Pasaulyje

2020.04.22 11:30

Jungtinės Karalystės Vyriausybei teks atsakyti į kritiką parlamente dėl karantino priemonių

Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.22 11:30

Didėjant kritikai Jungtinės Karalystės Vyriausybei dėl kovos su koronavirusu, šiandien jai teks atsiskaityti šalies parlamente.

Oficiali statistika skelbia, kad nuo koronaviruso infekcijos šalyje mirė daugiau nei 17 tūkst. žmonių. Tačiau į statistiką neįtraukti ne ligoninėse mirę žmonės, tad neabejojama, kad mirčių gerokai daugiau.

Žinios. Aštrios kritikos strėlės skrieja Jungtinei Karalystei: vyriausybei teks atsiskaityti šalies parlamente

Parlamentarų kritiką šiandien dar teks atlaiktyi COVID-19 užsikrėtusį premjerą Borisą Johnsoną pavaduojančiam Užsienio reikalų sekretoriui Dominicui Raabui. B. Johnsonas sveiksta po ligos ir telefonu jau kalbėjosi su Jungtinių Valstijų prezidentu.

„Išgyvenau pragarą. Nemaniau, kad išgyvensiu, – sako jau sveikstantis nuo koronaviruso pacientas. Jau pasveikęs, nesulaiko ašarų. – Pamatysiu savo šeimą. Rytoj pamatysiu savo šeimą.“

Praėjusią parą nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų Jungtinėje Karalystėje mirė daugiau nei 800 žmonių. Tačiau neabejojama, kad mirusiųjų gerokai daugiau. Nes skaičiuojami tik mirę ligoninėse. O trūkstant testų, ne visi ištiriami.

„Mirė trys žmonės, tai labai mus pritrenkė šiandien. Iki šiol tai didžiausias mirčių per vieną pamainą skaičius“, – teigia ligoninės slaugytojų vadovė Andrea Hamilton.

Medikai sako, kad vienas kelių dienų kūdikis greičiausiai jauniausias Škotijoje, kuriam nustatytas COVID-19. Kai kurios užsikrėtusios mamos izoliavosi nuo savo naujagimių.

„Jau atrodo, kad pavyksta suvaldyti situaciją, ir vėl viskas prasideda iš naujo. Kiekvienos dienos pradžioje, galvoji, kad šiandien bus geriau, o geresnė diena niekaip neateina“, – teigia A. Hamilton.

Ir eilės medikų norinčiųjų pasitikrinti. Londone jiems atidarytas specialus patikros punktas. Medikai skundžiasi, kad vis dar trūksta ne tik testų, bet ir apsaugos priemonių.

„Visi neįtikėtinai sunkiai dirbantys priekinėse linijose nusipelno tiurėti reikalingas priemones, kad galėtų saugiau atlikti savo darbą. Mes 24 valandas per parą dirbame, kad vis tai gautume“, – sako JK finansų sekretorius Rishi Sunak.

Nesulaukę apsaugos priemonių, kai kurie medikai sako patys jas nusipirkę. Vis stiprėjant kritikai, trečiadienį Vyriausybė, be vis dar sergančio premjero Boriso Johnsono, aiškinsis šalies parlamente.

Ir čia nebus per šimtmečius įprasto spektaklio. Del saugumo britų parlamentarai sėdi kas du metrus, arba per dviejų kardų ilgį vienas nuo kito. Tik 50 iš puspenkto šimto įleisti į salę, dar 120 galės klausimus Vyriausybei užduoti internetu.

Pirmą kartą per 700 metų technologijos užgoš puoselėjamas tradicijas. Tad opozicija sako, kad švilpimas Vyriausybei nebus toks garsus.