Pasaulyje

2020.04.23 11:27

Baltarusijos ambasadorius: mes nesiekiame narystės ES

LRT.lt2020.04.23 11:27

Baltarusijos ambasadorius Belgijoje Aleksandras Michnevičius pareiškė, kad Minskas nesiekia narystės Europos Sąjungoje (ES), praneša valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“.

Šis pasisakymas skambėjo per ambasadoriaus paskaitą Baltarusijos valstybinio universiteto Tarptautinių santykių departamento studentams.

„Nustatydami bendradarbiavimo tarp mūsų šalies ir Europos Sąjungos vystymo tikslus, mes turime įvertinti kelis faktorius, tai yra, abipuses Baltarusijos ir ES bendradarbiavimo viltis, išorines sąlygas, taip pat ir Baltarusijos įsipareigojimus kitų asociacijų integracijai, o taip pat ir kiekvieno partnerio ambicijas bei pasirengimą judėti vienam link kito. Svarbus faktas yra tai, kad Baltarusija nesiekia tapti Europos Sąjungos nare“, – sakė diplomatas.

Anot jo, dabar ES taip pat nesiekia intensyvinti naujų narių priėmimo proceso. Tačiau Anot A. Michnevičiaus, Baltarusija yra suinteresuota visišku santykių su ES normalizavimu, kuris baigtųsi bendradarbiavimo struktūros sukūrimu, o „šis procesas taptų negrįžtamas“, rašo „BelTA“.

Baltarusija yra viena iš ES Rytų partnerystės programos valstybių, tačiau nėra pasirašiusi asociacijos sutarties su Bendrija. Birželį turi vykti Rytų partnerystei skirtas viršūnių susitikimas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt