Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.17 11:07

Afrika stoja į kovą su koronavirusu: nerimauja, kad kai kur karantiną teks įvesti jėga

Pasaulinė koronaviruso pandemija apima ir Afrikos žemyną. Daugelyje šalių įvestas griežtas karantinas, tačiau ekspertai nerimauja, kad skurdesnėse valstybėse karantiną būtų įmanoma įvesti tik jėga.

Pietų Afrikos Respublikos viename didžiausių miestų Johanesburge, kaip ir daug kur pasaulyje, – gatvės tuščios. Gyventojams įvestas karantinas ir visi supranta, kaip svarbu likti namuose kovojant su virusu, tačiau tokios priemonės Afrikoje ne visur bus įvestos ir ne visur įmanoma jas įvesti.

„Miestuose iki tam tikro lygio gal ir pavyktų priversti laikytis karantino, bet kaimuose, ypač neturtingose Afrikos valstybėse, nemanau, kad tai įmanoma. Tai įmanoma tik naudojant jėgą, o jeigu žmonės badaus ir negalės išgyventi, tai išvis nebus įmanoma įgyvendinti“, – sako analitikas Jakkie Cilliersas.

Būtent maisto stygius skurdžiausiuose regionuose yra didelė problema.

Žinios. Afrikoje siekiama įvesti griežtą karantiną, tačiau skurdesnėse valstybėse tas įmanoma tik jėgos pagalba

„Jeigu šis koronavirusas nenužudys neįgalių žmonių, tai alkis ir badas tikrai pražudys, nes didžioji dalis žmonių neturi maisto“, – sako Lagoso gyventojas Shehu Isahas Daiyanu.

Čia alkani gyventojai įsilaužė į prekybos centrą Keiptaune – viename turtingiausių Afrikos miestų. Būtent dėl padidėsiančios smurto bangos ir nerimauja daug Afrikos valstybių.

„Išjungti ekonomiką ir pasakyti afrikiečiams, kad turite būti namuose ir negauti pajamų yra tiesiog neįgyvendinama. Kils riaušės. Žmonės puls į neviltį, nes jiems reikia to dolerio ar euro per dieną, kad išgyventų. Padėtis čia visai kitokia nei Europoje“, – aiškina J. Cilliersas.

Kita didžiulė problema – dėl karantino pradėjusi trūkinėti tiekimo grandinė, o paslaugų gyventojams pristatančių vaistus į namus arba nėra, arba jos finansiškai neprieinamos didelei daliai. Pavyzdžiui, Daniso turi ŽIV virusą ir jai reikia vaistų, kurie padėtų jį slopinti, tačiau dėl karantino moteris negali nuvykti iki miesto, todėl jos sveikatai kyla pavojus.

O ką kalbėti apie skurdžiausių šalių lūšnynus, kuriuose atstumo laikymasis yra fiziškai neįmanomas. Būti per du metrus nuo kito žmogaus tiesiog nėra galimybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi