Pasaulyje

2020.04.16 18:18

Netanyahu paragino Gantzą tartis dėl Izraelio Vyriausybės formavimo

BNS2020.04.16 18:18

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ketvirtadienį paskambino Kneseto pirmininkui ir opozicijos lyderiui Beni Ganzui ir pakvietė tartis dėl Vyriausybės formavimo, pranešė laikraštis „Times of Israel“.

Tikimasi, kad susitikimas įvyks vakare. Politiniai lyderiai taip pat sutarė, kad jų atstovai susitiks iš anksto ir aptars virtinę aktualių klausimų.

Ketvirtadienį paryčiais Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas informavo B. Ganzą, kad jo įgaliojimai suformuoti Vyriausybę baigėsi, todėl dabar ši teisė perleidžiama parlamentui.

Informuoti šaltiniai vėlai trečiadienį pareiškė televizijai „Channel 12“ nuogąstaujantys, kad B. Netanyahu nėra suinteresuotas pasiekti susitarimą. Neseniai atlikta apklausa parodė, kad jo vadovaujama partija „Likud“ galėtų surinkti tvirtą balsų daugumą, jei šalyje dabar įvyktų ketvirtieji rinkimai.

Knesetas turi per 21 dieną iškelti kandidatą į ministro pirmininko postą – taigi, B. Netanyahu ir B. Gatzas turės dar tris savaites susitarti.

Jei nė vienas iš kandidatų neužsitikrins 61 iš 120 parlamentarų palaikymo, šalyje bus skelbiami ketvirtieji rinkimai per pastaruosius 16 mėnesių.

Izraelis jau metus išgyvena politinę krizę. Šalyje per šį laikotarpį jau tris kartus vyko rinkimai, per kuriuos tiek kairieji, tiek dešinieji gaudavo maždaug vienodą skaičių mandatų. Nei B. Netanyahu, nei B. Gantzui taip ir nepavyko suformuoti Vyriausybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.