Pasaulyje

2020.04.21 10:22

Saudo Arabijoje pernai įvykdytas rekordinis mirties bausmių skaičius

ELTA2020.04.21 10:22

Saudo Arabijoje 2019 metais įvykdytas rekordinis šiai šaliai mirties bausmių skaičius. Pernai šalyje egzekucijos įvykdytos 184 žmonėms, nepaisant fakto, kad visame pasaulyje mažėja įvykdomų mirties bausmių skaičius, nurodė tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“, skelbia BBC.

Saudo Arabijoje egzekucijos pernai sulaukė 178 vyrai ir šešios moterys. Didžioji dalis jų buvo nuteisti už su narkotikais susijusius nusikaltimus ir žmogžudystes, tačiau organizacija įspėja, kad šalyje vis dažniau mirties bausmės naudojamos kaip politinis ginklas prieš disidentus iš šiitų musulmonų mažumos.

2018 metais šalyje mirties bausmė buvo įvykdyta 149 asmenims.

Irake praėjusiais metais taip pat įvykdyta beveik dvigubai daugiau egzekucijų nei metais anksčiau. Čia pernai įvykdyta 100 mirties bausmių.

Vis dėlto didžiausia mirties bausmių vykdytoja laikoma Kinija, tačiau duomenys apie mirties bausmes Kinijoje neįtrauktos į „Amnesty International“ ataskaitą, nes Kinija laiko šiuos duomenis valstybine paslaptimi. Manoma, kad šalyje kasmet įvykdoma tūkstančiai egzekucijų.

Organizacija pažymi, kad keliose kitose šalyse, įskaitant Iraną, Pietų Korėją ir Vietnamą, slepiamas tikrasis įvykdomų mirties bausmių mastas. Šios šalys riboja prieigą prie tokio pobūdžio informacijos, todėl tikrasis pasaulyje įvykdytų mirties bausmių skaičius pasaulyje gali būti gerokai didesnis.

Kaip nurodoma, pasauliniu mastu jau ketvirtus metus iš eilės mažėja patvirtintų įvykdytų egzekucijų skaičius. Pernai pasaulyje įvykdytos 657 mirties bausmės, o tai 5 proc. mažiau nei 2018 metais. Visos šios bausmės įvykdytos vos 20 pasaulio šalių.

Mažėjimas daugiausiai siejamas su mažėjančiu įvykdomų mirties bausmių skaičiumi šalyse kaip Egiptas, Japonija ir Singapūras, kurios yra tvirtos mirties bausmių šalininkės.

Be kita ko, pirmą kartą nuo 2010 metų Afganistane nebuvo įvykdyta nė viena mirties bausmė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt