Pasaulyje

2020.04.20 14:59

Jungtinės Tautos: per pandemiją pabėgėlės moterys susiduria su didesne smurto grėsme

BNS 2020.04.20 14:59

Pabėgėlės moterys ir merginos per koronaviruso krizę susiduria su didesne smurto lyties pagrindu grėsme, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra (UNHCR).  

Pasak UNHCR, jos gali būti priverstos užsiimti prostitucija, kad išgyventų, arba ištekėti būdamos nepilnametės.

Karantino priemonės, įvestos koronaviruso plitimui sustabdyti, suvaržė judėjimą ir privertė sustabdyti paslaugų teikimą.

„Turime skubiai skirti dėmesio pabėgėlių, perkeltųjų ir pilietybės neturinčių moterų bei mergaičių apsaugai šios pandemijos metu“, – sakė JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro pavaduotoja apsaugos klausimais Gillian Triggs.

„Jos yra tarp asmenų, kuriems kyla didžiausia grėsmė. Negalima palikti atvertų durų smurtautojams ir neužtikrinti pagalbos išnaudojimą ir smurtą patiriančioms moterims“, – sakė ji.

Pasak G. Triggs, perkeltosios moterys galiausiai gali likti izoliuotos kartu su savo skriaudikais, o kitos, netekusios pragyvenimo šaltinių, „gali būti priverstos užsiimti prostitucija, kad išgyventų, arba savo šeimų priverstos ištekėti būdamos nepilnametės“.

Daugelyje šalių reaguojant į koronaviruso pandemiją įvesti suvaržymai apsunkino prieigą prie paramos paslaugų, pažymi UNHCR ir priduria, kad buvo laikinai uždarytos kai kurios saugų prieglobstį teikiančios įstaigos.

Siekdama pagelbėti, UNHCR dalija išmokas grynaisiais pinigais moterims, kurioms kyla grėsmė susidurti su smurtu lyties pagrindu.

G. Triggs sakė, jog vyriausybės turi užtikrinti, kad savo kovos su COVID-19 strategijose atsižvelgs į „augančią smurto grėsmę“ moterims, kurios buvo priverstos palikti savo namus.

Viena priemonių galėtų būti paslaugų lyties pagrindu smurtą patyrusioms moterims priskyrimas būtinosioms paslaugoms, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas jų teikimas.