Pasaulyje

2020.04.23 17:14

Linkevičius kalbėjosi su JAV ambasadoriumi: kviečia ieškoti bendro atsako į informacinę, kibernetinę pandemiją

LRT.lt 2020.04.23 17:14

Balandžio 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų  ambasadoriumi Lietuvai Robertu S. Gilchristu vaizdo konferencijos metu aptarė dvišalį bendradarbiavimą atsakant į COVID-19 keliamus iššūkius.

L. Linkevičius padėkojo už JAV paramą Lietuvai, įskaitant JAV Kariuomenės perduotas medicinos priemones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ministras išreiškė apgailestavimą, kad pasauliui kovojant su pandemija, vis stiprėjan priešiškų kibernetinių ir dezinformacijos atakų srautas, kuris nukreiptas prieš Lietuvą, sąjungininkus, tarptautines institucijas bei ginkluotąsias pajėgas.

L. Linkevičius pabrėžė glaudaus tęstinio karinio gynybinio bendradarbiavimo svarbą su JAV tiek dvišaliais pagrindais, tiek NATO, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu su mūsų strategine sąjungininke JAV ieškant vieningo atsako į transatlantiniam saugumui ir pasauliui kylančius iššūkius šiuo sudėtingu laikotarpiu. Mūsų bendradarbiavimas ne tik stiprina stabilumą regione, bet ir yra konkreti atgrasymo ir gynybos politikos išraiška. Oponentai naudojasi pasauline pandemija, siekdami pakirsti pasitikėjimą tais, kurie daro viską, kad galėtų užtikrinti tiek geriausią medicininį atsaką, tiek saugumą visoje euroatlantinėje erdvėje. Turime ieškoti bendro euroatlatinio atsako į šią naują informacinę ir kibernetinę pandemiją“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Susitikime aptartas ir NATO bei Europos Sąjungos atsakas į pandemiją, transatlantinių ryšių stiprinimas, regioninio saugumo grėsmės. Ministras taip pat priminė nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimą.

Ambasadorius Robertas S. Gilchristas yra penkioliktasis JAV ambasadorius Lietuvoje. Lietuva ir JAV diplomatinius santykius užmezgė 1922 metais.