Pasaulyje

2020.04.22 17:22

Saakašvilis pareiškė, kad Ukrainos prezidentas jam pasiūlė tapti vicepremjeru

atnaujinta 17.28
LRT.lt, BNS 2020.04.22 17:22

Buvęs Sakartvelo prezidentas ir Odesos gubernatorius Michailas Saakašvilis feisbuke pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis jam pasiūlė tapti šalies vicepremjeru.

Jis pridėjo, kad tai jam „didelė garbė“ ir jis palaikė V. Zelenskį rinkiminės kampanijos metu. M. Saakašvilis taip pat teigia jau kalbėjęsis su Ukrainos premjeru Denysu Šmyhaliu.

Anot M. Saakašvilio, jis taptų vicepremjeru, atsakingu už reformas. Todėl politikas ketina pristatyti savo reformų siūlymų planą Aukščiausiajai Radai.

„Šį pasiūlymą ir savo sprendimą vertinu labai atsakingai, nes šaliai yra labai nepaprastas metas. Mūsų laukia labai sunkus laikotarpis kalbant apie ekonomiką ir apskritai apie šalies gyvenimą. Dabar turime būti kaip niekada drąsūs priimdami sprendimus ir vykdydami reformas“, – pabrėžė politikas.

M. Saakašvilis taip pat pranešė pristatysiantis Aukščiausiajai Radai savo skubių reformų programą ir konkrečias iniciatyvas, kurias parengė dirbdamas tiek Ukrainoje, tiek už jos ribų.

„Kartu su prezidento komanda esu pasirengęs dirbti su visomis patriotinėmis jėgomis Ukrainos parlamente ir su kitomis visuomenės politinėmis jėgomis, kad Ukraina galėtų turėdama kuo mažiau nuostolių ištverti dabartinę pasaulinę ekonomikos krizę ir susidoroti su visais iššūkiais. Tikiuosi, kad būsiu patikimas komandos narys ir duosiu naudos Ukrainos žmonėms“, – parašė buvęs Gruzijos prezidentas.

Jis pažymėjo taip pat besitikįs, kad Kijevui pravers jo patirtis palaikant ryšius su tarptautinėmis organizacijomis.

V. Zelenskis savo ruožtu pareiškė, kad M. Saakašvilis gali padėti Ukrainos Vyriausybei, ir pakvietė jį pasidalinti savo įžvalgomis parlamente, paskelbė prezidentūra.

Anot jos, per susitikimą jiedu aptarė Sakartvelo eksprezidento „galimos pagalbos Ukrainos raidai viziją“.

„Michailas Saakašvilis žinomas tarptautinėje arenoje ir jau pademonstravo sėkmingą reformų įgyvendinimo patirtį“, – pridūrė V. Zelenskio kanceliarija.

M. Saakašvilis pernai savarankiškai dalyvavo Ukrainos parlamento rinkimuose. 2017 m. tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atėmė Ukrainos pilietybę, nuo 2015 m. jis neturėjo ir Sakartvelo pilietybės.

Ukrainos pilietybės atėmimą migracijos tarnyba motyvavo tuo, kad M. Saakašvilis esą melavo nurodydamas, kad prieš jį nėra vykdomi jokie teisminiai tyrimai Ukrainoje ar kitose valstybėse, nors iš tiesų jam už akių buvo pareikštas areštas Sakartvele.

2019 m. gegužę V. Zelenskis sugrąžino Ukrainos pilietybę M. Saakašviliui.