Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.22 14:21

„Absoliuti apokalipsė“: sudegusias Černobylio apylinkes užfiksavo iš paukščio skrydžio

LRT.lt 2020.04.22 14:21

Ukrainos režisierius Stanislavas Kapralovas dronu užfiksavo gaisrų nuniokotas Černobylio atominės elektrinės apylinkes ir specialiąją zoną.

„Apima absoliučios apokalipsės jausmas. Norėjau kuo aiškiau perteikti atmosferą, kurią pamačiau. Praėjus 30 metų, kai žmonės paliko Černobylio zoną, flora ir fauna atsigavo į tokią, kokia ten buvo prieš 150 metų, net ir nepaisant radiacijos. Dabar, tai, kas buvo atgimę, vėl yra sunaikinta. Tai žmonių ir gamtos karas“, – „Facebook“ rašo režisierius.

Gaisrai aplink Černobylio AE, kurios reaktorius sprogo 1986 m. kilo balandžio mėnesį. Nors ugniagesiams buvo pavykę juos apmalšinti, pasikeitus orams buvo užfiksuoti nauji gaisro židiniai.

Ukrainos valdžios duomenimis, gaisrai nesukėlė radiacinio fono padidėjimo ir nekelia grėsmės AE bei saugomoms branduolinėms atliekoms. Šiandien čia dirba apie 1,4 tūkst. ukrainiečių specialistų. Europos Sąjunga pažadėjo siųsti pagalbą Kijevui gesinti šiuos miškų gaisrus

Kaip nurodo situaciją stebintis Lietuvos Radiacinės saugos centras, radiacinis fonas Lietuvoje taip pat yra nepakitęs.

Ukrainos valdžia taip pat pranešė, kad Kijeve praėjusį savaitgalį užfiksuoti tiršti dūmai vėjo buvo atnešti iš Žitomyro srities, kur taip pat siaučia gaisrai. Šalies sostinės gyventojams buvo rekomenduojama neatsidaryti namų langų 3 dienas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi