Pasaulyje

2020.04.23 10:02

Sklindant gandams apie Šiaurės Korėjos lyderio sveikatą, Pompeo sako, kad tai nepakeis JAV tikslų

ELTA 2020.04.23 10:02

Jungtinės Valstijos sieks Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo nepriklausomai nuo žmogaus, kuris vadovauja šiai šaliai, pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, kilus gandams apie prastą Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sveikatą.

JAV pareigūnai, tarp jų prezidentas Donaldas Trumpas, atsisakė komentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kurių nepatvirtina Pietų Korėja, neva Šiaurės Korėjos diktatoriaus būklė yra sunki.

Interviu „Fox News“ M. Pompeo tikino susitikęs su įtakinga Kim Jong Uno seserimi Kim Yo Jong, kurios kilimas Šiaurės Korėjos lyderių hierarchijoje privertė apžvalgininkus teigti, kad ji gali būti Kim Jong Uno įpėdine.

„Turėjau galimybę kelis kartus su ja susitikti, tačiau iššūkis, tikslas išlieka tas pats, kad ir kas vadovautų Šiaurės Korėjai“, – sakė M. Pompeo.

Jis taip pat pažadėjo Šiaurės Korėjos gyventojams suteikti „šviesesnę ateitį“, jei šalis atsisakys branduolinių ginklų.

„Jie turi imtis denuklearizacijos. Reikia tai padaryti taip, kad mes galėtume tai patvirtinti. Tai galioja nepriklausomai nuo to, kas vadovauja Šiaurės Korėjai“, – teigė valstybės sekretorius.

2018 m. M. Pompeo keturis kartus skrido į Šiaurės Korėją, kad suorganizuotų istorinius viršūnių susitikimus tarp D. Trumpo ir Kim Jong Uno po daugiau nei pusę amžiaus trunkančios šalių nesantaikos.

Vis dėlto, iki JAV prezidento rinkimų lapkritį proveržio nesitikima, nes Šiaurės Korėja vėl paleido raketų, o Jungtinės Valstijos atsisako patenkinti Pchenjano reikalavimus dėl sankcijų sušvelninimo, kol šis nesiėmė branduolinio nusiginklavimo.

Iš Šiaurės Korėjos pabėgusių disidentų naujienų portalo „Daily NK“ žiniomis, Kim Jong Unui anksčiau šį mėnesį buvo atlikta širdies ir kraujagyslių sistemos operacija, kurios prireikė, nes Šiaurės Korėjos lyderis nevengia alkoholio, daug rūko ir turi antsvorio.

Vienas JAV pareigūnas televizijai CNN tvirtino, kad Kim Jong Unas po operacijos yra sunkios būklės.

Tačiau Pietų Korėja, kuri vis dar nėra pasirašiusi taikos sutarties su šiaurine kaimyne, paskelbė neužfiksavusi jokių neįprastų veiksmų Šiaurės Korėjoje.