Pasaulyje

2020.04.20 08:28

ES ir Jungtinės Karalystės derybininkai tęsia derybas po „Brexito“ vaizdo konferencijų būdu

ELTA 2020.04.20 08:28

Praėjus 11 savaičių po „Brexito“, Jungtinės Karalystės (JK) ir ES derybininkai tikisi pažangos derybose dėl tolesnių prekybinių santykių.

Pirmasis iš trijų vaizdo konferencijų būdu vykdomų derybų etapų, kurių kiekvienas truks savaitę, prasideda pirmadienį. Kitus derybų etapus planuojama surengti gegužės viduryje ir birželio pradžioje.

JK iš Europos Sąjungos pasitraukė sausio 31 d. Iki metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, kurio metu kasdienis gyvenimas iš esmės nesikeičia.

JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES taisyklių ir moka įmokas į ES biudžetą. Vis dėlto, jei susitarimo dėl tolesnių prekybinių santykių nepavyks pasiekti, JK ir ES laukia vadinamasis kietasis „Brexitas“, kuris sukeltų daugybę neigiamų padarinių ekonomikai.

Kovo pradžioje vykusiose derybose abi pusės skelbė nesutinkančios viena su kita.

Vėliau ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier paskelbė užsikrėtęs koronavirusu, o jo kolega, britų derybininkas Davidas Frostas buvo priverstas saviizoliuotis.

Nuo tada dėl galimo susitarimo vyko tik ekspertų diskusijos. Reali ir apčiuopiama pažanga esą turėtų būti padaryta iki birželio, praeitą savaitę teigė britų ir ES atstovai.