Pasaulyje

2020.04.22 07:06

Šaudynių Kanadoje aukų padaugėjo iki 23

BNS 2020.04.22 07:06

Kanados rytinėje Naujosios Škotijos provincijoje praėjusį savaitgalį policininku persirengusio užpuoliko surengtų šaudynių aukų padaugėjo iki 23, antradienį pranešė policija.

Aukų skaičius išsaugo aptikus lavonų sudegusiuose būstuose ir mašinose.

„Manome, kad yra iš viso 23 aukos, tarp jų 17 metų mergina. Kitos aukos yra suaugę vyrai ir moterys“, – rašoma Kanados karališkosios raitosios policijos (RCMP) išplatintame pranešime.

„Aptikome palaikų keliose gaisravietėse“, – nurodė policija ir pridūrė, kad įtariamasis padegė mažiausiai penkis gyvenamuosius namus ir pastatus, taip pat kelias transporto priemones.

Neaišku, ar į šį aukų skaičių įtrauktas užpuolikas, žuvęs per susišaudymą su policija. RCMP kol kas neatsakė į prašymą patikslinti informaciją.

Užpuolikas – 51 metų Gabrielis Wortmanas (Gabrielis Vortmanas) – žudynes pradėjo kaimiškoje Portapikės gyvenvietėje.

Po maždaug 14 valandų policija jį nušovė degalinėje Enfildo mieste šalia provincijos sostinės Halifakso, esančio maždaug už 100 km nuo Portapikės.

„Kai kurias aukas Gabrielis Wortmanas pažinojo ir pasirinko tikslingai, kiti žuvę žmonės įtariamajam buvo nepažįstami“, – rašoma RCMP pranešime.

Tarp aukų, kurių tapatybės nustatytos, yra jaunas tėvas, dukart vėžį įveikusį moteris, nėščia moteris, RCMP veteranas, slaugė, pradinės mokyklos mokytoja, kalėjimo prižiūrėtojai ir į pensiją išėjęs ugniagesys.

Pareigūnai patvirtino, kad G. Wortmanas vilkėjo tikrą policijos uniformą, bet mašina, kuria jis važiavo iš miesto į miestą, buvo tik panaši į RCMP patrulių automobilį.

Policija toliau ieško įkalčių 16 vietų Portapikėje, Ventverte, Deberte, Šubenakadyje, Milforde ir Enfilde.