtimi.

Ministrai šiuo metu rengia masinio testavimo ir diagnostikos programą, kuria bus siekiama sumažinti infekcijos plitimo greitį. Viliamasi, kad ji galbūt sudarys sąlygas sušvelninti griežtus suvaržymus, kurie praktiškai paralyžiavo šalies ekonomiką.

Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Jungtinėje Karalystėje iki ketvirtadienio vakaro nustatyti 139 246 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, 18 738 žmonės mirė.

Čekija spartins išėjimą iš karantino

Čekijos vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad paspartins dėl koronaviruso epidemijos šalyje įvestų karantino priemonių atšaukimą, nes nori greičiau vėl užkurti šalies ekonomiką.

Prekybos ministras Karelas Havličekas sakė, kad nuo kovo vidurio šalyje galiojantis karantinas, įvestas siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, bus atšauktas gegužės 25-ąją, nors anksčiau buvo planuota, kad jis galios iki birželio 8 dienos.

„Galime sau leisti greičiau atšaukti suvaržymus. Kalbant apie prekybos galimybes, nepaprastai svarbi kiekviena diena“, – sakė ministras žurnalistams.

Bibliotekos ir zoologijos sodai galės atsidaryti nuo balandžio 27 dienos.

Barai ir restoranai nuo gegužės 11 dienos galės aptarnauti lankytojus lauko terasose, o nuo gegužės 25-osios – jau ir viduje. Anksčiau planuota, kad tai įvyks dviem savaitėmis vėliau, nurodė vyriausybė.

Vyriausybė sprendimą priėmė sulaukusi Velykų savaitgalį atliktų epidemiologinių tyrimų rezultatų.

Čekija jau pasiruošusi pereiti prie „laipsniško suvaržymų atšaukimo Vokietijos ir Austrijos pavyzdžiu“, sakė K. Havličekas.

Kiek anksčiau ketvirtadienį Prahos teismas blokavo kai kuriuos Sveikatos apsaugos ministerijos įvestus suvaržymus, įskaitant tam tikrų parduotuvių uždarymą, ir davė vyriausybei laiko iki pirmadienio pataisyti atitinkamą teisės aktą.

Čekijoje iki šiol nustatyti 7 187 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, 210 žmonių mirė. Pirmasis COVID-19 atvejis šalyje buvo užregistruotas kovo 1 dieną.

Rekordinis mirčių skaičius Brazilijoje

Brazilijoje pirmą kartą per 24 valandas užregistruota daugiau kaip 400 mirčių nuo koronaviruso. Sveikatos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė apie 407 naujus mirties atvejus.

Tai yra didžiausias paros aukų skaičius nuo Covid-19 pandemijos pradžios. Iš viso, oficialiais duomenimis, virusas šalyje jau pražudė 3 313 žmonių.

Didžiausioje Lotynų Amerikos šalyje, šiais duomenimis, infekuotųjų yra beveik 50 000. Tačiau manoma, kad tikrieji skaičiai gali būti daug didesni. Pirmasis koronaviruso atvejis šalyje nustatytas vasario 26 dieną.

JAV kalba apie pažangą

JAV vyriausybė kalba apie pažangą suvaldant koronaviruso pandemiją šalyje. Yra daug žadančių pažangos ženklų, ketvirtadienio vakarą Baltuosiuose rūmuose sakė JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as. „Mes manome, kad iki vasaros mūsų situacija taps daug geresnė“, – pridūrė jis.

Daugelyje šalies vietų infekcijų skaičiai esą mažėja, kaip ir skaičiai žmonių, kurie dėl infekcijos atvežami į ligoninę. 16 valstijų jau paskelbė planus dėl viešojo gyvenimo ribojimų švelninimo. Tai, anot M. Pence`o, drąsina. Kartu viceprezidentas įspėjo, kad priemonės epidemijai suvaldyti turi būti tęsiamos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas taip pat pareiškė, kad duomenys rodo didelę pažangą. Daugelyje valstijų, anot jo, patvirtintų naujų infekcijų skaičius mažėja. Tačiau ir D. Trumpas įspėjo, kad piliečiai turi būti budrūs ir toliau laikytis socialinės distancijos.

Jungtinėse Valstijose nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 jau mirė beveik 50 tūkst. žmonių, o praėjusią parą ši liga nusinešė 3 176 gyvybes – tai vienas didžiausių vienos dienos aukų skaičius nuo pandemijos pradžios, rodo ketvirtadienį paskelbti Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenys, gauti iki ketvirtadienio 20 val. 30 min. (penktadienio 3 val. 30 min. Lietuvos laiku), rodo, kad nuo epidemijos pradžios Jungtinėse Valstijose, labiausiai pandemijos paveiktoje pasaulio šalyje, nuo COVID-19 mirė 49 759 žmonės.

Iki šiol šalyje nustatyti 866 646 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Per parą jų skaičius išaugo 26 971.

Kinijoje užregistruoti šeši nauji koronainfekcijos atvejai

Kinijoje užregistruoti šeši nauji koronaviruso atvejai, penktadienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija. Diena anksčiau buvo patvirtinta dešimt naujų jų atvejų.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje išaugo iki 82 804. Du nauji atvejai yra įvežtiniai. Mirusiųjų skaičius lieka nepakitęs – 4 632.