Pasaulyje

2020.04.20 13:10

LRT trumpai. Svarbiausi praėjusios savaitės COVID-19 įvykiai pasaulyje

LRT.lt2020.04.20 13:10

Pasauliui toliau kovojant su koronaviruso pandemija, LRT.lt apžvelgia, kas svarbiausio nutiko per praėjusią savaitę.

Svarbiausius kiekvienos dienos įvykius, susijusius su COVID-19, galite sekti #COVID-19TRUMPAI.

– Užsikrėtimo koronavirusu atvejų pasaulyje skaičius perkopė 2 milijonus. Pirmadienio ryto duomenimis, šis skaičius jau siekia 2,4 milijonus.

– Šalys ima švelninti karantino sąlygas ir leidžia žmonėms po truputį grįžti į darbus, nepaisant tebevykstančios koronaviruso krizės. Vis dėlto kai kurios valstybės atsargios ir tikina, kad atleisti vadeles vis dar per anksti.

Taip pat skaitykite

– Lietuvos ambasadorius Austrijoje Donatas Kušlys papasakojo, kokia situacija Austrijoje po to, kai nuo antradienio duris atvėrė mažos krautuvės bei prekybos centrai, prekiaujantys sodo reikmėmis ir statybinėmis medžiagomis.

Taip pat skaitykite

– Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nurodė įšaldyti finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), apkaltinęs ją politizavimu. Šis sprendimas sulaukė virtinės valstybių pasmerkimo.

Taip pat skaitykite

– Pranešta, kad buvęs D. Trumpo advokatas Michaelas Cohenas dėl COVID-19 bus anksčiau laiko paleistas iš kalėjimo.

Taip pat skaitykite

– Buvo pasiektas didžiausių naftos gamintojų susitarimas mažinti naftos gavybą siekiant paskatinti kainas, kurias nusmukdė koronaviruso sukelta krizė bei tarp Rusijos ir Saudo Arabijos kilęs kainų karas.

Taip pat skaitykite

– Praėjusią savaitę toliau buvo keliami klausimai dėl Kinijos pateikiamos statistikos apie šalyje COVID-19 užsikrėtusių ir mirusių žmonių skaičių. Įtarimų užsienio valstybėms kyla dėl pernelyg mažų skaičių. Abejones sustiprino ir naujienų agentūros AP atliktas tyrimas, kuris parodė, kad Kinijos pareigūnai viešai apie naujo viruso atsiradimą paskelbė tik praėjus šešioms dienoms po to, kai patys apie jį sužinojo. Per tą kritinį laiką virusas spėjo išplisti.

Taip pat skaitykite

– Keliami klausimai ne tik dėl Kinijos, bet ir Baltarusijos veiksmų koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Anot politologo, Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos kontroversišką retoriką apie koronavirusą reikėtų sieti su trapia šalies ekonomine situacija.

Taip pat skaitykite

– Atsižvelgdama į koronaviruso krizę, Europos Komisija (EK) peržiūri savo 2020 m. darbų programą ir į šoną atideda „mažiau svarbias“ iniciatyvas. Be to, EK parengė rekomendacijų Europos Sąjungos (ES) šalims, kaip išeiti iš suvaržymų režimo, įvesto dėl naujojo koronaviruso epidemijos.

Taip pat skaitykite

– Pietų Korėjos valdančioji liberali partija iškovojo tvirtą pergalę parlamento rinkimuose, nepaisant to, kad šalyje koronavirusas susargdino tūkstančius žmonių ir privertė balsavimo vietose taikyti griežtas socialinio atstumo taisykles.

Taip pat skaitykite

– Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidėjo kasmet gegužės 9-ąją rengiamą karinį paradą, kuriuo Rusija mini Sovietų Sąjungos indėlį Antrajame pasauliniame kare nugalint nacistinę Vokietiją. Paradas rengiamas minint 75-ąsias karo pabaigos tik Vakarų Europoje metines, nes Rytų Europos valstybėms tai atnešė sovietų okupaciją. Paradas šiemet atidėtas dėl koronaviruso keliamo pavojaus. Vakarų valstybės pergalę prieš nacistinę Vokietiją mini gegužės 8-ąją.

Taip pat skaitykite

– Naujosios Zelandijos Vyriausybė, solidarizuodamasi su visuomene, 20 procentų sumažino savo darbo užmokestį už artimiausią pusmetį.

Taip pat skaitykite

– Didelėje Europos dalyje šį savaitgalį stačiatikių dvasininkai Velykų mišias laikė tuščiose bažnyčiose dėl įvestų karantino priemonių.

Taip pat skaitykite

– Turkijoje dėl koronaviruso į laisvę anksčiau laiko bus paleisti tūkstančiai kalinių.

Taip pat skaitykite

– Graikija šį mėnesį pradeda pagyvenusių ir ligotų prieglobsčio prašytojų perkėlimą iš perpildytų pabėgėlių stovyklų šalies salose, kad apsaugotų juos nuo koronaviruso.

Taip pat skaitykite

– PSO įspėjo, kad daugiau kaip 117 mln. vaikų gali likti nepaskiepyti nuo tymų, šalims dėl koronaviruso protrūkio sustabdžius imunoprofilaktikos ir kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

Taip pat skaitykite

– Zoologijos soduose kyla galima krizė dėl koronaviruso pandemijos. Kai kurie vadovai svarsto blogiausius scenarijus – kai kuriuos gyvūnus gali tekti sumaitinti kitiems.

Taip pat skaitykite

– Praėjusią savaitę sukako metai, kai didžiulis gaisras apniokojo Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, tačiau restauravimo darbai atidėti dėl koronaviruso.

Taip pat skaitykite