Pasaulyje

2020.04.20 18:17

Lenkijoje sulaikytas libanietis, įtariamas atakų planavimu

BNS 2020.04.20 18:17

Lenkijos specialiosios tarnybos pirmadienį pranešė, kad sulaikė Libano pilietį, įtariamą ryšiais su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) ir atakų šalyje planavimu.

Vyras, kurio vardas neskelbiamas, buvo sulaikytas balandžio 16 dieną, pripažinus jį „realia grėsme Lenkijos vidaus saugumui ir mūsų šalies piliečiams“, – sakė specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas.

Įtariamasis „planavo sukurti Lenkijoje ir kitur Europos Sąjungoje tinklą, kuris vykdytų teroro atakas Vakarų Europos šalyse“, – sakoma S. Zaryno pareiškime.

Įtariamasis buvo „šeimos ryšiais susijęs su teroristais, priklausančiais... „Islamo valstybei“ ir žuvusiais kovoje su koalicijos pajėgomis Sirijoje ir Irake“, – priduriama pareiškime.

Atrodo, kad minimas vyras būdamas Lenkijoje internetu dažnai bendraudavo su IS nariais ir kitais su šia grupe susijusiais asmenimis Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Šis asmuo dabar yra sulaikytų užsieniečių centre Lenkijos rytuose. Jis taip pat įtariamas tuo, kad teikė finansinę paramą IS nariams Sirijoje.