Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.22 16:45

Zelenskis yra įsitikinęs, kad iki kadencijos pabaigos pavyks užbaigti karą Rytų Ukrainoje

BNS 2020.04.22 16:45

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako esąs įsitikinęs, kad iki jo dabartinės kadencijos pabaigos valstybės vadovo poste pavyks užbaigti karą šalies rytuose.

„Esu įsitikinęs, kad per mano kadenciją užbaigsime šį karą. Asmeniškai įsitikinęs. Sakiau, kad esu pasirengęs laukti vienus metus, pasirengęs dirbti vienus metus. Jei Minsko procesas neveiks, keisime taktiką. Esame tam pasiruošę – metai dar nepraėjo“, – kalbėjo jis filme „Prezidento Zelenskio metai“ (Rik Prezydenta Zelenskoho), kurį trečiadienį parodys televizija „Ukraina“.

V. Zelenskis nurodė, kad Trišalės kontaktinės grupės susitikimai vaizdo ryšiu vyks kas savaitę, o ne dukart per mėnesį kaip iki šiol.

„Tai reiškia, kad paspartinome šį procesą, ir bus rezultatų. Po kiekvieno Minsko [Trišalės kontaktinės grupės] susitikimo turi būti dokumentas, kad mes dėl kažko susitarėme ir žengėme žingsnį į priekį“, – teigė prezidentas.

Ukraina su Rusijos vadovaujamais ir remiamais prorusiškais separatistais rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kariauja nuo 2014 metų, po Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos ir vykdytų karinių operacijų čia.

Separatistus remia Rusija, kuriai Vakarai dėl jos vaidmens šiame konflikte įvedė griežtas sankcijas.

Nuo 2014-ųjų per kovas jau žuvo daugiau kaip 14 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi