Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.23 11:36

Merkel praneša, kad Vokietija pasirengusi reikšmingai padidinti įnašą į ES biudžetą

ELTA 2020.04.23 11:36

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija yra pasirengusi finansuoti „reikšmingai didesnį“ ES biudžetą, kad padėtų Bendrijai susitvarkyti su koronaviruso pandemijos padariniais.

Kalbėdama prieš prasidedant skubioms ES šalių lyderių deryboms dėl didžiulio ekonomikos gelbėjimo paketo, A. Merkel teigė: „Būdami solidarūs, mes turi būti pasirengę patvirtinti visiškai kitokius, tai yra, reikšmingai didesnius įnašus į Europos biudžetą šiuo laikotarpiu.“

Stovime ant labai plono ledo

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino žmones per koronaviruso krizę būti ištvermingus ir drausmingus. Naujų susirgimų ir pasveikimų skaičiai yra tarpinė sėkmė, sakė ji ketvirtadienį Bundestage Berlyne.

„Tačiau kadangi skaičiai suteikia viltį, aš jaučiu pareigą pasakyti: tarpinis rezultatas yra trapus. Mes einame plonu ledu, galima sakyti: ploniausiu ledu“, – kalbėjo A. Merkel.

Dabartiniai skaičiai esą nieko nepasako apie tai, kokia situacija bus po savaitės ar dviejų, kai bus leidžiama gerokai daugiau kontaktų. „Jei mes šios pandemijos pradžioje rodysime kiek įmanoma didesnę ištvermę ir discipliną, tai sugebėsime greičiau sugrįžti į ekonominį, socialinį ir viešąjį gyvenimą – ir beje, ilgam“, – pabrėžė A. Merkel.
Kanclerė taip pat pažadėjo visišką paramą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO).

„PSO yra nepakeičiamas partneris, ir mes remiame jos mandatą“, – teigė ji.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas griežtai kritikuoja PSO veiksmu per koronakrizę. Jis paskelbė nutrauksiantis organizacijos finansavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi