Pasaulyje

2020.04.20 18:37

Brazilijoje – tiksinti koronaviruso bomba, tačiau Bolsonaro laikosi savo įsitikinimo: tai tik lengvas gripas

Brazilijoje užsikrėtusiųjų nuo koronaviruso skaičius auga, o dalis politikų nerimauja dėl pačių skurdžiausių šalies gyventojų. Nepaisant to, kai kurie gyventojai nori, kad karantinas būtų panaikintas, juos palaiko ir prezidentas Jairas Bolsonaras, kuris pandemiją vadina lengvu gripu, o jo viešus pasisakymus socialiniai tinklai blokuoja dėl dezinformacijos.

Rio de Žaneiro favela - taip vadinami Brazilijos lūšnynai, kuriuose gyvena apie 35 procentus gyventojų didžiuosiuose miestuose. Vien Rio apie pusantro milijono žmonių gyvena sunkiomis sąlygomis. Tai labai tankiai apgyvendintos vietos, kuriose labai geros sąlygos virusui plisti. Gyventojai patys pradėjo rūpintis dezinfekcija.

„Viską dėvime kaip reikalauja įstatymai - pirštines, batus, kaukes. Turime judėti pirmyn, nes lūšnynai negali laukti, kol Vyriausybė pradės ką nors daryti, kai daugybė žmonių čia mirs. Taigi pradėjome imtis prevencinių priemonių patys“, – sako vietos gidas Tiago.

Brazilijoje užsikrėtusiųjų apie keturiasdešimt tūkstančių, tačiau realus skaičius spėjama daug didesnis, nes šalyje atlikta mažai testų. Daugiau, nei kas antras testas teigiamas. Griežtas karantino sąlygas įvedė gubernatoriai, tarp kurių vienas sergantis Covid-19.

Jų argumentas paprastas - jau dabar sveikatos apsaugos sistemai yra per sunku.

„Tiek privačios, tiek valstybinėse ligoninės intensyviosios terapijos skyriai ir priimamieji kasdien sulaukia vis daugiau pacientų. Kai kurios valstybinės ligoninės jau pasiekė savo galimybių ribą“, – tvirtina San Paulo gubernatorius.

Vienas žmogus šalyje nemano, kad Covid-19 yra rimta problema ir netgi pavadino tai lengvu gripu.

Tas žmogus – šalies prezidentas Jairas Bolsonaras.

Jis prieš kelias dienas atleido sveikatos apsaugos ministrą, nes šis nesutiko švelninti karantino sąlygų, norint gaivinti ekonomiką.

„Staiga atleidi žmogų, kuris atsakingas už viską, ir paskiri naują žmogų. Neįsivaizduojame kokie bus to padariniai“, – kalba vietos verslininkas.

Prezidento J. Bolsonaro gerbėjai kartu su juo surengė protestą prie kariuomenės būstinės sostinėje, kur reikalavo jos įsikišimo. Čia atvykęs prezidentas dar kartą pakartojo raginimus atšaukti karantiną.

„Visi Brazilijoje turi suprasti, kad jie priklausomi nuo žmonių valios. Esu įsitikinęs, kad vieną dieną visi prisieksime atiduoti savo gyvybes už mūsų šalį ir padarysime viską ką galime, jog pakeistume šalies likimą. Užtenka senosios politikos“, – minioje savo argumentus dėstė prezidentas.

San Paulo gubernatorius tikino, kad šalyje plinta baisesnis - „Bolsonaro virusas“ - tai populiarėjanti prezidento idėja, kad reikia panaikinti karantiną.

Nemažai brazilų sutinka su prezidentu.

Čia Rio de Žaneire taip reiškiamas palaikymas jo idėjoms.

Jairas Bolsonaras tikina, kad yra pasirengęs prisiimti atsakomybę už tokį sprendimą, nes šalies gyventojams reikia valgyti.

Žinios. Per naktį rasta, kuo pakeisti darbuotojus „Klaipėdos hospise“, tačiau įstaiga deramai funkcionuoti negali