Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.17 17:52

Macronas ir Putinas aptarė galimybę surengti JT Saugumo Tarybos vaizdo konferenciją

BNS, LRT.lt 2020.04.17 17:52

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas aptarė galimybę surengti virtualų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos viršūnių susitikimą, pasauliui grumiantis su koronaviruso pandemija, penktadienį pranešė Kremlius.

V. Putinas kelis kartus yra siūlęs Jungtinės Karalystės, Kinijos, Prancūzijos, Rusijos ir JAV lyderiams aptarti pandemiją, kuri visame pasaulyje pareikalavo per 145 000 gyvybių.

Kalbėdamiesi telefonu V. Putinas ir E. Macronas „aptarė galimybę surengti JT Saugumo Tarybos penkių nuolatinių narių darbo susitikimą vaizdo konferencijos forma“, sakoma Kremliaus pranešime.

Jame priduriama, kad E. Macronas padėkojo už Rusijos pagalbą sugrąžinant Prancūzijos piliečius namo pandemijos metu ir užtikrinant medicinos priemonių transportavimą Rusijos teritorijoje.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas praėjusią savaitę paragino Saugumo Tarybą paremti kovos su koronavirusu pastangas ir pavadino tai „kartos kova“.

Kiek anksčiau Prancūzijos prezidentas pranešė, kad turi dalies pasaulio lyderių paramą iniciatyvai sukurti „pasaulinę taiką“ koronaviruso infekcijos pandemijos metu. Tokiu būdu E. Macronas bando įvesti daugiau sutarimo Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir ši geopolitinė iniciatyva gali suveikti, teigia LRT.lt kalbinti ekspertai.

Kalbėdamas su Prancūzijos radiju RFI, E. Macronas nurodė, kad jam pavyko užtikrinti kelių iš 5 nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) narių palaikymą šiai idėjai: tam esą pritarė JAV, Kinija ir Jungtinė Karalystė.

Jis išreiškė viltį, kad šią iniciatyvą palaikyti jam pavyks palenkti ir Rusijos prezidentą V. Putiną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi