Pasaulyje

2020.04.21 19:49

Elžbietai II jau 94-eri: istoriniuose kadruose užfiksuota kasmetinė gimtadienio šventė

nuotraukų galerija

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta antradienį švenčia savo 94-ąjį gimtadienį, tačiau šiemet tradicinis saliutas buvo atšauktas dėl koronaviruso krizės. LRT.lt pateikia nuotraukų galeriją, kaip karalienė savo gimtadienį sutikdavo kasmet balandžio 21-ąją.

Pranešama, kad šiemet Elžbieta II gimtadienį paminėjo drauge su savo 98 metų sutuoktiniu princu Philipu Vindzoro pilyje, į vakarus nuo Londono.

Pagal savo amžių didelės rizikos grupei priklausanti pora laikosi Vyriausybės nurodymo izoliuotis ir išlaikyti socialinę distanciją pandemijos metu.

Kiti aukšto rango karališkosios šeimos nariai, kurie taip pat laikosi karantino po visą šalį išsibarsčiusiose rezidencijose, pasveikino Elžbietą II gimtadienio proga socialiniuose tinkluose.

Ilgiausiai pareigas einanti monarchė Britanijos istorijoje: karalienė Elžbieta II švenčia 94 gimtadienį

Bakingamo rūmai šeštadienį paskelbė, kad karalienė dėl koronaviruso krizės savo gimtadienio neminės tradiciniu saliutu.

„Jos Didenybė norėjo, kad nebūtų imamasi jokių ypatingų priemonių, kurios leistų surengti saliutus, nes nemano, kad tai būtų derama dabartinėmis aplinkybėmis“, – informavo rūmai.

Per Velykas karalienė per televiziją surengė retą kreipimąsi į tautą ir paragino bendrai reaguoti į viruso protrūkį.

Karalienė Elžbieta II gimė Londone 1926-ųjų balandžio 21-ąją. Sostą paveldėjo būdama 25-erių, po savo tėvo karaliaus George`o VI mirties. Nors britų monarchės tikrasis gimtadienis – balandį, jis šalyje švenčiamas birželio viduryje.

Nuotraukų galerijoje rasite, kaip karalienė Elžbieta II švęsdavo savo gimtadienius baladžio 21 d.

Karalienė yra ilgiausiai šias pareigas einanti monarchė Britanijos istorijoje. Jos valdomose žemėse gyvena apie 129 mln. žmonių.