Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.22 21:37

Koronavirusas Britanijoje: valdžia pasakė, kad karantinas nieko neišsprendžia ir virusas niekur nedingsta

„Jungtinė Karalystė pasiekė koronaviruso protrūkio piką“, – trečiadienį parlamentarams pranešė Britanijos sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancokas. Toks pareiškimas paskelbtas tą pačią dieną, kai Jungtinėje Karalystėje (JK) bendras mirusiųjų nuo COVID-19 žmonių skaičius pasiekė 18,1 tūkst., praneša „Sky News“.

Antradienį skelbta apie 17337 mirtis nuo koronaviruso, užfiksuotas šalies ligoninėse, o tai rodytų, kad per parą aukų skaičius padidėjo 763, tačiau pareigūnai teigė, kad buvo patikslinti ankstesnių dienų duomenys.

Kokia situacija yra Britanijoje, LRT RADIJUI pasakoja kelerius metus Londone gyvenantis žurnalistas Vidas Rachlevičius.

Anot žurnalisto, iš namų leidžiama išeiti tik dėl kelių priežasčių: pirmiausia, turint reikalų, susijusių su sveikata, pavyzdžiui, nusipirkti vaistų ar dėl apsilankymo gydymo įstaigoje. Gali išeiti ir tie, kurie eina į darbą. Taip pat leidžiama eiti į artimiausią maisto parduotuvę ir sportuoti, bet ne daugiau kaip po du žmones.

Šiaip gulinėti ar sėdėti ant suoliukų negalima, sako pašnekovas. Anot jo, jeigu anksčiau dar būta prašymų be reikalo nevažinėti viešuoju transportu, tai dabar stotyse budi policija ir griežtai kontroliuoja keleivių srautus.

„Tačiau kai gražus oras, individualiai, pabrėšiu, bėgiojančių, sportuojančių, dviratininkų yra tikrai daug, žmonės aktyviai gyvena“, – sako jis.

Kritika Vyriausybei

Žurnalistas pasakoja, kad ligoninės yra apkrautos, bet, pavyzdžiui, Londone yra daug privačių ligoninių, kurios visą savo aparatūrą 3 mėnesiams paskolino valstybinėms ligoninėms, įskaitant ir ventiliavimo aparatus, reanimacijos įrangą.

Be to, anot jo, šalyje yra sustabdyti visi planiniai gydymai, planinės operacijos, o privačios ligoninės priima tik tuos valstybinių ligoninių siųstus ligonius, kuriems nereikia intensyvios slaugos ir t. t.

Didėjant kritikai JK Vyriausybei dėl kovos su koronavirusu, trečiadienį jai teko atsiskaityti šalies parlamente. Medikams skundžiantis, kad vis dar trūksta ne tik testų, bet ir apsaugos priemonių, Britanijos pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos atstovas parlamente pareiškė, kad ministrai per lėtai reagavo į koronaviruso krizę.

„Tų pajėgumų Londone yra su kaupu. Ekstra atvejams yra paruoštos ir milžiniškos arenos, pertvarkytos į ligonines. Britai yra pasiruošę, tik šiek tiek kritikos susilaukia Vyriausybė, kad medikai turi nepakankamai tų individualios saugos priemonių. Bet, sakyčiau, čia nėra esminės detalės. Manau, kad kol kas ta sistema susitvarko, funkcionuoja“, – mano LRT RADIJO pašnekovas.

Vis dėlto parlamentarų kritiką šiandien dar teko atlaikyti COVID-19 užsikrėtusį premjerą Borisą Johnsoną pavaduojančiam Užsienio reikalų sekretoriui Dominicui Raabui. B. Johnsonas sveiksta po ligos ir telefonu jau kalbėjosi su Jungtinių Valstijų prezidentu.

V. Rachlevičius sako kažkokio lūžio arba labai didžiulio pokyčio nepastebėjęs po to, kai buvo pranešta apie JK premjero kovą su naujuoju koronavirusu. Anot jo, iš opozicijos pasigirdo sąmokslo teorijų, esą B. Johnsonas visai čia nesirgo, o bandė pasidaryti viešųjų ryšių akciją.

„Iš tiesų jis po to, kai išėjo iš ligoninės, labai gražiai padėkojo visiems darbuotojams, kurie jį prižiūrėjo“, – sako žurnalistas.

V. Rachlevičius teigia, kad karantinas Britanijoje tęsis dvi savaites, jeigu nebus dar pratęstas. Todėl, anot jo, suprantama, kad Vyriausybė, kaip ir visose šalyse, patiria labai didelį spaudimą, atšaukti įvestas griežtas priemones.

„Jie jau dabar pasakė, kad karantinas nieko neišsprendžia, virusas niekur nedingsta. Karantinas tik padeda suvaldyti ir kontroliuoti jo plitimą. Taigi dabar su įvairiais mokslininkais ruošiamas išėjimas iš karantino planas, kuris turėtų būti paviešintas maždaug po savaitės, tačiau jau dabar sakoma, kad išėjimas bus labai ribotas ir palaipsniui“, – teigia žurnalistas.

„Išėjimo iš karantino strategijos esminė mintis ta, kad virusas niekur nedings, reikės išmokti gyventi su juo ir laukti vakcinos. Britai sako, kad jie jau baigė pirmos stadijos testus ir pereina į antrąją stadiją. Bent jau buvo pranešta, kad vakciną planuojama turėti anksčiausiai rugsėjo pabaigoje. Vieni sako, kad tai realu, kiti kad – ne. Tokie yra oficialūs pranešimai“, – aiškina V. Rachlevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi