Pasaulyje

2020.04.17 16:45

Šimtai žmonių Vokietijos pabėgėlių centre yra užsikrėtę COVID-19 – gali kilti katastrofa

euobserver, LRT.lt 2020.04.17 16:45

Beveik pusei iš maždaug 600 pabėgėlių, gyvenančių Ellwangeno stovykloje, buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19. Tačiau šie žmonės yra priversti toliau dalintis patalpomis su kitais.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „EUobserver“ originalus kūrinys.

„EUobserver“ buvo pirmasis apie tai pranešęs leidinys, kai anonimiškai kalbėjęs gyventojas nupiešė apytikrį vaizdą, kas vyksta Ellwangeno stovykloje Badeno-Viurtembergo žemėje pietų Vokietijoje.

„Dėl (susidarančių) minių visi bijo ką nors valgyti ir mes nežinome, kas yra užsikrėtę koronavirusu, o kas ne“, – savaitgalį atsiųstame el. laiške sakė gyventojas, neatskleidęs savo vardo.

Apie 250 gyventojų yra užsikrėtę, tai didžiulis šuolis nuo vos 7-ių infekuotuojų praėjusią savaitę, manoma, kad infekcijų skaičius augs.

Ostalbkreiso apskrities, kur yra Ellwangenas, pareigūnai pranešė, kad galų gale ištirs visus, „kad nustatytų, kurie asmenys taip pat užsikrėtė“.

Visa stovykla yra izoliuota nuo balandžio, policija saugo įėjimus į ją ir užtikrina, kad niekas neišvyks ir neatvyks.

Badeno-Viurtembergo pabėgėlių tarybos vadovas Seanas McGinley sakė, kad tai, kaip pareigūnai tvarkosi su Ellwangeno stovykla, sukels katastrofą.

„Jie mato šiuos žmones kaip kažkokią grėsmę ir pavojų. Jiems atrodo priimtina strategija pastatyti policiją lauke ir užtikrinti, kad niekas neįeis ir neišeis“, – „EUobserver“ sakė S. McGinley.

Jis nurodė, kad pabėgėlių taryba pareikalavo evakuoti stovyklą dar prieš 3 savaites, bet pareigūnai tai ignoravo.

„(Užsikrėtę) apie pusė žmonių, esančių ten, iš beveik 600“, – sakė jis paklaustas apie užsikrėtimo mastą.

Remiantis Vokietijos žiniasklaidos duomenimis, Ellwangene yra 587 gyventojai, iš kurių apie pusė – vyrai. Likę yra šeimos ir vienos keliavusios moterys, atvykusios iš tokių šalių kaip Nigerija, Irakas, Sirija ir Turkija.

Stovykla veikia ir kaip bendruomenės erdvė bei rezidencija žmonėms, atvykusiems į Vokietiją ir siekiantiems tarptautinio prieglobsčio. Tai reiškia, kad jie dalinasi tualetais, dušais ir kambariais. Žmonėms neleidžiama gaminti savo maisto, jie turi valgyti valgykloje.

„Jiems neleidžiama nė užsivirti virdulio ir pasidaryti kavos savo kambariuose“, – sakė S. McGinley.

Visa įstaiga buvo izoliuota balandžio 5-ąją po to, kai 32-ejų vyrui iš Ganos buvo nustatytas užsikrėtimas.

Infekuotųjų skaičius nuo tada tik augo, į vietą buvo atsiųsta policija, turinti užtikrinti izoliavimą. Vienintelė bevielio interneto (Wi-Fi) stotis stovykloje neseniai taip pat buvo išjungta, tad visi gyventojai yra beveik visiškoje nežinioje.

S. McGinley nurodė, kad pareigūnai išnuomojo patalpas, kur gali būti karantinuota apie 30 žmonių, bet dėl jų dydžio, patalpos yra beveik bevertės.

„Tai netaps sprendimu, kai turi 250 užsikrėtusių žmonių“, – pabrėžė jis.

Panašios istorijos apie izoliavimą plintant užsikrėtimui koronavirusu skamba ir kitur Vokietijoje. Pavyzdžiui, Halberstadto pabėgėlių centre Saksonijoje-Anhalte yra izoliuota nuo kovo 27-osios. Apie 100 iš maždaug 800 centro gyventojų surengė bado streiką protestuodami dėl protrūkio, higienos trūkumo ir nepakankamos erdvės, kad būtų galima užtikrinti tinkamą atstumo laikymąsi.