Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.14 11:11

V. Putinas pasiūlė sprendimą dėl Ukrainos skolų

ELTA 2015.10.14 11:11

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė šalies Finansų ministerijai pratęsti derybas su Ukraina ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareigūnais. Jis paragino siūlyti, kad fondas suteiktų šaliai 3 mlrd. JAV dolerių (2,63 mlrd. eurų) vertės paskolą, kurios lėšomis būtų išmokėtas įsiskolinimas Rusijai.

Rusijos lyderis pridūrė, kad jo šalis jau seniai turi teisę anksčiau laiko reikalauti skolos išmokos, tačiau ja nepasinaudojo nenorėdama bloginti ir taip sudėtingos Ukrainos ekonominės situacijos.

„Kodėl TVF nenori suteikti Ukrainai papildomų 3 mlrd. JAV dolerių, kad ši galėtų išsimokėti, kam keisti savo nuostatas konkrečiai šaliai ir taip iš esmės naikinti pačią TVF funkcionavimo sistemą?“ – klausia V. Putinas.

Anot Rusijos finansų ministro Antono Siluanovo, įvykusiame susitikime su kolega iš Ukrainos Maskva dar kartą patvirtino savo pozicijas – Kijevo skola negali būti laikoma komercine. Jis taip pat pastebėjo, kad Rusijos finansų ministerija jau rengia planą ir ruošiasi galimam Ukrainos nemokumui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi