Pasaulyje

2020.04.17 12:22

Lukašenka nurodė „lėtai ir ramiai“ atnaujinti Baltarusijos mokyklų darbą

BNS, LRT.lt2020.04.17 12:22

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka penktadienį nurodė nuo kitos savaitės „lėtai ir ramiai“ atnaujinti ugdymo procesą šalies mokyklose.

„Reikia gerai rūpintis žmonėmis, o kalbant apie švietimą, mokyklas ir panašius dalykus – reikia pradėti mokytis. Tačiau lėtai, ramiai“, – sakė A. Lukašenka per darbo išvyką į Gardino sritį. Prezidentą citavo naujienų agentūra „BelTA“.

A. Lukašenka ilgai menkino ir neigė infekcijos grėsmę, nors pastaruoju metu šalis ėmė prašyti Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų paramos kovai su infekcijos pandemija.

„Kaime nėra problemų... Na, ir reikia juk suprasti, kad mes vaikus maitiname, ir visi dalyvauja sėjoje – [tai] kur vaikus padėsi. Ir problemų ten [kaimiškose vietovėse] nėra. Ūmios kvėpavimo takų virusinės infekcijos jau baigėsi“, – kalbėjo prezidentas. Anksčiau jis atsisakė šalyje įvesti karantiną, motyvuodamas sprendimą tuo, kad esą tada žmonėms ims stigti maisto.

Baltarusijoje, oficialiais Minsko duomenimis, yra užfiksuota virš 4,2 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu, infekcija nusinešė 40 žmonių gyvybes. Tačiau Baltarusijoje apsilankiusi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) misija nustatė, kad infekcijos plitimas šalyje prilygsta labiausiai pasaulyje paveiktų valstybių mastui.

„Todėl [jei moksleiviai] gali kur nors mokytis, tegu mokosi. Jei kur nors mieste – tai savaitė turi būti skirta lėtam vaikų įtraukimui į švietimo procesą iki savaitės po Velykų pabaigos. Reikia palaipsniui pradėti mokytis. Reikia atpalaiduoti šį procesą", – pridūrė A. Lukašenka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt