Pasaulyje

2020.04.23 19:55

Spauda: JAV žvalgyba svarsto, kaip spausti prieš LGBT nukreiptą politiką vykdančias šalis

BNS 2020.04.23 19:55

Laikinasis JAV nacionalinės žvalgybos direktorius svarsto būdus, kaip spausti prieš LGBT nukreiptą politiką vykdančias šalis, įskaitant galimybę riboti dalijimąsi žvalgybine informacija, ketvirtadienį pranešė leidinys „The New York Times“.

Laikinai JAV žvalgybos bendruomenei vadovaujantis Richardas Grenellas interviu šiam leidiniui sakė, kad jo kuruojamos agentūros turėtų prisidėti prie spaudimo tokioms šalims, kad jos panaikintų homoseksualumą kriminalizuojančius teisės aktus.

Jei toks žingsnis bus žengtas, gali kilti nesutarimų tarp Vašingtono ir jo artimų diplomatinių partnerių, kur galioja griežti prieš homoseksualumą nukreipti įstatymai, pavyzdžiui, Egipto, Saudo Arabijos ir Malaizijos.

Buvęs JAV ambasadorius Vokietijoje R. Grenellas, kuris pats neslepia homoseksualumo, sakė svarstantis įvairius variantus, taip pat ir galimybę apriboti dalijimąsi žvalgybine informacija, nurodė „The New York Times“.

Be to, gali būti sumažinta parama šalims, siekiant jas paskatinti tapti atviresnes LGBT bendruomenei.

„Negali paprasčiausiai pateikti moralinio argumento ir tikėtis, kad kiti atsakys tuo pačiu, nes sakymas kitiems, kad kažką daryti yra teisinga, ne visada suveikia“, – sakė jis leidiniui interviu.

„Jei šalis, kurioje dirbtume kaip Jungtinių Valstijų žvalgybos bendruomenė, suiminėtų moteris dėl jų lyties, tikrai kažką dėl to darytume“, – teigė R. Grenellas.

„Galiausiai Jungtinės Valstijos yra saugesnės, kai mūsų partneriai gerbia pagrindines žmogaus teises“, – pridūrė jis.

Nors prezidento Donaldo Trumpo administracija žmogaus teisėms diplomatijoje skiria mažiau dėmesio nei jo pirmtakai, R. Grenellas sakė, kad valstybės vadovas išreiškė jam „visišką paramą“.