Pasaulyje

2020.04.16 16:19

JAV įtaria, kad Kinija slapta vykdė branduolinių ginklų bandymus, bet Pekinas tai neigia

LRT.lt 2020.04.16 16:19

Kinija atmeta įtarimus, kad ji vykdė slaptus požeminius branduolinių ginklų bandymus, rašo „Aljazeera“.

Kinija galėjo slapta vykdyti požeminius branduolinius bandymus, nepaisant tvirtinimų, kad griežtai laikomasi tarptautinio susitarimo, teigiama naujos ginklų kontrolės ataskaitoje, kurią paskelbė Jungtinių Valstijų valstybės departamentas.

„Kinijos pasirengimas bandymams Lop Nur teritorijoje galimai vyksta visus metus. Sprogstamųjų medžiagų saugojimo kamerų naudojimas, kasimo darbai Lop Nur mieste ir nepakankamas šalies branduolinių bandymų veiklos skaidrumas kelia susirūpinimą dėl to, ar ji laikosi testų reikalavimų, t. y. sprogmenų bandymų, turinčių palyginti mažą sprogstamąją galią“, – teigiama pranešime, tiesa, nepateikiant bandymų įrodymų.

Kaip rašo „Reuters“, šie slapti bandymai, apie kuriuos pirmą kartą pranešė „Wall Street Journal“, gali pabloginti ryšius, kurie ir taip pablogėjo po JAV kaltinimų, esą pasaulinė COVID-19 pandemija kilo dėl Pekino netinkamo reagavimo į koronaviruso protrūkį Uhane.

Tačiau Kinija atmeta tokius kaltinimus ir sako, kad yra įsipareigojusi vykdyti branduolinių bandymų moratoriumą po JAV valstybės departamento pranešimo, rašo „Aljazeera“.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad Kinija aktyviai vykdo įsipareigojimus sudarant sutartis dėl ginklų kontrolės, ir teigė, kad Vašingtonas skleidžia melagingus kaltinimus.

„JAV kritika Kinijai yra visiškai nepagrįsta“, – pridūrė jis.