Pasaulyje

2020.04.20 09:57

Prancūzijoje vėl leidžiama lankyti artimuosius senelių ir slaugos namuose

ELTA 2020.04.20 09:57

Prancūzijai švelninant ribojimus, paskelbtus kovoje su koronavirusu, nuo pirmadienio vėl leidžiama lankyti artimuosius senelių ir slaugos namuose. Apie tai sekmadienio vakarą spaudos konferencijoje pranešė sveikatos ministras Olivier`as Véranas.

Vienas asmuo tuo pat metu galės sulaukti ne daugiau kaip dviejų lankytojų. Ir toliau bus draudžiamas fizinis kontaktas. Draudimas lankyti artimuosius senelių ar slaugos namuose galiojo nuo kovo vidurio.

Koronakrizės padėtis praėjusiomis savaitėmis ypač paaštrėjo Prancūzijos senelių ir slaugos namuose. 45 proc. šių įstaigų nustatytas bent vienas koronaviruso atvejis, sakė ministras. Vien tik praėjusią savaitę šiose įstaigose atlikta 50 000 testų.

Prancūzijoje nuo kovo vidurio galioja griežti judėjimo ribojimai. Jie pratęsti iki gegužės 11 dienos. Po to palaipsniui planuojama atidaryti mokyklas ir vaikų darželius. Aukštosios mokyklos liks uždarytos mažiausiai iki vasaros. Taip pat kol kas nedirbs restoranai, kavinės ir viešbučiai.

„Mūsų gyvenimas nuo gegužės 11-osios nebus toks, koks buvo anksčiau“, – sakė premjeras Édouard`as Philippe`as.

Sveikatos krizė, anot jo, tęsiasi. Prancūzai negalės „iš karto“ grįžti prie įprasto gyvenimo. Prancūzijoje Covid-19 iki šiol pražudė daugiau kaip 19 700 žmonių.

Senjorams ar chroniškiems ligoniams, kurie laikomi mažiau atspariais virusui, pasak prezidento Emmanuelio Macrono, po kovo 11-osios nebus taikomos išimtys dėl ribojimų švelninimo. Jis norįs išvengti tam tikrų piliečių grupių diskriminacijos, sakė prezidentas penktadienį.

Tačiau jis apeliavo į „individualią žmonių atsakomybę“. Prieš tai kilo spėlionių, ar rizikos grupių gyventojams nereikėtų ilgiau likti namuose.