Pasaulyje

2020.04.20 14:42

Koronavirusas keičia italų požiūrį: anot apklausos, Kiniją laiko svarbesne partnere nei JAV

LRT.lt 2020.04.20 14:42

Su koronavirusu toliau besigrumiančios Italijos gyventojų požiūris į tarptautinę politiką keičiasi. Sulaukusi medicininių reikmenų ir specialistų siuntos iš Kinijos bei patyrusi Pekino propagandines kampanijas, ši ES narė vis palankiau žvelgia į komunistinę Kiniją.

Italijos tyrimų kompanijos „SWG“ atlikta apklausa parodė, kad vis daugiau šalies gyventojų teigiamai žvelgia į Pekiną.

Uždavus klausimą, „Į ką už Europos ribų Italija turėtų žvelgti siekiant vystyti tarptautinius aljansus?“, 36 proc. apklaustųjų paminėjo Kiniją. Tuo tarpu tradicinė Italijos sąjungininkė nuo Antrojo pasaulinio karo – JAV – liko antroje vietoje su 30 proc. atsakymų, rašo „Formiche.net“.

Paklausus, kurią valstybę kovo mėnesį žmonės laiko Italijos drauge ir sąjungininke, 52 proc. pasirinko Kiniją. Tai net 42 proc. daugiau nei 2020 m. sausį. Antroje draugiškų valstybių sąrašo vietoje atsidūrė Rusija (32 proc.), kuri taip pat siuntė medicininę įrangą į Italiją; trečioje vietoje – JAV (17 proc.) – tai 12 proc. žemesnis amerikiečių vertinimas nei 2019 m., pažymi „SWG“

Italijos gyventojai taip pat mažiau pasitiki ES institucijomis. „SWG“ duomenimis, palyginus su 2019 m. rugsėju, pasitikėjimas Europos Sąjunga sumažėjo nuo 42 iki 27 proc., Europos Komisija – nuo 41 proc. iki 24 proc., Europos centriniu banku – nuo 43 proc. iki 25 procentų.

Italijos žiniasklaida nušvietė Kinijos pagalbos krovinius, ant kurių puikavosi draugystę liudijantys lipdukai.

„Šie klausimai susiję su komunikacija, todėl yra emocinės prigimties ir gana tipiški viešajai nuomonei. Turint omeny Kinijos pademonstruotą glaudesnį santykį nuo Italijos krizės pradžios, mes iš karto pamiršome, iš kur atkeliavo virusas“, – „Formiche.net“ sakė Amerikos studijų centro Romoje direktorė Carlotta Ventura.

„SWG“ tyrime, vykdytame balandžio 1–3 dienomis, buvo apklausta 800 žmonių.