Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.21 11:33

Praha pervadino aikštę Nemcovo vardu, bet Rusijos ambasada pakeitė adresą

Kaip pranešama, Rusijos ambasada Čekijos Respublikoje pakeitė savo oficialų adresą Prahoje, kai aikštė, kur yra diplomatinė atstovybė, buvo pervadinta nužudyto rusų opozicionieriaus Boriso Nemcovo vardu.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

Ambasada atkreipė dėmesį į šią naujieną pranešusią čekų žiniasklaidą ir nurodė, kad paprasčiausiai perėjo prie vieno pašto adreso naudojimo, užuot naudojus du, kaip atstovybė darė ilgą laiką iki šiol.

Šis žingsnis žengtas po diplomatinių nesutarimų tarp valstybių dėl Antrojo pasaulinio karo paminklų ir kitų Šaltojo karo liekanų.

Prieš du mėnesius Prahos valdžia pervadino aikštę, kur yra įsikūręs didelis Rusijos ambasados kompleksas, Boriso Nemcovo vardu.

Buvęs Rusijos vicepremjeras B. Nemcovas 2015 m. buvo nušautas greta Kremliaus sienų. Jis viešai kritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Naujienų portalas „Aktualne.cz“ ir kita čekų žiniasklaida balandžio 17-ąją pranešė, jog ambasada formaliai pakeitė savo administracinį adresą iš Nemcovo aikštės į gatvės pavadinimą, kuri yra už kelių šimtų metrų ir kur stovi atstovybės konsulinis pastatas.

Balandžio 18-ąją ambasada feisbuke patalpino pranešimą, kuriame neigė pakeitusi adresą ir pareiškė, kad Čekijos pareigūnai bando pažeminti rusų diplomatinę atstovybę.

„Mus stebina faktas, kad Čekijos Užsienio reikalų ministerija (URM) greitai paviešino šio pranešimo turinį, nors jis buvo visiškai techninio pobūdžio. Tai sudaro įspūdį, kad ji (ministerija) specialiai bando suteikti tam politinių atspalvių“, – rašoma Rusijos ambasados pareiškime.

Čekijos URM šio sprendimo nesureikšmina.

Rusija ir Čekijos Respublika susivaidijo ir dėl sovietų laikų karo vado paminklo, kurį Prahos vadovai neseniai nurodė pašalinti.

Rusijos URM protestavo prieš sprendimą nukelti paminklą sovietų maršalui Ivanui Konevai. Rusijos prokurorai nurodė pradėsiantys kriminalinius tyrimus dėl šio sprendimo.

Rusijoje daug kas I. Konevą laiko didvyriu, bet čekams jis yra sovietmečio represijų simbolis.

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas atkartojo Rusijos išreikštą nepasitenkinimą ir paminklo pašalinimą pavadino „nepaprastosios padėties šalyje išnaudojimu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi