Pasaulyje

2020.04.16 20:03

Černobylio elektrinės apylinkėse susidarė trys nauji gaisrų židiniai

BNS2020.04.16 20:03

Uždaroje zonoje aplink katastrofos ištiktą Černobylio atominę elektrinę gamtiniai gaisrai trijuose naujuose židiniuose, Ukrainoje siaučiant smarkiam gūsingam vėjui, bet jie nėra dideli ir nekelia pavojaus kritiškai svarbiems objektams, pranešė Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

„Ugniagesiai toliau lieja vandenį atskiruose ruožuose, kur stebimas kelmų, medienos liekanų, virtuolių ir durpynų rusenimas. Tačiau dėl škvalinio vėjo gūsių antroje dienos pusėje padėtis tapo sudėtingesnė. Atsirado trys nauji rusenimo židiniai, kurie nėra didelio masto ir nėra grėsmę keliančio pobūdžio“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė tarnybos atstovai.

Nepaprastųjų situacijų tarnyba nurodė, kad kritiškai svarbiems objektams, tokiems kaip branduolinių atliekų saugyklos, pavojaus nėra.

Spinduliuotės lygis Kijeve, esančiame maždaug už 106 km į pietus nuo Černobylio, ir sostinės apylinkės neviršija įprasto gamtinio fono.

Anksčiau šią savaitę Ukrainos tarnyboms pavyko užgesinti Černobylio elektrinės uždarojoje zonoje siautusius didžiulius miškų gaisrus, liepsnojusius balandžio 4 dienos ir sukėlusius nuogąstavimų, kad toje teritorijoje susikaupę radioaktyvūs teršalai gali pasklisti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt