Pasaulyje

2020.04.21 22:48

Sveikstantis Johnsonas telefonu kalbėjosi su Trumpu: aptarta ir pandemija, ir ekonomika

ELTA 2020.04.21 22:48

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pamažu sugrįžta prie darbų. Antradienį jis telefonu kalbėjosi su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Politikai aptarė tarptautinės bendruomenės veiksmų prieš COVID-19 protrūkį svarbą bei planus dėl prekybos po „Brexit“ susitarimo, pranešė Dauningo gatvė.

B. Johnsonas taip pat pirmą kartą po trijų savaičių pertraukos vėl dalyvaus kassavaitiniame priėmime ir kalbėsis su karaliene Elžbieta II.

Tačiau daugumą kitų premjero darbų ir toliau atlieka užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas. Jis vietoj B. Johnsono trečiadienį atsakys į premjerui Bendruomenių rūmuose užduodamus klausimus. B. Johnsonas kol kas oficialiai dar neina premjero pareigų, sakė jo atstovas.

55 metų COVID-19 susirgęs B. Johnsonas balandžio 5 d. buvo paguldytas į ligoninę, intensyvios terapijos skyriuje jis praleido tris naktis ir balandžio 12 d. buvo išrašytas iš ligoninės.

Pokalbio su D. Trumpu metu premjeras jam padėkojo už palaikymą ir linkėjimus ligos metu, pranešė Dauningo gatvė.

„Lyderiai sutarė dėl koordinuoto tarptautinės bendruomenės atsako į koronaviruso protrūkį svarbos, įtraukiant ir didžiojo septyneto šalių grupę, kuriai šiuo metu pirmininkauja JAV, – teigiama Dauningo gatvės pranešime. – Jie taip pat aptarė tolesnį JK ir JAV bendradarbiavimą, šioms kovojant su COVID-19.

„Lyderiai įsipareigojo ir toliau dirbti drauge, kad sustiprintų mūsų dvišalius santykius ir kuo greičiau suderėtų laisvosios prekybos susitarimą“, – skelbė B. Johnsono atstovai.