Pasaulyje

2020.04.23 10:00

Dalai Lama Žemės dienos proga ragina jausti „visuotinę atsakomybę“

BNS 2020.04.23 10:00

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama trečiadienį paragino žmones visame pasaulyje su naujojo koronaviruso pandemija kovoti „nuoširdžiai jaučiant visuotinę atsakomybę“.

„Šios kovos metu mums primenama užuojautos ir savitarpio paramos vertybė“, – rašė jis pareiškime, skirtame Žemės dienai.

„Dabartinė pandemija grasina mums visiems, neskirdama rasės, kultūros ar lyties, o mūsų atsakas privalo būti kaip vienos žmonijos, patenkinant visų būtiniausius poreikius“, – rašė Dalai Lama.

Kaip sakė 84 metų Nobelio taikos premijos laureatas, privalome „užtikrinti, kad ligoniams ir narsiems sveikatos apsaugos darbuotojams visame pasaulyje būtų prieinami būtiniausi dalykai: švarus vanduo ir tinkamos sanitarinės sąlygos nekontroliuojamo ligos plitimo prevencijai“. „Higiena yra viena iš veiksmingos sveikatos priežiūros atramų“, – pabrėžė jis.

Dalai Lama Indijoje gyvena nuo pabėgimo iš Tibeto 1959 metais. Jis reziduoja Dharamšaloje Indijos šiaurėje.

Vasario mėnesį jis minėjo savo, kaip Tibeto dvasinio lyderio, intronizacijos 80-ąsias metines. Beveik visą šį laiką Dalai Lama gyveno tremtyje, nuolat juodinamas Kinijos valstybės.

Dalai Lama išlieka visuotinai pripažįstamas judėjimo už Tibeto autonomiją veidas, bet pasaulio dėmesys, tekęs jam 1989-aisiais laimėjus Nobelio taikos premiją, ir kvietimų pabendrauti su pasaulio lyderiais bei Holivudo žvaigždėmis srautas atslūgo.

Taip yra iš dalies dėl to, kad senstantis lyderis apkarpė varginančią savo kelionių darbotvarkę, bet taip pat ir dėl Kinijos didėjančios ekonominės bei politinės įtakos. Pekinas kaltina Dalai Lamą noru suskaldyti Kiniją ir vadina jį „vilku vienuolio drabužiais“.