Pasaulyje

2020.04.21 15:10

PSO siūlo Baltarusijai atšaukti renginius, informuoti žmones apie COVID-19

atnaujinta 16.34
ELTA, BNS 2020.04.21 15:10

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), remdamasi per misiją Baltarusijos surinktais duomenimis, antradienį paskelbė virtinę rekomendacijų Baltarusijos vyriausybei, kaip sustabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

„Baltarusijoje registruojamų infekcijos COVID-19 atvejų skaičius greitai auga, iki balandžio 20 dienos iš viso buvo užregistruoti 6 264 atvejai. Kadangi COVID-19 protrūkis Baltarusijoje pasiekė fazę, kai [liga] plinta tarp tarp šalies gyventojų, šaliai būtina imtis priemonių socialinės distancijos didinimui visuomenėje“, – sakoma PSO pranešime, kuris skelbiamas organizacijos interneto svetainėje.

Pasak PSO, socialinės distancijos didinimo priemonės ir toliau yra masinių renginių atšaukimas, įskaitant sporto, religinius ir kultūrinius renginius, žmonių, turėjusių kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, karantinavimas. Organizacija taip pat rekomenduoja pereiti prie nuotolinio mokymo mokyklose, universitetuose ir kitose mokymo įstaigose.

PSO rekomenduoja Baltarusijos Vyriausybei „tiksliai, skaidriai ir reguliariai“ informuoti visuomenę apie pavojų, taip pat informuoti, kaip reaguoti į esamą padėtį koronaviruso akivaizdoje, teikti rekomendacijas sveikatos klausimais.

Pasak organizacijos, Baltarusijos pareigūnai privalo įgyvendinti virtinę priemonių koronaviruso plitimui sulėtinti ir jo padariniams sušvelninti, toliau teikti socialinę paramą tiems, kuriems joms reikia.

PSO misija Baltarusijoje dirbo nuo balandžio 8 iki 11 dienos.

Balandžio 20 dienos duomenimis, šalyje nuo koronaviruso mirė 51 žmogus, iš viso testais patvirtinti 6 264 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Lukašenka gina savo sprendimą

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė priėmęs „atsakingą sprendimą“ atnaujinti po atostogų pamokas mokyklose, remdamasis su koronaviruso plitimu susijusios padėties šalyje analize.

Jis tai pranešė antradienį, lankydamasis Bobruisko įmonėje „Slavianka“, pradėjusioje gaminti individualios apsaugos priemones.

Švietimo ministerijos duomenimis, pirmadienį, pirmąją mokslo dieną po atostogų, į šalies mokyklas atėjo tik 30-40 procentų vaikų. Kitų moksleivių tėvai, atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją, parašė mokyklų administracijai prašymus organizuoti vaikams nuotolinį mokymą.

„Reikia pamažu per savaitę įsijungti į šį procesą, – teigė A. Lukašenka, kurio žodžius cituoja valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“. – Aš atvirai ir tiesiai pasakiau, kad kategoriškai esu prieš atostogų pratęsimą“.

Reaguodamas į Baltarusijos piliečių kritiką, kad prezidentas, susiklosčius įtemptai situacijai, perkelia atsakomybę moksleivių tėvams, A. Lukašenka tvirtino, kad šiaip ar taip atsakyti turės jis.

„Aš stebiu žmonių reakciją, žmonės skirtingi. Na, visiškas absurdas. Ar aš perkelsiu atsakomybę, ar neperkelsiu, juk jūs vis tiek reikalausite, kad atsakyčiau aš. Taip jau susiklostė mūsų šalyje“, – sakė Baltarusijos vadovas.

Anot A. Lukašenkos, daug kalbama apie jo sprendimų sąsajas su šiais metais įvyksiančiais prezidento rinkimais. „Nereikia bėgti pirma arklių. Aš esu prezidentas, kol kas aš už tai atsakau“, – teigė jis.

Balandžio 20 d. duomenimis, Baltarusijoje buvo 6 264 koronavirusu užsikrėtę žmonės, 51 infekuotasis mirė. Baltarusijoje karantinas nepaskelbtas, šalyje ruošiamasi paradui Pergalės dienos proga. Be to, ne vėliau kaip šių metų rugpjūčio 30 d. turi būti surengti prezidento rinkimai. Balandžio 20 d. darbą atnaujino mokyklos.

Pasak Baltarusijos sveikatos apsaugos ministro Vladimiro Karaniko, sergamumo pikas šalyje bus pasiektas balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje.

Balandžio 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija patarė Baltarusijai ruoštis blogiausiems su koronaviruso plitimu susijusios padėties raidos scenarijams, rekomendavo imtis papildomų fizinio atsiribojimo priemonių ir uždrausti masinius renginius.